הסטוריז של אשדוד היום

העלה סטורי

דוז פואה לראש מנהל התפעול שלמה רוֹטְנָבֶּרְג על ההיערכות המרשימה בסערה הנוכחית- אפס הצפות, אפס תקלות

70 מילימטרים של גשם ירדו באשדוד בתוך מספר שעות; עיריית אשדוד הפיקה לקחים מהשנים הקודמות, עובדי השטח פעלו ללא לאות ודאגו שלא יהיו הצפות או חסימות כבישים. פרגון מגיע אף לראש מנהל התפעול שלמה רוטנברג

שלמה רוטנברג נמצא בתפקיד ראש מנהל התפעול מזה כעשור. בשנים עברו, ידעה העיר מספר אירועי הצפה חמורים כתוצאה מגשמים שירדו בעיר, נזקים רבים לרכוש ושיבושים קשים של השגרה. היממה האחרונה היתה שעת מבחן לא פשוטה בעבור רוטנברג, שידע, כי העיניים נשואות אליו בכל הקשור לטיפול באירוע הסערה הנוכחי. בשונה משנים קודמות הפעם, עושה רושם, כי עיריית אשדוד נערכה כראוי והמבחן הטוב ביותר לזה הוא העובדה,שלא היו הצפות או שיבושים כלשהם.

לפני מספר ימים, פורסמה ב״אשדוד היום״ כתבה, לפיה עיקר האחריות לטיפול בסערה הנוכחית מונחת על כתפיו של שלמה רוטנברג ראש מנהל התפעול. נראה, כי עם או ללא קשר לפרסום, ראש המנהל נערך כראוי הפעם וצריך להגיד את זה בקול ואף לפרגן לו.

מעל 70 מ"מ (נכון ל-18:13) גשם באשדוד בחמישי עד שבת. מדובר בכמות גדולה מאוד של גשם, בתוך זמן קצר, יחסית.

באשדוד ירדה כמות משקעים עצומה וההיערכות עודכנה בזמן אמת על פי ועל פי התחזיות של חברת Tomorrow.io.

בעירייה העלו את רמת הכוננות ל-3 וכוחות נפרסו ברחבי העיר ובמוקדים מרכזיים. בשעה זו, נערכים העובדים גם למערכה משמעותית נוספת שצפויה להיכנס לאזור בשעות הקרובות.

ראש העירייה ד"ר יחיאל לסרי: "השילוב בין ההון האנושי לטכנולוגיה סייע לנו לצלוח את המערכת הראשונה, אנחנו עם הפנים למערכת הבאה"
כמות המשקעים במערכת החורפית המשמעותית הראשונה באשדוד עמדה נכון למוצאי שבת על 55.3 מ"מ בתוך העיר שעות השיא. כך עולה מהדיווחים של השירות המטאורולוגי ומשרד החקלאות. המערכת עברה ללא תקלות חריגות, הודות לפעילות העירייה על פי פקודת החורף ובשילוב תוכנת החיזוי של חברת Tomorrow.io.

במהלך החודשים האחרונים הכינו עצמם בעיריית אשדוד לחורף המתקרב ולתנאי מזג אוויר משתנים. באשדוד יש 622 רחובות, 11,080 קולטנים, 150 ק״מ של תשתית תת קרקעית ונחלים המהווים אתגר עצום במערכת חורפית משמעותית.

בעירייה פעלו יחד עם חברת Tomorrow.io, שליוותה את המערך בכל שעה עם הצגת מפות סינופטיות ותחזית משקעים על פי שעות וימים. "חילקנו את העיר לגזרות וסימנו אזורים רגשים בהתאם למסקנות שלנו משנים קודמות", הסביר מנהל אגף תפעול, שלמה רוטנברג. "החל משעות הבוקר המוקדמות ביצעו מנהלות הרובע סריקות ברחבי הרובע בדגש על ניקוי קולטנים, מוסדות החינוך והיערכות שוטפת".

ראש העירייה ד"ר יחיאל לסרי: "אני מודה לשלמה רוטנברג על ההיערכות המיטבית ועל עבודת השטח ועל ההצלחה ושיתוף הפעולה גם מצד התושבים בהיערכות ובהתמודדות עם הגשם הראשון המשמעותי".

אולי תתעניין ב...

אגף העליה והקליטה ארגן מופע חנוכה חינם לילדי אשדוד

אגף העליה והקליטה, אשר הממונה עליו היא חברת המועצה סטלה וינשטיין, ארגן מופע חנוכה לילדי …

2 תגובות

  1. ישר – כוח. כל הכבוד. שבוע טוב

  2. למה להגזים ?
    במערכת הגשם הנוכחית ירדו באשדוד 42 מילימטרים של גשם ולא 70 מ״מ !!!

כתיבת תגובה

האימייל לא יוצג באתר. שדות החובה מסומנים *

אתר זה עושה שימוש באקיזמט למניעת הודעות זבל. לחצו כאן כדי ללמוד איך נתוני התגובה שלכם מעובדים.