הסטוריז של אשדוד היום

העלה סטורי

גלבר מתריעה: גני הילדים בצמוד לאתר בנייה במע״ר-סכנת נפשות

חברת מועצת העיר הלן גלבר פנתה היום (שלישי) במכתב לראש העיר יחיאל לסרי ובו היא מתריעה על סכנת פתיחת גני הילדים ברובע המע״ר, הנמצאים בסמוך לאתר בניה פעיל

חברת המועצה מהאופוזיציה, הלן גלבר, מציינת במכתבה ששלחה לראש העיר, כי בכוונת עיריית אשדוד לפתוח בתחילת השנה את גני הילדים במע״ר, הנמצאים בסמיכות מטרידה לאתר בניה פעיל, על כל המשתמע, ובכלל זה: מנופים מסוכנים, אבק, רעש, עובדי בניין בני מיעוטים וכיו״ב.

נציין, כי בבניין הנבנה בסמוך לגני הילדים, רכש ראש העיר דירה וגם בתו רכשה דירה. מדובר בפרויקט הדירות של יהודה אמסילי אשר בנייתו התעכבה, לכאורה, באופן משמעותי עד כה.

להלן מכתבה המלא של גלבר:

לכבוד

דר' יחיאל לסרי  ראש העיר אשדוד

א.נ.

    הנדון: פתיחת הגנים באתר הבניה במער דרום  חשש לסכנת חיים

הובא לידיעתי מפניות הורים מודאגים, כי בכוונת העירייה לפתוח את הגנים בצמידות לבניין הנמצא בשלבי בנייה בפרויקט – י. לידה במע"ר דרום.

    מבדיקה שערכתי נוכחתי לדעת כי הגנים נמצאים בתוך אתר בנייה עם כל הסכנות המתלוות לכך:1. כידוע, הפרוייקט טרם הסתיים ואף רחוק מכך , מנופי הצריח נמצאים באתר ומשנעים חומרים וציוד כבד מעל כל הסביבה, ראשי העובדים והמבקרים במקום.2. כזכור, עד לא מזמן התוועדנו למספר מקרים בהם מנופי צריח קרסו וגרמו לאסון שגבה חיי אדם:1. בחודש מאי האחרון  – מנוף צריח קרס ביבנה וגבה חיי 4 בני אדם.2. בחודש פברואר 2018  – מנוף צריח קרס בכפר סבא וגבה את חייה של נטע רוטמן ז"ל .

    מצ"ב צילומים המוכיחים כי המנופים נמצאים באתר הבנייה וככל הנראה יהיו במקום עוד הרבה זמן. מבנה הגנים כפי שעולה מהתמונה נמצא בצמידות ומתחת לאתר הבנייה. 3. בנוסף, במידה ותקח סיכון, ולמרות הסכנות הכרוכות תחליט כי הגנים בכל זאת יפתחו, והילדים יכנסו לגנים הללו, שנמצאים באתר בנייה בעוד כשבוע, אבקשך לפעול לדאוג לאבטחת גני הילדים לאורך כל שעות הפעילות בגנים (ובכלל זה פעילות הצהרונים, שמתקיימות בשעות אחר הצהריים)– כידוע לך, התקבלה החלטת מועצה כי תינתן אבטחה, ע"ח העירייה, למוסדות חינוך הנמצאים בקרבת אתרי בנייה.

 יודגש, חיי ילדינו אינם הפקר ולא ניתן להמר על חיי ילדינו בהבטחות של "פיקוח מהנדסי בטיחות ומחלקת מבני ציבור". שום גגון או סגירת חצר לא תמנע פגיעה בחיי אדם בקריסת מנוף צריח המתנשא לשחקים או מנפילת מטען כבד מהמנוף . 

יצויין כי, תאונות באתרי בנייה קורות במיוחד באתרי בנייה בהן מופעלים עגורני צריח שמסכנים את כל סביבתם ואת כל מי שנמצא תחתם – אין לקחת סיכונים חיי ילדינו אינם הפקר !!!

יש למצוא אלטרנטיבה ראויה, ויפה שעה אחת קודם, לפני קרות אסון כבד העלול להסתיים באובדן חיי אדם!

                                                                                                                     בכבוד רב

                                                                                                                     הלן גלבר

                                                                                                              חברת מועצת העיר

כתיבת תגובה

האימייל לא יוצג באתר. שדות החובה מסומנים *

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.