הסטוריז של אשדוד היום

העלה סטורי

דייני בית הדין הרבני לא עמדו בדילמה כזו: הרי את מקודשת לי בטבעת זו….

"בעלי לא מכונאי וגם לא חשמלאי. הוא מנהל בית השקעות בישראל והטבעת נועדה להבהיר ללקוחות ולפקידות המקיפות אותו כי הוא אדם נשוי"

אחרי שבע שנות נישואים, החליטה האישה כי היא רוצה לחייב את בעלה לענוד את טבעת הנישואין אותה הסיר שנה לאחר שהתחתנו. "אני חושבת שהטבעת מסמלת סטטוס מסוים ולכן אני עומדת על זה", אמרה בדיון המקדמי. "אם הוא לא עונד אותה הוא לא יכול להיות בעלי", הדגישה בכתב התביעה שהגישה לבית הדין הרבני.

דייני בית הדין הרבני לא עמדו מזה זמן רב בדילמה מהסוג הזה שהרי את מקודשת לי בטבעת זו…. היא אבן היסוד של הנישואין והכרזת הנישואין מתחת לחופה. "באמירה זו מקדשים את הנישואין", טענה עורכת הדין שרין סולן בשם האישה והוסיפה כי שולחתה יודעת שלטבעת אין שום משמעות, לתקינותם של חיי נישואין. "אבל לא כשאתה מוקף עשרות צעירות בעבודה".

הבעל טען להגנתו כי מזה כמה חודשים מתנהלים ויכוחים בינו לבין רעייתו, מרביתם ויכוחי סרק על הטבעת. "הסברתי לאשתי שהטבעת מפריעה לי בעבודה אבל היא מתעקשת". עו"ד סולן צירפה לתביעה הסבר משלה לטענת הבעל. "בעלי, לא מכונאי וגם לא חשמלאי, שהטבעת יכולה להפריע לו. הוא מנהל בית השקעות בישראל והטבעת נועדה להבהיר ללקוחות ולפקידות המקיפות אותו כי הוא בן אדם נשוי".

הדיינים ביקשו מהאישה עוד הסברים להתעקשות שלה והבעל נדרש להסביר מדוע הוא מסרב. הבעל גם יצטרך להסביר מדוע הפריד את חשבונות הבנק שלו ושל רעייתו ומדוע פתח חשבון בנק לבתם הצעירה ללא ידיעת אמה.

הבעל חושש, כי על פי ההלכה ניתן יהיה לכפות עליו ללכת עם הטבעת או לחילופין לכפות עליו גירושין. הבעל הבהיר כי הוא מוכן לגירושין אבל בתנאי שהונו לא יתחלק עם אשתו "אנחנו נישואים בקושי שבע שנים. כשהתחתנו כבר היו לי שתי דירות וקיבלתי בירושה עוד דירה מהורי אחרי הנישואין". האישה מבקשת כתובה מלאה, משמורת, מזונות 5,000 ש"ח בחודש וחלוקת רכוש שווה. הדיון נקבע לתחילת החודש הבא.

עו"ד שרין סולן. 

 

כתיבת תגובה

האימייל לא יוצג באתר. שדות החובה מסומנים *

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.