גם השנה: תיקון ליל שבועות

במוצ"ש יתקיים אירוע תיקון שבועות בחוף הים ט"ו באשדוד (ליד כיכר עין השמש). לא כולם מכירים את המנהג המיוחד של ״תיקון ליל שבועות״.

בדרך כלל אנשים מגיבים בפליאה, מה זה בכלל תיקון?  והאמת היא, שהכל התחיל בגלל פדיחה של בני ישראל. לאחר שלושה ימים של הכנה, בערב קבלת התורה בהר סיני, בני ישראל  פשוט נרדמו. משה רבינו הנרגש יצא מהאוהל שלו לקול נחירות של שינה עמוקה. המסורת מספרת שאלוהים נאלץ להעיר אותם בקולות של רעמים וברקים. בגלל הפדיחה ההיא, נהוג בערב חג שבועות, שהוא ערב קבלת התורה, להישאר ערים כל הלילה  ולעסוק בלימוד תורה.  בשנים האחרונות המנהג לובש פנים חדשות הקשורות למגמה של התחדשות יהודית.

כבכל שנה הציבור האשדודי מוזמן לתיקון ליל שבועות אלטרנטיבי בחוף הים ט״ו באשדוד (החוף הדרומי). לפני למעלה מ-25 שנים היה התיקון הראשון באשדוד ומאז בכל שנה מתקיים התיקון בים, בסביבה ניטרלית, עם תכנים שמתאימים לציבור הרחב. בערב יהיו הרצאות אקטואליות ״האם ישראל לקראת מלחמה?״, קריאת חלקים מהתורה ״שיר השירים״, ״מגילת רות״ ו״עשרת הדיברות״, סרטים מהמקורות עד אור הבוקר, שירים, ניגונים וזמרים.

מארגני האירוע מציעים לתושבים לצאת מהבתים, להשתתף באירוע החשוב ולהצטרף לערב שכולו חוויה, קירוב לבבות ואחדות. במפגש המיוחד חוזרים לימי יציאת מצרים ומתחברים ליצירת תיקון במציאות היומיומית. המסורת מספרת שאלוהים יורד למטה, רואה מי עושה תיקון ומעניק לו את משאלות ליבו. לא פשוט להישאר ער כל הלילה, אז בדיוק בשביל זה האירוע עמוס בתכנים ופעילויות שמשאירים את כולם ערניים. את הלילה ילווה כמובן כיבוד עשיר שלא ישאיר אף אחד רעב או צמא. נפגש בשעה 22:00 במוצ״ש, ערב החג, בחוף ים ט״ו (ליד כיכר עין השמש). לפרטים אפשר לפנות לטלפון: 050-7897169.

אולי תתעניין ב...

ראש העיר מחבק את הקשישים: ״מחזק אותם בשמכם״

ראש העיר ביקר היום (שלישי) בבית הדר וחיבק את הקשישים המתוחים ביממה האחרונה. להלן העדכון …

כתיבת תגובה

האימייל לא יוצג באתר. שדות החובה מסומנים *

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.

שינוי גודל גופנים