הסטוריז של אשדוד היום

העלה סטורי

דרושים: עובדי עירייה אמיצים להתמודדות מול איריס נפתלי לראשות הועד

בשבוע שעבר, התכנסו עובדי עיריית אשדוד בכנס מטעם יו״ר ועד העובדים איריס נפתלי, לצורך החלטה האם לצאת לבחירות לראשות הועד או לא

בהתאם לתקנון, במידה ולא קיימים מתמודדים נוספים, ראשת הועד הקיימת ממשיכה לקדנציה נוספת. היכן הם אותם האנשים שהתמודדו מול נפתלי בעבר, אתם שואלים? גם לנו יש את אותה השאלה. 

בעבר, ניסו עובדים להתמודד לראשות הועד מול איריס נפתלי, ואותם העובדים מצאו עצמם, לא פעם, בבעיות אישיות מול הנהלת העירייה. יתכן ואין קשר בין התמודדותם לבעיות האישיות אבל ככל הידוע לנו, ׳הבעיות׳ האישיות היו מינוריות ביחס לתגובות מהנהלת העיר שהיו משמעותיות ורציניות. עם או בלי קשר, חלק מהעובדים התמודדו במכרזים ולא נבחרו לתפקידים, כאשר עמדו בכל הקריטריונים של המכרז ואף מעבר. 

האם העובדה שאין מתמודדים מול נפתלי, מקנה לה את הלגיטימציה לעמוד בראש ועד עובדי העירייה קדנציה נוספת? לפי התקנון היבש אומנם כן. אם נחשוב מעבר לדברים המוצגים על פני השטח והתקנון נוכל לשער, כי יש מגוון סיבות אשר בגינן החליטו עובדי העירייה שלא להתמודד מול נפתלי. ההשערה הרווחת במסדרונות העירייה ולפי מידע שהגיע למערכת ׳אשדוד היום׳ – העובדים פשוט מפחדים וסיבת אי ההתמודדות שלהם, לכאורה, נעוצה בפחד לפי מקרי העבר ולא בתחושה, כי נפתלי היא הראויה ביותר. דמוקרטיה? תלוי את מי שואלים. 

נפתלי ידועה בקרבתה להנהלת העיר ולד״ר לסרי בפרט. את המשמעויות הבינו והסיקו בעצמם עובדי עיריית אשדוד, אשר עמדו בפני סוגיה מורכבת מול הנהלת העיר וביקשו את עזרתה של נפתלי. מי קודם בסיוע – הנהלת העיר או העובד/ת  שמרוויחים 5,000₪ בחודש?

בבחירות האחרונות שהסתיימו אך לפני מספר שבועות, קיבל ראש העיר 2 מנדטים בלבד. כ-7,000 קולות אשר נסובו בעיקר סביב מקורביו, בני משפחתו וחבריו הטובים. בכל זאת, ראש עיר זו הקדנציה השלישית, הצליח לצבור סביבו מעגל חברים רחב מספיק אשר הוא לבד כבר סיפק לו את 2 המנדטים הקיימים.

אחת המשמעויות הבולטות סביב הניתוחים של המערכת בדבר דפוס ההצבעה בבחירות האחרונות היא העובדה, כי בקרב עובדי העירייה, כמעט ולא היו הצבעות לטובתו של ד״ר לסרי ואילו איריס נפתלי, אשר היה נראה, כי הופקדה על התחום מטעם ראש העיר וערכה מפגשים בביתה (לדוגמה: עם השר ישראל כץ, עם ראש הממשלה בנימין נתניהו) לא הצליחה להשיג לד״ר לסרי את כמות המנדטים הנדרשת אשר היתה מאפשרת לו לצעוד בבטחה לעבר קדנציה שלישית מלאת ביטחון. אם כך, מי בכל זאת מעוניין בכהונתה של איריס נפתלי כיו״ר ועד העובדים פרט לנפתלי ולבני משפחתה? שאלה מצוינת. 

תמונה מתוך אתר pixabay

כתיבת תגובה

האימייל לא יוצג באתר. שדות החובה מסומנים *

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.