הסטוריז של אשדוד היום

העלה סטורי

גלבר ובן זקן בתחילת הקרב: להב 433 חוקרים את פרשת ההקלטות

אתמול (שני), בחדשות ערוץ "כאן", פורסמה כתבה בנושא פרשת ההקלטות של הלן גלבר

לפי הפרסום בערוץ "כאן", ג'קי בן זקן שכר חוקרים פרטיים, אשר הקליטו את המועמדת לראשות העיר הלן גלבר, שהתנגדה למיזמים שלו בעיר. בן זקן טוען שהקלטות מוכיחות שגלבר פעלה נגדו ממניעים פסולים, אבל גלבר משיבה, כי ההקלטות מבושלות.

הדיווח של כתב חדשות "כאן" לענייני משטרה – רום ליאור

"גם בין מערכות הבחירות היצריות שראינו ברשויות המקומיות, זו שמתנהלת כעת באשדוד נמצאת בליגה אחרת. בסיפור הנחשף בחדשות "כאן" עומדים במרכז: הלן גלבר – מועמדת לראשות העיר; ג'קי בן זקן – איש עסקים חזק, שהורשע בפלילים וישב בכלא ומשרד חקירות שהופעל נגד המועמדת למעלה משנה, וכעת הממצאים נבדקים על יד המשטרה. הסיפור התחיל באפריל 2017, אחרי שנים של התנגדויות של גלבר למיזמים שניסה לקדם בן זקן, החליט בן זקן לנסות ולהוכיח, שהיא פועלת נגדו בכל מחיר".

ברקע הצילומים, מראים לסירוגין את המועמדת גלבר בביתה ואת ג'קי בן זקן ביום שחרורו מהכלא.

לפי הפרסום: הסטודנטית וולדימיר הם 2 חוקרים פרטיים

"השיטה: לשלוח אל המועמדת 2 חוקרים פרטיים, שהתחזו לסטודנטית ולאיש עסקים ויגרמו לה על פני עשרות שיחות לספר על ההתנגדות השיטתית לבן זקן".

בהקלטות בכתבה, נשמעת גלבר אומרת: "אני מנסה ליצור בכל פרויקט מצב שהתושבים מצטרפים אליי, כי כל פרויקט הוא אוכל לנו את כל הקרקעות".

על פי הפרסום, הוקלטה גלבר במשך למעלה משנה, מספרת כיצד היא עוצרת מיזמים : "אני עושה הכל כדי לא לתת לו לזכות השנה בשום דבר, כדי שהכל יהיה לי פתוח", נשמעת גלבר בהקלטה אשר שודרה אתמול בערוץ "כאן".

לטענת בן זקן, גלבר שכנעה את החוקר הפרטי, המתחזה ליזם, לתמוך בה בבחירות בתמורה לקידום מיזמיו בהמשך.

עו"ד אילן סופר, המייצג את ג'קי בן זקן, אמר בכתבה כך: "ההקלטות האלה חושפות פעילות של חברת מועצת עיר בשיתוף פעולה עם אנשי עסקים בעיר לצורך העשרת קופתה וסיכול כל פעילות של מרשי בעיר".

שליחת החוקרים הפרטיים והקלטת גלבר הם רק תחילת הקרב בין גלבר לבן זקן, אמר הכתב רום ליאור.

"ההקלטות בושלו כמו בסרטי הפשע הגדולים ביותר", אמרה גלבר בכתבה.

גלבר פנתה ללהב 433 אחרי שגם קיבלה חוות דעת על כך שחלקים מההקלטות שהופצו באשדוד בושלו ודרשה לפתוח בחקירה כדי לגלות מי עומד מאחורי עריכתן.

עו"ד אשר אוחיון, המייצג את גלבר אמר: "חומר הגלם הזה שהיה להם עצום ורב הרבה מאוד מלל של הלן גלבר פשוט ערבבו ויצרו שיחות שכלל לא היו באמת".

אלא שבצד השני טוענים, שגלבר כלל לא נחשפה להקלטות המלאות, האותנטיות, שלצדן שורת התכתבויות מייל אשר מוכיחות, שהיא מתנכלת סדרתית לבן זקן ממניעים פסולים ומסייעת, לטענתם, למקורביה אולי אפילו בניגוד לחוק.

עו"ד סופר, המייצג את בן זקן: "זה רק עניין של זמן עד שהגב' גלבר תאלץ להתמודד עם תוכן ההקלטות וזה יקרה או בהליך פלילי או בהליך אזרחי ורוב הסיכויים שבשניהם גם יחד".

תגובת הלן גלבר:

"לאורך כל שנות פעילותי במועצת העיר אשדוד מעולם לא הצעתי הצעה של תן וקח, וכל פעילותי הציבורית הייתה לטובת תושבי אשדוד. כל ההקלטות שבן זקן פרסם בדרכו באמצעי התקשורת נבדקו באופן המקצועי ביותר ונמצאו מזויפות מכף רגל ועד ראש".

הפרשה מונחת על שולחנם של חוקרי להב 433 ולהמשך טיפולם.

בעקבות הכתבה המצולמת בערוץ "כאן" אשר שודרה, כאמור, אתמול בערב, זכו תושבי אשדוד לקבל תמונה בהירה יותר בנוגע לפרשיה אשר הסעירה את העיר ותוצאותיה טרם ברורות לכל. לפי הפרסום, האיש האחראי על ההקלטות הוא ג'קי בן זקן אשר טוען, כי גלבר התנגדה לכל הפרויקטים שלו ולכן החליט לשכור את החוקרים הפרטיים.

הציבור יצטרך לשפוט ולהחליט עם איזה צד הוא מעדיף ללכת ולבחון את אמיתות הדברים והפעילות של גלבר. נזכור, כי כחברת מועצת עיר גלבר לא משתכרת כלל בשום סכום והעבודה היא התנדבותית לחלוטין. לא רק שאין כסף שנכנס כתוצאה מהעבודה, אלא לא פעם נדרשה גלבר אף להוציא כספים מכיסה על מנת לממן עתירות וייעוצים משפטיים למיניהם.

נקודה נוספת היא, כי אילו לא היה ממש בדבר התנגדותה של גלבר, אזי הפרויקטים היו מצליחים לעבור גם בלעדיה, שהרי היא המיעוט במועצת העיר ואילו הקואליציה, מן הסתם, מונה את הרוב המכריע. אם כך, למי מופנות הטענות?

נמשיך לעקוב ולעדכן.

עכשיו בערוץ 11 😳בן זקן נגד 💪הלן גלבר ו אוליגרךנראה לי משהוא הזמין את הכתבה והכתבה התהפכה עליו 🤭

‎Posted by Haim Dan on‎ יום שני, 2 ביולי 2018

 

 

אולי תתעניין ב...

ההודעה התמוהה של משטרת ישראל בעניין ישיבת גרודנא

משטרת ישראל הוציאה הודעה תמוהה היום, לפיה השוטרים מוודאים אכיפה במוסדות הלימוד בדגש על ישיבת …

כתיבת תגובה

האימייל לא יוצג באתר. שדות החובה מסומנים *

אתר זה עושה שימוש באקיזמט למניעת הודעות זבל. לחצו כאן כדי ללמוד איך נתוני התגובה שלכם מעובדים.