הסטוריז של אשדוד היום

העלה סטורי

גיטרמן: "הפתרון לכל המצב – הקמת גוש חוסם חילוני בראשותי"

התבטאות חסרת תקדים של סגן ראש העיר בוריס גיטרמן, אשר בעמוד הפייסבוק שלו קרא לכולם "לאחד כוחות במלחמה נגד התחרדות העיר"

בשיחה עם "אשדוד היום" אמר גיטרמן, כי הוא איננו מתכוון להתפטר מתפקידו כסגן ראש העיר בשכר. "אם לא נתאחד כגוש חילוני, החרדים יגנבו לנו את העיר. אני מזמין את כצנלסון, הלן וכל היתר וביחד נעשה ברית שאנחנו מתחייבים לפעול כנגד הבלוק החרדי ולא להפריע אחד לשני. כל אחד ידאג לעצמו אבל נשתדל לא להפריע אחד לשני. כמו החרדים. לא משנה מי יהיה ראש העיר. אני לא אומר שיחיאל יהיה ראש העיר. מי שלא יהיה אנחנו צריכים לבנות גוש חילוני. החרדים מכתיבים דברים לראש העיר ואני רואה וכואב לי הלב".

בזמן שפוליטיקאים מסויימים בוחרים להתעלם, לשתוק או לא להעניק תשובות, גיטרמן עומד איתן מול כל מתקפה ונותן תשובות לציבור.

ניתן לחלוק על דעותיו אבל גיטרמן, לפחות, מבין את תפקידו כנבחר ציבור. מבין, יותר מכל אולי, שאת הלגיטימציה שלו לעמוד בשלטון הוא מקבל רק מהקהל ולא משום מקום אחר.

להלן הפוסט במלואו:

לכבוד ראשי כל הרשימות החילוניות באשדוד!

אני, בוריס גיטרמן, יו״ר סיעת ״קהילת אשדוד״, חבר מועצת העיר משנת 2003 וסגן ראש העיר משנת 2008, פונה לכל ראשי התנועות החילוניות באשדוד וקורא לכולם לאחד כוחות במלחמה נגד התחרדות העיר!
בחירות 2018 הינן הסיכוי היחיד שלנו למנוע ביסוס של דיקטטורה חרדית בעיר.
הציבור החילוני, המהווה רוב מוחלט, מפולג לרשימות שונות שלא מצליחות לאחד כוחות. אבל לכולנו מטרות דומות ועל מנת להשיגן אנו חייבים לייצר בלוק חילוני אחיד במועצה הבאה, קואליציה של הכוחות החילוניים – ללא חברי מועצה חרדים.
אני מציע להיפגש באופן מיידי וליצור הסכם כוונות אחיד לפיו כל אחד מאיתנו יתמודד ברשימה עצמאית, ואחרי הבחירות, ללא קשר למי שיבחר לתפקיד ראש העיר, נתחייב להילחם על כך שכל חברי הבלוק ייכנסו לקואליציה ויקבלו סמכויות בניהול העיר.
רק בדרך זו נוכל להשיג את מטרתינו העיקרית – הבטחת השמירה על הצוויון החילוני של העיר.
אני מצידי מתחייב להשקיע את כל כוחותי להשגת מטרה זו.

כתיבת תגובה

האימייל לא יוצג באתר. שדות החובה מסומנים *

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.