הסטוריז של אשדוד היום

העלה סטורי

גבי כנפו משחיז מילים בפוסט מפתיע – סקירת רשת

גבי כנפו – ממלא מקום ראש העיר, הוציא בשעה האחרונה פוסט אשר ניתן לזהות בו מספר כיווני מחשבה. האם כנפו משדר לחץ בקשר לעתיד לבוא בבחירות הקרובות?

בשעה האחרונה, כתב בעמוד הפייסבוק שלו, ממלא מקום ראש העיר ויו"ר מועצת העיר גבי כנפו פוסט אשר ניתן לזהות בו מספר אפיקים אשר ניתן לנתח אותם במספר אפשרויות.

הטקסט המודגש נכתב על ידי גבי כנפו או מי מטעמו:

"אחרי שבאופוזיציה הבינו שעל נושא השבת לא ניתן לנהל קמפיין בשל מתווה האחדות שיוזם ומקדם בכישרון רב ראש העיר, הם צפויים לנסות את מזלם בתחומים חדשים".

נראה, כאילו יועצים זרים מייעצים להנהגת העיר, שכן הניסיונות החוזרים ונשנים לייחס למחאת תושבי העיר "לא על השבת לבדה" קשר לפוליטיקאי כלשהו נראית מנותקת מהמציאות הקיימת. אילו רק היו יושבים עם הציבור ושואלים אותו באמת ובתמים לפשר המחאה, היו קברניטי העיר בוודאי מופתעים לגלות ששום פוליטיקאי לא מוביל את המחאה. נחזור שוב – מחאת תושבי העיר היא של כלל התושבים והחשיפה הגבוהה ברשתות החברתיות היא זו שמביאה את המידע לכיס של כל תושב ומכאן היציאה לרחובות היתה קצרה מאוד. כפי ששמענו בנאומים האחרונים שנשאו תושבי העיר בהפגנה האחרונה, התושבים מבקשים להביע מחאה על ההתנהלות של הנהגת העיר במקרים ספציפיים ולא רק בנושא השבת. אנחנו – הקשבנו.

"בולטת בחוסר הגינותה חברת המועצה הגב' הלן גלבר, שבוחרת תמיד בשיטה מוזרה של התנגדות לפתרון מהלכים חשובים לשדרוג העיר, וביד השניה מעבירה ביקורת על אותן בעיות בדיוק".

נבקש להזכיר לגבי כנפו, כי שיטתה "המוזרה", לדבריו, של חברת המועצה גלבר, הובילה לחשיפות של שחיתות מהחמורות שידעה העיר מאז הקמתה. ניצחונותיה במאבקים משפטיים מוכיחים, כי ההתנהלות במקרים מסוימים וכפי שהצליחה להוכיח בבתי המשפט, אכן לא תקינה, בלשון המעטה. במקרים חמורים אחרים, הצליחה הגב' גלבר להוביל לכתבי אישום חמורים אשר התנהלות המואשמים בהם מתקיימת גם בימים אלו.

"כך כשפעלה באופן חמור לחבל בפיתוח בית החולים באשדוד כפי שפורסם בעבר. וכמעט גרמה בחוסר אחריות לעיכוב בפתיחתו.

היום היא "מלינה" על הפקקים באשדוד, תוך שהיא מסתירה מהציבור את ניסיונה להתנגד לתוכנית האב החדשה לתחבורה באשדוד "reway" שמבוצעת כבר חודשים ארוכים בהשקעה של מאות מליוני שקלים ועתידה להפוך את אשדוד לגן עדן אורבני  תחבורתי, המשלב מגוון פתרונות ניידות זולים ויעילים להפליא  לצד שדרוג משמעותי של צירי התחבורה.

זו השיטה  לרוץ להתנגד למהלכים האסטרטגיים במועצה, בבתי המשפט ובתקשורת ואז להעביר ביקורת על מי שיוזם ומשדרג את העיר".

מה הסיבה בגינה בוחר כנפו לגנות את פועלה של גלבר בפוסט ייעודי בתזמון הזה? אם עכשיו, כ-9 חודשים לפני הבחירות אנחנו רואים פוסטים המכוונים מפוליטיקאי זה למשנהו באופן אישי, למה עוד נוכל לצפות ככל שהבחירות תתקרבנה?

"חברים  בבחירות הקרובות אני מציע לכם לשקול ברצינות לחזק משמעותית את ראש העיר ד"ר יחיאל לסרי בקלפי לא רק בהצבעה לראש העיר, אלא גם בהצבעה לסיעת אשדוד בתנופה, על מנת להבטיח כוח פוליטי משמעותי שיאפשר לנו להמשיך את התנופה".

כאן, הקוראים יכולים כבר לקרוא בעצמם את קריאתו החד משמעית של מר כנפו להצביע בבחירות לא רק ללסרי אלא גם לרשימה. האם מהכתוב, עשוי להשתמע חשש של כנפו בעניין עתידו הפוליטי? באיזה מקום יוצב ברשימה של לסרי? כיום, כנפו הינו במקום השלישי וגם בבחירות האחרונות, נכנס רק לאחר ספירת קולות חיילי צה"ל. האם בבחירות הקרובות שתהיינה יוצב במקום השני או יישאר במקומו השלישי? האם במצב הנוכחי יש לראש העיר סיכוי להכניס למועצת העיר 3 מנדטים (כ-9,000 קולות)? את מי יחליט ראש העיר להציב ברשימתו – האם אדם רענן וצעיר? או את כנפו המוכר וזה שפעל לטובתו ללא עוררין? האם ראש העיר יחזיר טוב לכנפו אשר ניהל בעבורו את כל ישיבות מועצת העיר ולתקופה מסוימת גם את וועדת בניין העיר? או שמא יקשיב ליועצים אשר סביר שימליצו לו לרענן את הרשימה בשם מפתיע? מוקדם עדיין לדבר על הרשימות המתהוות למועצת העיר אבל ספקולציות תמיד נותנות כיוונים מעניינים למחשבה.

בפוסט, מזכיר כנפו את המילה "תנופה" מספר פעמים אולי על מנת לרמוז על הרשימה בה ירוץ "אשדוד בתנופה". ואנחנו טעינו לחשוב, שהרשימה בה ירוץ תהיה רשימה מטעם מפלגת הליכוד, כפי שמשתמע מדבריו לא פעם כפעיל ליכוד.

צולם מתוך עמוד הפייסבוק של גבי כנפו-

אולי תתעניין ב...

אימה ברובע ו׳: לקח נערה בת 14 לביתו ואנס אותה

זוועה ברובע ו׳: בן 40 חשוד שלקח נערה בת 14 ואנס אותה בביתו ברובע ו׳ …

כתיבת תגובה

האימייל לא יוצג באתר. שדות החובה מסומנים *

אתר זה עושה שימוש באקיזמט למניעת הודעות זבל. לחצו כאן כדי ללמוד איך נתוני התגובה שלכם מעובדים.