גורם בכיר באגודת ישראל: ״אשדוד היא היעד הבא לבעור בנושא חילולי השבת״

האירוווזיון הסתיים ועימו חילול השבת בפרהסיה שהיה בעיר תל אביב, על אף שבעיריית תל אביב מכהן סגן ראש עיר מטעם קהילת גור. בכיר מאגודת ישראל אומר ל״אשדוד היום״: ״עם תום אירועי האירוויזיון, המקום הבא שהולך לבעור בשל חילולי השבת הוא אשדוד״.

אשדוד הינה המעוז של קהילת גור ברמה הארצית. באשדוד מתגוררים רוב חברי הקהילה ובראשם, סגן ראש העיר הרב יחיאל ויינגרטן.
מקורות יודעי דבר בקרב אגודת ישראל, אמרו הבוקר ל״אשדוד היום״, כי המקום הבא, שעתיד לבעור בענייני חילולי השבת הוא אשדוד. קהילת גור ואגודת ישראל בכללותה החליטה לתמוך בד״ר יחיאל לסרי לראשות העיר וביחד עם ש״ס, הביאו לבחירתו מחדש של ראש העיר אשר רוב תושבי העיר בחרו באופציות האחרות, שהתמודדו על ראשות העיר.

מבחינת ״אגודת ישראל״ על הפרק עומדות מספר סוגיות הנוגעות לעיר אשדוד:

קיוסק עירוני הנפתח לפני מספר חודשים בפארק אשדוד ים ומעניק שירותי ממכר של שלגונים ומיני חטיפים בשבת.

הקאנטרי – מקורות יודעי דבר אמרו, כי עלול להיות ניסיון להעביר את ההחלטה לבנות את הקאנטרי בעיר ולמצוא נוסחה אשר תאפשר לפתוח אותו גם בשבת. אם לאורך השנים הרבות שהקאנטרי נבנה וכספי הציבור בוזבזו במקום מבלי לפתוח אותו או לסיים את בנייתו, הרי שהצפי הוא, שבמהלך הקדנציה הנוכחית, ייעשה כל מאמץ לפתוח אותו.

ביג פאשן וחנויות נוספות במרכז העיר- אומנם סערת הדו״חות בביג פאשן נמצאת, לתחושתם של רבים, הרבה מאחורינו ועל אף שכמעט הצליחו תושבי העיר להחליף ראש עיר הרבה בגלל ההתנהלות סביב הביג פאשן, מבחינת החרדים, האחראי הבלעדי לפתיחתו של הביג בשבת הוא עדיין ד״ר יחיאל לסרי, אשר במהלך הקדנציה שלו המקום נפתח.

הרב ויינגרטן – עדיין לומד את השטח?

הרב יחיאל ויינגרטן ממעט לדבר בתקשורת, אם בכלל, ונראה, כי הוא עדיין עסוק בלימוד השטח, שכן הוא עבר להתגורר באשדוד רק לפני כשנה ולצורך העמדתו בראש רשימת אגודת ישראל באשדוד. האם הוא אכן עדיין עסוק בלימוד על העיר או שמא נוחה לו הפוזיציה של ״לא ידעתי-לא שמעתי״ אשר בה הוא, לכאורה, אוחז במגוון נושאים?
על פניו נראה, כי הרב ויינגרטן מתאים כמו ״כפפה״ לידיו של ד״ר לסרי ודברים אשר לא היו עוברים בשקט על ידי קודמו, הרב מרדכי ליברמן, זוכים, על פניו, להתעלמות מוחלטת מצדו.

מתגעגעים לרב מרדכי ליברמן?

הרב ויינגרטן: ״אגודת ישראל תגיב בעיתוי ובזמן הנוח לה בענייני חילולי השבת״

כאשר הרב ויינגרטן נשאל אודות סוגיות השבת, הוא מרבה להגיד, כי ״אגודת ישראל תגיב בזמן ומועד הנוח והמתאים לה״. נשמע כמו צבא ההגנה לישראל על אף שויינגרטן איננו ממשרתיו אך כפי הגדרתו הוא ״חייל בצבא השם״.

האם ויינגרטן צפוי להוביל את אגודת ישראל באשדוד למהלך חריף בנוגע לחילול השבת באשדוד? אולי אפילו עד כדי יציאה לאופוזיציה?
האם רבני הקהילה ברמה הארצית, ימשיכו לשתוק נוכח חילולי השבת באשדוד?
מה צפוי להיות סביב סוגיית הקאנטרי? האם תושבי העיר אשדוד יזכו ליהנות מקאנטרי מפנק, כפי שקיים כמעט בכל עיר אחרת? האם הצורך הבסיסי של מרבית תושבי העיר, להצטנן במי בריכה במהלך השבת ביחד עם הילדים, יגיע לכדי מימוש? האם הקאנטרי ייפתח בשבתות?

הרב ויינגרטן – כמו כפפה לידיו של לסרי?

הקאנטרי – ייפתח בשבת?

ידוע, כי בתחילת הקדנציה הנוכחית חברי הנהלת העיר, שהם חברי המועצה היושבים בקואליציה, ערכו דיון סביב סוגיית הקאנטרי ואף הועלו שמות של ספקים אופציונליים, כולל תכנית עבודה לפתיחת הקאנטרי בשבת ולחילופין, ללא פתיחה בשבת. מאז, הנושא לא הובא לדיון בפני ככל מועצת העיר ולא הועלה על ידי שום חבר מועצה. דווקא אחד הנושאים הבוערים בעיר לא זוכים ליחס אמיתי ונראה, כי כולם מבינים, שהעיסוק בקאנטרי, המוגדר ״תפוח אדמה לוהט״, עלול להכאיב ללא מעט אנשים בעיר ובעיקר בהנהלתה.

כאב הראש הגדול של ראש העיר – האם ש״ס יצטרפו למאבק על חילולי השבת?

אם העיר תבער או לא בשל חילולי השבת זו שאלה פתוחה, על אף האמירה המפורשת על ידי גורם המעורה בפרטים ובכיר במפלגת ״אגודת ישראל״. השאלה היותר גדולה היא האם חברי מפלגת ש״ס יצטרפו למאבק על השבת? או יחליטו לעמוד בצד? ״כאב הראש״ הגדול ביותר לראש העיר יהיה אילו שתי המפלגות תחבורנה ביחד, שהרי במשותף הם יוכלו להתארגן על רוב באופוזיציה ולהיות גורם מכריע בהמון החלטות אשר יידרשו לעבור במועצת העיר ולא יעברו. מה שנקרא: ״מועצה לעומתית״ אשר בה יש רוב לאופוזיציה והקואליציה לא מצליחה להעביר החלטות. הואיל ורבים מעריכים, כי זו הקדנציה האחרונה של ד״ר לסרי כראש העיר של אשדוד, נשאלת השאלה האם יחליט ללכת לטובת החלטות אשר יועילו לציבור החילוני בעיר, המהווה רוב? או שמא יידע להשיב טובה תחת התמיכה של המפלגות החרדיות בו לראשות העיר?

אולי תתעניין ב...

איך לתכנן טיול מושלם בחו"ל?

חסכתם תקופה ארוכה לטיול הזה וכעת אתם עומדים להזמין טיסה. לפני שאתם ממהרים להיכנס לרשת ולמצוא את הטיסה …

כתיבת תגובה

האימייל לא יוצג באתר. שדות החובה מסומנים *

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.

שינוי גודל גופנים