גרשוב עצבני: "אני בחיים לא אתן יד להדחה של מנכ"ל חפ"א בדרך לא חוקית. כולי תקווה, כי חברי המועצה יבינו את התרגיל הפוליטי"

ברביעי הקרוב, תתקיים ישיבת מועצת העיר ותדון על נושאים החשובים לעיר אשדוד ולתושביה. בין היתר, יועלה לדיון נושא "חילופי גברא" בסיעת אשדוד ביתנו, כאשר הכוונה היא לחילופים בראשות חפ"א בין היו"ר ולדימיר גרשוב היוצא; לעו"ד חנוך דרך-ארליך הנכנס. קצת יותר מ-100 ימים מאז הבחירות והאקשן מסרב לגווע.

ולדימיר גרשוב היה בעברו סגן ראש העיר ויו"ר חפ"א מזה שנים רבות. לפני הבחירות האחרונות, החליט גרשוב לאחד את רשימתו "אשדוד ביתנו" ביחד עם רשימתו של שמעון כצנלסון וחלק מההסכמים, לטענת גרשוב, אומרים, כי יקבל לידיו את ראשות חפ"א. ואכן כך, הקדנציה הנוכחית החלה עם מינויו כיו"ר החברה לפיתוח אשדוד (חפ"א), אם כך מה הסיבה האמתית לשנות את בעלי תפקיד היו"ר בחפ"א?

בעבר דיווחנו ב"אשדוד היום" על רצונו של שמעון כצנלסון, לכאורה, להחליף את מנכ"ל חפ"א יהודה אבידן. ככל הנראה כצנלסון קיווה, כי גרשוב יפעל ביחד איתו, כיו"ר חפ"א, וייתן יד להחלפת המנכ"ל, ומשהבין שלא כך, החליט, כפי הנראה, להחליף את יושבי הראש של חפ"א בתוך מפלגתו. האם כצנלסון יצליח במהלך? אין חולק על העובדה, כי עו"ד חנוך דרך-ארליך, יו"ר חפ"א החדש המסתמן, הינו אדם ישר ומשכמו ומעלה וככזה, בוודאי יפעל על פי חוק, דין וצדק בכל הנוגע לכניסתו הקרובה לתפקיד יו"ר חפ"א.

נציין, כי מנכ"ל חפ"א הינו תפקיד מקצועי אשר המכהן בו עבר מכרז בשביל להיכנס לתפקיד ואין מדובר במינוי פוליטי טהור. הדרך המקובלת להדחת מנכ"ל היא באמצעות שימוע אשר מבוצע על ידי יו"ר הדירקטוריון וחברי הדירקטוריון צריכים להצביע ברוב קולות על המהלך.

לפי מידע שהגיע למערכת 'אשדוד היום' ההערכה היא, כי חברי מועצת העיר יבינו שלא מדובר רק בהליך 'חילופי חברא' אלא אולי אפילו במעשים פליליים, לכאורה, ושותפות בהחלפת מנכ"ל בצורה לא חוקית, לכאורה. "המהלך לא יצליח, כי כל חברי המועצה ימשכו את ידיהם מהמהלך", אמר לנו גורם המעורה בפרטים. מדובר בהערכות בלבד ולכן את התשובות הוודאיות לדברים נבין ונדע רק ביום רביעי בערב, בתום ישיבת המועצה.

ביקשנו את תגובותיהם של הנוגעים בדבר:

חבר המועצה ולדימיר גרשוב, יו"ר חפ"א היוצא, ככל הנראה:

גרשוב: "סניה כצנלסון החליט להוציא אותי מתפקידי כיו"ר חפ"א משום שאני לא מסכים לשלוח את המנכ"ל יהודה אבידן הביתה בדרך לא נכונה ולא תקינה. יש לנו ייעוץ משפטי וברגע שנקבל אותו נדע לפעול בהתאם. זו לא סתם החלפה של חברים, זה לא פשוט. הרשימה שלנו מחוברת ביחד, נכנסתי כסיעה ואנחנו קיבלנו את חפ"א, בין היתר. אני לא נותן יד לשלוח את המנכ"ל הביתה בלי סיבה, יהודה (אבידן) הוא מנכ"ל טוב. אני מעל 20 שנה במערכת, חפ"א זו חברה מבוססת, יש שם כח אדם נאמן. הם לא מציעים חילופים בין חברות אלא פשוט אומרים למנכ"ל סתם ללכת הביתה וליו"ר אומרים אם לא תסכים אז אנחנו נמנה מישהו אחר במקומך. אני בחיים לא אתן לזה יד. אני אומנם לא מגיע עם הכללים שלי ולא מבקש להחיל על אחרים אבל אני לא יכול לתת לזה יד. בגלל אינטרסים פוליטיים אז אני אהיה כלי? בחיים לא! אני הולך להסביר לחברי המועצה מה המצב וזו לא סתם החלפת ממונים. מדובר על הדחה של יו"ר כדי שהיו"ר החדש יעשה את העבודה השחורה וישלח את המנכ"ל הביתה וזה הכל".

מה עמדתו של אביגדור ליברמן, כיו"ר מפלגת ישראל ביתנו, למהלך של כצנלסון?

גרשוב: "אני לא מדבר עם איווט. כל החברים במפלגה שותקים, כי כצנלסון הבטיח להם 30,000 קולות למפלגה".

לפי מה שאתה מבין, מה עמדתה של חברת המועצה סטלה ויינשטיין לדברים?

גרשוב: "סטלה נכנסה להיות חברת מועצה דרך הסיעה שלי וככה התחברנו לכצנלסון. אני מנסה להשיג אותה, ללא הצלחה. היא פשוט לא עונה לטלפונים".

תגובתו של עו"ד חנוך דרך-ארליך היו"ר הנכנס, ככל הנראה:

"היי, אין על מה להגיב. אם יהיה על מה אגיב בהתאם".

יהודה אבידן, מנכ"ל חפ"א:

"את מה שיש לי להגיד אגיד רק בפני חברי הדירקטוריון" .

סגן ראש העיר שמעון כצנלסון וחברת המועצה סטלה ויינשטיין בחרו שלא להגיב לדברים וככל שיעבירו את תגובתם, הרי שתוכנס לכתבה במלואה.

אולי תתעניין ב...

ועידת השׁוּפוּנִי

כנס בתחום החינוך נערך היום (ראשון) במרכז ״כיוונים״ בעיר, ״וועידת חינוך״ קראו לה מארגניה. נצייין, …

תגובה אחת

  1. אוה בר יוסף

    כצנלסון אמר שגרשטב הוא האויב שלו בתוך הסיעה זה ציטוט מדבריו

כתיבת תגובה

האימייל לא יוצג באתר. שדות החובה מסומנים *

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.

שינוי גודל גופנים