הסטוריז של אשדוד היום

העלה סטורי

דיירי המע״ר מגישים התנגדות לתכנית לבניית 4,280 דירות ברובע| כל הפרטים על תכנית המע״ר

אתמול (ראשון), התכנסו דיירי הרובע במטרה להגיש התנגדות נחרצת לתכנית, המציעה 4,280 דירות. עיריית אשדוד: ״זו הסיבה למה המליצו, בשעתו, לאשר תכנית של 3,800 דירות והמועצה החליטה לא לאשר״

תושבי רובע המע״ר מתנגדים לתוכנית מע"ר דרום החדשה

בהמשך לפרסומים,לפיהם בכוונת הוועדה המחוזית לתכנון ולבנייה בבאר שבע לאשר הגדלה רצינית של דירות ברובע מע"ר דרום ולדעת התושבים אף למרר את חייהם בעקבות כך, החלה התארגנותם של דיירי הרובע להגשת התנגדות רצינית לתוכנית.

בתכנית המקורית, התכנון במע״ר דרום היה בעבור 1,674 יחידות דיור. אלא שבמהלך השנים, ביקשו יזמים שונים להגדיל את זכויותיהם בו ומספר הדירות בו הלך ותפח. בתוכנית המונחת כיום בוועדה המחוזית והמצויה בתקופת המתנה להתנגדויות לה, מוצעות לבנייה ברובע 4,280 יחידות דיור תוך הורדת תקן החניה ברובע לרכב אחד לכל דירה בלבד, תוך מחסור במוסדות ציבור, מוסדות חינוך, בעיות תעבורה חמורות וצפיפות בבניינים.

נציין, כי בקדנציה הקודמת, עלתה תכנית המע״ר לאישור מועצת העיר על 3,800 דירות ולא עברה משום שלא היה לה רוב מצביעים במועצת העיר. כעת, נוצרת מצב חמור אף יותר לפחות בשביל חלק מתושבי המע״ר, הואיל ובועדה המחוזית, מנסים להעביר תכנית של 4,280 דירות, כאמור.

ראשי הוועדים של הרובע התכנסו אתמול (ראשון) על מנת להתארגן לעמידה בלוחות הזמנים הקבועים להתנגדויות בוועדה המחוזית. ל״אשדוד היום״ נודע, כי בכוונתם להחתים את כלל דיירי הרובע האמורים להיפגע ממשית מן התוכנית המוצעת. ההתארגנות כוללת בחירת נציגים כבאי כוחם לעניין ההתנגדות וצעדים נוספים למניעת מה שמכונה בפיהם כפגיעה גסה וחסרת חמלה באיכות חייהם.

במכתב, אשר שלחה חברת המועצה הלן גלבר לידי ראש העיר, ד״ר יחיאל לסרי, כתבה גלבר, כי התוספת של יחידות הדיור במע״ר תפגע באיכות חיי התושבים במקום. עוד טענה גלבר, כי היא פנתה לועדה המחוזית בדרישה לבטל את התכנית המדוברת.

להלן המכתב של הגב׳ גלבר מתאריך: 16/02/2020:

הלן גלבר לד״ר לסרי: ״הצטרף לבקשתי לבטל את התכנית למע״ר״

להלן תשובת עיריית אשדוד מתאריך: 16/02/2020:

תגובה אחת

  1. רק הפגנות ומחאה רצינית של תושבי המע״ר יעצרו את התוכנית המטורפת והפוגענית הזאת.. זה הזמן להתעורר ולשמור על הבית

כתיבת תגובה

האימייל לא יוצג באתר. שדות החובה מסומנים *

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.