גבי כנפו על בחירתו של שמוליק דואק כאיש השנה: "כניסתך לעולם הפוליטי מעיבה על הבחירה"; דואק: "נמוך ולא ראוי" "

לפני כשבועיים, הכריז הפעיל החברתי שמוליק דואק, על בחירתו כאיש השנה לשנת 2018 של הארגון "ליונס"

סביר להניח, כי הטקס, אשר יתקיים ביום שני הקרוב, היה חולף – עובר ומקבל חשיפה מעטה, אם בכלל. אך תגובתו של ממלא מקום ראש העיר – גבי כנפו – לפוסט של דואק, עוררה מהומה רבה ברשת החברתית והנושא עלה לסדר היום הציבורי ובגדול.

בפוסט, שבו הכריז דואק על בחירתו לאיש השנה, הגיב כנפו כך:

"מאכזב, כמי שפעל בתקופה האחרונה להפריד ולא לאחד, להוסיף שנאה ולא אהבה בין תושבי העיר.

כניסה שלך לעולם הפוליטי מעיבה על הבחירה".

האם חושב כנפו, כי פעילים פוליטיים אינם ראויים לקבלת אות התנדבות על אף פעילותם החברתית הענפה? על אף העובדה, שלפני שנים ספורות קיבל אותו דואק את אות המתנדב מידי ראש העיר יחיאל לסרי בכבודו ובעצמו? האם מי שמחליט לתמוך במועמד/ת אחר לראשות העיר גוזר על עצמו בידוד חברתי/פוליטי/תקציבי? ידוע לנו, כי פעילים פוליטיים בסדר גדול משמעותי כבר קיבלו פרסים אלה ואחרים ועליהם לא נאמרה האימרה האומללה: "כניסה לעולם הפוליטי מעיבה על הבחירה".

 

הפוסט, אשר העלה שמוליק דואק בצהרי יום שבת 5/5/18:

"לפני שלושה ימים העלתי בפייסבוק את ההזמנה לטקס שבו אבחר כ"איש השנה" ע"י מועדון ליונס אשדוד, שיתקיים ביום שני הקרוב, וזאת לאחר שהפצירו בי לפרסם את זה כדי שזה יגיע לכמה שיותר קהל.
בין 220 המברכים והמפרגנים, מצאתי גם את התגובה הזאת של גבי כנפו מ"מ ראש העיר, שהתאכזב מהבחירה בי, טען בשקר שנכנסתי לעולם הפוליטי (לא היה ולא נברא), ואפילו האשים שאני "מוסיף שנאה בין תושבי העיר".
אז אחרי שהודיעו לי בגין מה קיבלתי את התואר המכובד, אני רוצה לספר גם לאדון כנפו –
אחת הסיבות שנבחרתי כאיש השנה, היא פתיחת הקבוצה "ערבים זה לזה באשדוד" לפני 6 שנים, שבה יותר מ-15,000 חברים תושבי העיר, שנעזרים אחד בשני, מסייעים, תורמים, מתנדבים ועושים דברים נפלאים אחד למען האחר. תושבים מכל המגזרים, כל האמונות וכל הצבעים.
לצערי נעזרים בקבוצה גם מנהלי בתי ספר שמבקשים סיוע לתלמידים (ילקוטים, כלי כתיבה או אפילו משקפי קריאה לתלמידה) כי עיריית אשדוד אומרת להם "אין תקציב".
לצערי הנוסף עובדות סוציאליות מהעירייה מגיעות אלי למספרה לאסוף שמיכות פוך לקשישים עריריים וניצולי שואה שאין להם במה להתכסות בחורף. שמיכות שהצלחנו לקנות בזכות חברי הקבוצה שתרמו מכספם הפרטי, כי "לעירייה אין תקציב".
מה עוד אנחנו עושים בקבוצה ? למשל ערב התרמה גדול שבזכותו הצלחנו לסייע ל-200 משפחות בעיר לפני ראש השנה, משפחות שהגענו אליהן דרך הרווחה בעיר. ואפילו תרמנו מאוורר לשומר בבית ספר שסובל מתנאי חום קשים בקיץ, כי לעירייה "אין תקציב" לקנות מאוורר ב-100 ₪ בזמן שהיא מתרברבת במקומונים על עודף תקציבי של 33 מיליון ₪ , אבל לא מצליחה לראות את התושב ואת צרכיו, ומפקירה את הדבר הכי חשוב – הגורם האנושי בעיר, שמזמן הבין שהעירייה הזאת רעה עבורו !
סיבה נוספת שראו בי מתאים להיבחר לאיש השנה, היא ההתנדבות שלי בסיירת הורים 8 שנים ברציפות. על כך שאני מסייר בשעות הלילה המאוחרות כדי לפגוש את הנוער האשדודי שיושב בפארקים ובחופי הים בחוסר מעש, כי העירייה הזאת עם העודפים של עשרות מיליונים, לא השכילה לפתוח להם כמה מועדונים בעיר, ומקומות בילוי נאותים שיהיה להם מקום בטוח לבלות בו ולהעביר את שעות הפנאי שלהם. לא רק שהעירייה לא עושה כלום עבור הנוער הזה, היא גם שולחת פקחים לפארקים לחלק להם קנסות על כך שהם רק יושבים שם אחרי 23:00 בערב.
המסכנים לא רוצים לשבת ליד הבית כדי לא להפריע לדיירים, אז הם מרחיקים עד לפארקים, אלא שגם שם אורבת להם העירייה, ומאלצת אותם לעבוד במלצרות אחרי הלימודים כדי לשלם קנסות באשמת "שהייה בפארק" לניפוח קופת המיליונים שלה.
על מה עוד בחרו בי ? על קבוצת המחאה שפתחתי בפייסבוק "תנו כבוד לאמני אשדוד" כדי לזעוק את האפליה, הניכור, ההתעלמות והזלזול של העירייה באמני אשדוד שמוזמנים להופיע במקומות רבים מחוץ לעיר, אבל רק בעיר שלהם עושים להם טובה כשקוראים להם להופיע באיזה טקס, וגם את זה מבקשים מהם לעשות בהתנדבות. את הכסף הגדול מעדיפים לתת לאמנים שאינם אשדודים !
לשמחתי המחאה עזרה באופן חלקי. החשיפה התקשורתית גם סייעה, וזה הצליח להזיז משהו אפילו בעירייה הזאת הידועה באטימותה לצרכי התושבים, והתחלנו לראות שינויים לטובה (וכאן אני רוצה להודות שוב, כמו בכל הזדמנות, לנעמי אדר המשנה למנכ"ל החברה העירונית לתרבות, שהיתה הראשונה להזיז דברים, ולשלב אמנים מקומיים ברוב הפעילויות שהיא יוזמת. כמו גם לליזט חיון ממונארט ולראש העיר יחיאל לסרי שבעקבות הרוח החדשה התחיל לשתף פעולה בנושא).
אגב יש קבוצת פייסבוק נוספת שפתחתי – "Shapo Ashdod", פתחתי אותה כדי שתושבים יוכלו לפרגן לדברים טובים ויפים שקורים בעיר, כי אני חושב שיש גם כאלה. אבל נחש מה ? דווקא לשם הצטרפו הכי פחות תושבים והיא הכי פחות פעילה. כנראה שלצערי לא מוצאים כ"כ על מה לפרגן.
אני לא אתחיל לפרט לך גם מה אני עושה ברמה האישית במקום העבודה שלי, אבל אולי אם תחליט לבוא לטקס תוכל לשמוע.
לסיכום אדוני מ"מ ראש העיר,
זה לא נורא שרק אדם אחד מאוכזב מהבחירה שלי מתוך 200 מפרגנים. מה שנורא זה שדווקא הנהגת העיר היא זאת שצריכה לפרגן על כך שיש תושבים בעיר הזאת שעושים בהתנדבות למען הקהילה ולמען התושבים.
אתה אדון כנפו, וגם ראש העיר בכבודו ובעצמו, צריכים לומר "למרות שאתה תומך במועמדת אחרת לראשות העיר (וזה עדיין מותר במדינה דמוקרטית), אנחנו מודים לך על תרומתך לקהילה בעיר". זה היה מוכיח כמה אתה מסוגל להתעלות על עצמך, להפגין בגרות וגדלות נפש.
במקום זה בחרת לכנות אותי "מוסיף שנאה בין תושבי העיר" !
כשמנכ"ל העירייה קרא לעובדים "להיכנס באבי אבי אמא שלהם" והתכוון למי שמבקרים את העירייה, לא שמעתי שאתה חושב שזה מוסיף שנאה בין תושבים.
כשראש העירייה כינה את התושבים המפגינים נגד כפיית הדת של העירייה "קומץ הזוי", לא קראתי שאתה חושב שזה מוסיף שנאה בין תושבים.
גם כשעובדת עירייה אמרה על יוצאי ברה"מ "עברנו את היטלר וסטאלין, נעבור גם אתכם" לא חשבת להגיב לה בפייסבוק שהיא "מוסיפה שנאה בין תושבים".
לפני מס' חודשים קיבלתי מראש העיר הזמנה לפגישה בלשכתו. שם משך דקות ארוכות הוא רק פירגן לי והחמיא לי, וסיפר לי כמה אני מוערך בעיניו. אחר כך הוא כתב לי בווצאפ "תודה על האחריות האזרחית, האכפתיות, והפעילות שלך למען שיפור איכות החיים באשדוד". וזה כמה שנים אחרי שהוא העניק לי את מגן ראש העיר למתנדב מצטיין !
אז מה השתנה פתאום ? אני אספר לך מה השתנה –
ביום שהצהרתי על תמיכה במועמדת שהיא הכי ראויה מבחינתי לתפקיד ראש העיר הבאה, הפכתי להיות "מאכזב ומפיץ שנאה בין תושבי העיר".
כמה נמוך וכמה לא ראוי ! זאת הנהגת העיר ? מי שלא במחנה שלך מיד מסומן כאויב הציבור ?
איזו צביעות ! כך בדיוק מתנהג שלטון בערוב ימיו.
הבעיה העיקרית של ראש העיר, ולדעתי זאת אחת הסיבות שהיום הוא משלם את המחיר של סיכון מעמדו, היא שהוא הקיף עצמו באנשים בינוניים ומטה, לא מהמבריקים ביותר שידעה העיר, ואת ההשלכות של זה אנחנו רואים בהתנהלות היום-יומית.
נותר לי רק לאחל לאשדוד ימים טובים יותר..".

 

אולי תתעניין ב...

ראש העיר מחבק את הקשישים: ״מחזק אותם בשמכם״

ראש העיר ביקר היום (שלישי) בבית הדר וחיבק את הקשישים המתוחים ביממה האחרונה. להלן העדכון …

כתיבת תגובה

האימייל לא יוצג באתר. שדות החובה מסומנים *

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.

שינוי גודל גופנים