די למקרי הטביעות בחוף המצודה|הפתרון היצירתי, שהעניקה עיריית אשדוד לאחר מקרה הטביעה השבוע

בשנים האחרונות, אירעו מספר מקרי טביעה אשר הסתיימו במוות, בחוף המצודה באשדוד. האחרון שבהם, אירע רק לפני מספר ימים, בו מצא את מותו יוחאי אלקיים ז"ל, צעיר בן 28, שנכנס להציל אישה שהייתה במצוקה בים והצליח להצילה אך טבע למוות בעצמו.

חוף המצודה באשדוד נמצא דרומית לחוף יא' וצפונית לחוף טו' הוא איננו חוף מוכרז וככזה, לא ניתנים בו שירותי הצלה. על אף שאין בחוף שירותי הצלה, הדבר איננו מונע מאנשים רבים להגיע אליו בשל השקט במקום, הפסטורליות ופיסת הטבע הנדירה ברצועת החוף בעיר.

סיפור מותו של יוחאי ז"ל נגע ללב כל מי ששמע והדבר סוקר גם בתקשורת ברמה הארצית. אך האם המקרה הוא גורל או מחדל? יצאנו לבדוק.

אתמול בבוקר, הוצבה בחוף המצודה מעין 'תחנת הצלה' מאולתרת, אשר כללה שמשייה, כיסא ומציל אחד או שניים. הנראות במקום – רחוקה מלהיות רצינית, אך היה נדמה, כאילו עיריית אשדוד הפנימה את הצורך בתחנת הצלה בחוף המצודה העמוס באנשים מימלא. עצם הצבת השמשיה המאולתרת, עודדה אותנו, למען לא יישנו מקרים מעין אלה בעתיד, חלילה וחס.

 

 

הבוקר, התחנה המאולתרת הוסרה ועל פי המידע שהגיע למערכת 'אשדוד היום', הוחלט על פטרולי סיור באמצעות טרקטורונים במקום. הפטרולים בוודאי יעניקו מענה בעת הצורך אך עדיין אין זה מענה הולם כפי שתחנת הצלה מסודרת מעניקה במקום.

סביב מקרה הטביעה נשאלות שאלות רבות ומכאיבות: מדוע עיריית אשדוד לא הכריזה על המצודה כחוף מוכרז? מדוע לא הציבה תחנת הצלה? מדוע פתרון הפטרולים הקיים כיום, לאחר האסון, לא הוצע לפני המקרה המצער? שמא יכול היה להימנע המקרה, אילו רק מציל מקצועי היה במקום?

עיריית אשדוד סללה דרך אספלט לחוף המצודה על מנת להקל על התושבים המגיעים לחוף

סוגיה נוספת בנושא, היא העובדה, שעיריית אשדוד סללה לפני כשנה כביש אספלט המתחיל בכניסה ל'מצודה' דרך כביש משה דיין ועד לחוף עצמו. כלומר, עיריית אשדוד החליטה לסלול את דרך האספלט במטרה להקל על התושבים שבוחרים להגיע לחוף המצודה, להגיע אליו. יוצא מזה, כי עיריית אשדוד השכילה להבין, שהחוף הזה משרת רבים, ורצתה להקל על המגיעים לחוף, בדרך נוחה ונסיעה קלה לחוף.

כלומר, בידה האחת, עיריית אשדוד שמרה על חוף המצודה כחוף לא מוכרז ולא דאגה לשירותי הצלה במקום; ובידה השנייה, סללה דרך אספלט נוחה ויצרה נגישות לחוף המצודה, שהוא, כאמור, לא מוכרז וללא שירותי הצלה. האם נעשתה חשיבה מצד מי מהגורמים בעיריית אשדוד, אשר החליטו על סלילת הדרך לחוף ללא שירותי הצלה?

עצת מערכת 'אשדוד היום' לנבחרי הציבור: כבר לישיבת המועצה הקרובה – העלאת נושא הכרזת חוף המצודה והצבת שירותי הצלה נאותים בו, ויפה יממה אחת קודם.

מעיריית אשדוד לא נמסרה תגובה לדברים וככל שתימסר, הרי שזו תפורסם במלואה.

 

 

אולי תתעניין ב...

רכב התהפך על כביש 4-צ.אמונים

מתנדבי רפואת חירום של איחוד הצלה מסניף אשדוד הוזעקו לכביש 4 צומת אמונים בעקבות דיווח …

כתיבת תגובה

האימייל לא יוצג באתר. שדות החובה מסומנים *

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.

שינוי גודל גופנים