הסטוריז של אשדוד היום

העלה סטורי
נמל אשדוד

דרמה בנמל אשדוד בעקבות החלטת השופט פלייטמן על בחירות מיידיות

לפני מספר חודשים, הצליחו מספר חברי וועד בנמל אשדוד להוביל להחתמת כמות מספקת של עובדי נמל, אשר מעוניינים להעביר את היציגות שלהם להסתדרות הלאומית.

ההסתדרות הכללית והלאומית פנו לבית הדין לעבודה, אשר יכריע במקרה המיוחד הזה.

היום, התגלתה דרמה בנמל אשדוד כאשר נשיא בית הדין קרא לקיים בחירות בנמל אשדוד להכרעת היציגות על ידי העובדים עצמם. הכללית מתנגדת.

בית הדין הארצי לעבודה מציע לקיים בחירות בקרב עובדי נמל אשדוד לקביעת הארגון היציג.

הלאומית נתנה את הסכמתה, הכללית מתנגדת לבחירות אך תעביר את עמדתה בתוך שבוע.

מישל ביטון, ממובילי המאבק: "הוא שטענו מלכתחילה, רצינו בחירות ליציגות ולא הקשיבו לנו אז פשוט החתמנו את כל מי שיכולנו ונראה, כי שופט בית המשפט התרשם מהמהלך".

אבי וחנון, מראשי ועד הפעולה שעבר להסתדרות הלאומית: "אנו קוראים להסתדרות הכללית לאמץ את הצעת בית הדין. יש לכבד את רצון העובדים לקבוע מיהו הארגון היציג בנמל אשדוד".

אבי אבן חיים, נציג וועד הפעולה: "הכי טוב בשביל עובדי הנמל שיהיו בחירות חשאיות ודמוקרטיות. העובדים ורק הם יחליטו מי טוב עבורם".

 

נשיא בית הדין הארצי לעבודה, השופט יגאל פליטמן הציע הבוקר להסתדרות הלאומית ולהסתדרות הכללית לקיים בחירות בקרב עובדי נמל אשדוד לקביעת הארגון היציג בנמל. כזכור למעלה מ 700 עובדי הנמל עזבו בתחילת השנה את הכללית והצטרפו להסתדרות הלאומית. מאז מתקיימים דיונים בבית הדין הארצי לעבודה והבוקר, בתום 4 חודשי דיון קרא נשיא בית הדין לצדדים לקיים בחירות. עו"ד פז מוזר, המייצג את הלאומית : "כבר בדיון הראשון שעסק בסוגיית המחלוקת בנמל אשדוד  הצענו לבית הדין לקיים בחירות חופשיות בנמל ובכך להעניק לעובדים את הזכות הבסיסית לקבוע מיהו הארגון היציג בנמל."

 

כאמור, נציגי הלאומית נענו באופן מיידי להצעת בית הדין אלא, שנציגי הכללית לא הסכימו וביקשו זמן לשקול. בית הדין נתן  לכללית ארכה של שבוע .

 

אבי וחנון: "אני שמח שבית הדין קיבל את הצעתנו. מהיום הראשון , אנו העובדים, סברנו שהדבר הנכון הוא לבצע בחירות חופשיות וחשאיות בתוך הנמל ולתת לעובדים להחליט מי יהיה הארגון היציג שלהם. זכות הבחירה של כל אדם היא ערך עליון ואני קורא לכללית לקבל את ההצעה ".

 

את ההסתדרות הלאומית מייצגים : עו"ד פז מוזר, עו"ד רן קונפינו, עו"ד רוית קרן ועו"ד מיכל רובינשטיין.

 

כתיבת תגובה

האימייל לא יוצג באתר. שדות החובה מסומנים *

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.