הסטוריז של אשדוד היום

העלה סטורי

דמעות התנין של שמעון כצנלסון

בישיבת מליאת ועדת בניין עיר האחרונה, אשר התקיימה בשבוע שעבר, הוחלט לדון בתכנית המתאר החדשה של העיר ולאשר אותה. מדובר בצעד חשוב וקריטי לעיר, שכן דיונים בגין תכנית המתאר מתקיימים אחת לשנים רבות וכמעט לא ניתנים לשינויים לאחר אישורם.

המחזאי שייקספיר חיזק את דימוי הצער המזויף, המכונה "דמעות תנין", במחזה "הנרי השישי", עם המשפט: "…מוליך אותו שולל כתנין המתאבל בצער שמטעה עוברי אורח רחמנים" ואם זה במחזה "אותלו" שבו מדמה אותלו את דמעותיה של דסדמונה, אישתו הבוגדת בו לדעתו, לדמעותיו של תנין. 

חברי הקואליציה כולם הצביעו בעד התכנית, כולל כולם והפליאה היא בגין אלה שכבר התבטאו בנושאים מקבילים בעבר, כדוגמת שמעון כצנלסון.

מצאנו את התבטאותו של יו"ר הועדה לבניין עיר מר שמעון כצנלסון, רק לפני קצת יותר משנה, כאן ב"אשדוד היום", כאשר אמר על הבניה המתוכננת על הפארק ברובע טו': "כמעט בכיתי בגלל הבניה על הפארקים". מה עשה כצנלסון כעת, בהיותו יו"ר ועדת בניין עיר ובעל השפעה ישירה על בניה בפארקים וכן על חלק מהדיונה? הצביע בעד, כמובן. ניחשתם נכון. מקורות יודעי דבר אמרו למערכת "אשדוד היום", כי כצנלסון כלל אל דיבר נגד התכנית כלשונה, וכאמור, הצביע בעדה וכן דמעות לא נראו בעיניו.

לטענתו של יו"ר האופוזיציה, מר אלי לחמני: "הוחלט לגזול למעלה מ-20 דונם מפארק יגאל אלון (על שדרות בני ברית, בין רובע ה' לרובע ו')" וחברי הקואליציה? מצביעים בעד ההחלטה.

תמוהה ביותר החלטתו של כצנלסון לתמוך בבניה על הפארקים וכן על חלקים מהדיונה, במיוחד לאור התבטאויותיו לפני קצת יותר משנה, אז טען, כי הוא "כמעט בכה בגלל הבניה על הפארקים" ואילו ראש העיר יחיאל לסרי האשים אותו בשקר לתושבים. מי צדק? קצת יותר משנה עברה מאז וראו איזה פלא, ד"ר יחיאל לסרי, ראש העיר, אשר האשים את כצנלסון בשקר לתושבים, ככל הנראה, צדק בדבריו. כצנלסון העביר מבחינתו את תכנית המתאר כלשונה ואפילו לא הסתייג על חלק מהדברים (לא שהסתייגות הייתה מעדנת את הנושא, שכן מה שקובע הוא ההצבעה על התכנית).

כצנלסון: "דברים שרואים מספסלי האופוזיציה לא רואים מכיסאות הנוח בקואליציה?"

להלן הכתבה שפורסמה בנושא, בחודש מרץ 2018:

כצנלסון: "כמעט בכיתי בגלל הבנייה על הפארקים"; לסרי: "אתה משקר לתושבים"|ישיבת מועצת העיר 28/3/2018

כתיבת תגובה

האימייל לא יוצג באתר. שדות החובה מסומנים *

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.