הסטוריז של אשדוד היום

העלה סטורי

דב קרן במסר ברור : "הולכים לשינוי בהסתדרות במטרה להשיב לעובדים במשק את התנאים ואת כבודם האבוד"

מדוע הוא מתנגד במשך שנים לראש העיר יחיאל לסרי?, מה דעתו על עבודת ההסתדרות היום?, מה דעתו על הרשימה המציעה אלטרנטיבה בהסתדרות לקראת הבחירות? ובמי הוא הולך לתמוך בבחירות הקרובות להסתדרות (רמז – שלי יחימוביץ').

מוגש לפניכם ריאיון עם דב קרן האיש שראש העיר הגדיר אותו : "האיש והאגדה".

מוזמנים להצטרף בקליק לקבוצה ולהיות תמיד הראשונים לדעת!

דב קרן האיש המוערך בשל עברו ופועלו למען העובדים – החליט לתמוך ברשימתה של שלי יחימוביץ' להסתדרות לקראת הבחירות ב-23/5/17.

נפגשנו לריאיון מסקרן עם דב קרן – יו"ר הסתדרות המעו"ף בעברו. האיש, שליווה את מזכיר מועצת הפועלים השלישי באשדוד יהודה בן הרוש, ריכז את הנוער העובד והלומד במרחב ובתפקידו האחרון מזכיר הסתדרות הפקידים- המעו"ף וגם טוען בביה"ד לעבודה.

פגשנו את דב בצהרי היום לשיחה מעניינת על התארגנות עובדים והעובדים השכירים במשק בכלל.

כך אמר לנו דב:

ייצוג העובדים תמיד לנגד עיניי והיום אני רואה, שבזמן שהייתי בתפקיד, שימשתי כרגולטור וכלב השמירה של העובדים. מעולם לא הייתי יס מן של אף אחד, אלא של העובד בלבד. קרוב ל:37 שנים הופעתי בביה"ד לעבודה בבאר שבע, ירושלים ותל אביב קרוב ל770 פעמים של הופעות, 11 ערעורים בביה"ד הארצי עשיתי זאת למען עובד שחייבים לו 1,000 ש"ח כמו תופרות ועובדות ניקיון וגם לאנשים יותר אמידים שתבעו לקבל את זכותם בסכום של 100,000 ₪ ויותר. לצערי, היום אין מי שיעשה את זה למען העובדים.

מה עוד עשית בתפקידך בהסתדרות למען העובדים?

הייתי מלווה את העובדים לבית הדין לעבודה. במסגרת תפקידי, יכולתי להגיש אש"ל ונסיעות ולא הגשתי כי ראיתי את העובד לנגד עיניי. מכספי הייתי קונה לעובד שזיהיתי שאין לו כסף לשלם על כרטיס לאוטובוס ועלינו ביחד כדי להגיע לבית הדין לעבודה ביחד. כל עובד שנפגע בדרך כלשהי היה לנגד עיניי ועדיין.

מוזמנים להצטרף בקליק לקבוצה ולהיות תמיד הראשונים לדעת!

דב סיפר לנו, כי הוא נבחר אישית למזכיר הסתדרות עובדי הבניין עם העלייה:

נבחרתי אישית ברוב מוחץ והיו קרוב ל4,200 עובדים באשדוד. "אמת", ליכוד והמפד"ל מטעם מפלגת העבודה פעם היו בחירות היום זה הכל מינויים.

דב סיים את תפקידו בספטמבר 14.

מה היה ההישג המשמעותי ביותר שלך?

מבחינתי, ההישג המשמעותי שלי בעירייה – הכל היה משמעותי בשבילי. 1,000 ₪ או 70,000 ₪ לעובד זה שווה ערך מבחינתי. תמיד הייתי עם כולם, מסביב לשעון. בשעה 7:30 הייתי מגיע לעבודה ופועל במרץ למען העובדים.

ובכל זאת – הישג משמעותי אחד גדול?

ההישג הכי משמעותי היה חתימה של עובדי המתנ"סים בעיריית אשדוד על הסכם קיבוצי.

ראש העיר יחיאל לסרי בקדנציה הראשונה שלו נתן לנו מכתב שמבטיח שהוא יסדר את נושא עובדי החברה למתנ"סים. מאז ועד לפני שנתיים – שום הסכם ציבורי לא היה ולא נחתם. בכל מקום הייתי נגד ראש העיר בשל כך וראו איזה פלא – לפני שנה וחצי לסרי ואני נפגשנו בחתונה של חבר ואני לא דיברתי איתו. הוא נכנס ואני ישבתי עם בני מאחורה. עדכנו אותו שאני שם והוא קם לקראתי ובא, התחבקנו ויחיאל אמר לסובבים אותו:"זה דב קרן האיש והאגדה". אחרי מאבקים ולא וויתרתי ליחיאל וגם לא למנכ"ל וללא שום קשרים משפחתיים – הייתי נגדו אבל הוא היה מספיק כן להגיד שמה שעשיתי היה ביושר.

הייתי נגד ראש העיר, כי היו לי ציפיות שהוא הבטיח לפני שנבחר לראשות העיר והיו לי ציפיות שכאשר הוא יהיה, אז העובדים בחברה למתנ"סים יהיו מאוגדים ובהסכם ציבורי להם ולכל עובד והוא לא מימש את זה.

לפני שנה וחצי זה מומש ונחתם הסכם קיבוצי. לדעתי, פחות ממה שהיה צריך להיות והיה יכול להיות טוב יותר אבל זה צעד. לפחות זכיתי בזמן הפנסיה לראות את זה.

באירוע נוסף עם ראש העיר, הוא קרא לי ואמר :"הוא מעולם לא רצה משהו אישי לטובתו. כל מה שעשה עשה למען העובדים בלבד". אני חושב שעשיתי את עבודתי נאמנה.

מה אתה עושה היום?

מאז שסיימתי את תפקידי ועד היום יושב עם אנשים ומייעץ להם ללא כל תמורה. בהתנדבות מלאה. מספטמבר 2014 ועד היום אני למען העובדים עדיין.

מה גורם לך לתמוך בשלי יחימוביץ' לרשות ההסתדרות?

שלי לא צנחה משומקום, מדובר באישה, חברת כנסת, שהספיקה להעביר חוקים לטובת העובדים ומה שההסתדרות לא עשתה בשנים האחרונות, היא עשתה ממקום מושבה בכנסת.

לעומתה, אבי ניסנקורן הצטרף למפקד רק לפני שנה. שלי היא חברת מפלגת העבודה מאז ומתמיד. כל הסתתרות מאחורי מפלגה אחרת היא בריחה מהאידיאולוגיה. האידיאולוגיה הסוציאליסטית למען העובד היא לנגד עיניה של שלי ולכן אני תומך בה. יש לה חמלה כלפי העובדים, חוקקה חוקים בכנסת למען העובדים ואני לחלוטין חושב שהיא מאוד מתאימה לתפקיד.

מוזמנים להצטרף בקליק לקבוצה ולהיות תמיד הראשונים לדעת!

מה דעתך על הרשימה שרצה באשדוד – מישל ביטון, יפה לוי-וזנה, יצחק גבאי ?

כולם אנשים טובים, ראויים, שמגיע להם להגיע לעמדות בכירות על מנת לממש את הזכות לעבוד למען העובדים.

כל חברי הרשימה הזאת נועדה על מנת להחזיר לעובד השכיר הפשוט את הזכויות שהלכו לאיבוד עם השנים. האנשים האלה – אני מאמין בהם, שיחזירו את הכבוד ואת התנאים לעובדים השכירים במשק. אלה שמזמן שכחו אותם…

מישל ביטון הוא מנהיג עובדים מלידה, הגיע מלמטה והכי מבין לליבו של העובד. מנהיג עובדים אם אין לו חכמת חיים, אז הוא לא יכול להנהיג. ערימת ספרים על גבו של חמור לא עוזרת – הרגש, חוכמת חיים, שידע מה זה עובד – זה מה שקובע.

יצחק גבאי – בא ממשפחה מעוטת יכולת בעבר והגיע לרמה גבוהה. איש משכיל ונבון. היה מנכ"ל העירייה ועבדתי מולו במשך שנתיים באותה התקופה. הייתה לו חמלה כלפי העובדים כשהיה מנכ"ל ואני בטוח שהם יזכרו לו את זה היום ויצביעו לאדם הנכון.

מוזמנים להצטרף בקליק לקבוצה ולהיות תמיד הראשונים לדעת!

 

 

אולי תתעניין ב...

בשורה משמחת: לראשונה מאושפזים במחלקת קורונה פחות מ-20 חולים

בשורה מעודדת מגיעה הבוקר מבית החולים הציבורי ״אסותא״ אשדוד: לראשונה זה שבועות מספר החולים במחלקת …

כתיבת תגובה

האימייל לא יוצג באתר. שדות החובה מסומנים *

אתר זה עושה שימוש באקיזמט למניעת הודעות זבל. לחצו כאן כדי ללמוד איך נתוני התגובה שלכם מעובדים.