דף הבית > פוליטיקה > "גבי (כנפו), למה המשענת של הכסא שלי נמוכה מיתר הכסאות?" שאלה הלן גלבר ונשמעה מתוך סצנה של אגדת ילדים

"גבי (כנפו), למה המשענת של הכסא שלי נמוכה מיתר הכסאות?" שאלה הלן גלבר ונשמעה מתוך סצנה של אגדת ילדים

הציבור בא בטענות לראש העיר יחיאל לסרי בגין סיבות רבות, חלקן בצדק. בישיבת המועצה האחרונה, ראינו את לסרי חוזר לזירה ומנהל את הישיבה. זה טוב. ביקורות על הכתוב כאן אמרו, כי זה "מעט מדי, מאוחר מדי".

אולי זה הזמן לשאול – מה האופוזיציה עשתה בקדנציה האחרונה?

למעט הצטרפות למאבקים ולהתנגדויות שצמחו מתוך התושבים ונראו כאילו חברי האופוזיציה מצטרפים לעגלה נוסעת ממילא, לא ראינו פעילות כלשהי של חברי האופוזיציה.

באחת מישיבות המועצה לאחרונה קיטרה הלן גלבר אל מול פניו המשתאות של ממלא מקום ראש העיר גבי כנפו כך : "גבי (כנפו), למה לכיסא שלי יש משענת נמוכה מכל היתר? באמת. זאת לא הפעם הראשונה", האומנם לזה נבחרת?. הסצנה נראתה כלקוחה מתוך סיפור הילדים "זהבה ושלושת הדובים". רחוק שנות אור מהמצופה מנבחרי הציבור.

בישיבת המועצה האחרונה, ראינו את אותה חברת המועצה מצטרפת לגל המאבק של רישום ילדים לבתי ספר בעיר. מדובר בתקלה של שנים על גבי שנים, לפיה אזורי הרישום סגורים והעירייה מנתבת ילדים לבתי ספר כראות עיניה, תוך מהלכים פוליטיים "שקופים" לפגיעה במנהל/ת זה או אחר או "רצון לצמצם" בית ספר בשכונת מגורים מסוימת.

עכשיו נזכרתם להיאבק בתופעה? הלא התופעה הזאת ידועה לכל ובמשך שנים הורים מוצאים את עצמם חסרי אונים אל מול מערכת אטומה ובלתי מתחשבת בעליל ברצונותיהם הבסיסים והדמוקרטים – לבחור באיזה בית ספר ילמדו הילדים שלהם. מחסור בכיתות לימוד ברבעים מסוימים, בעיות שיבוצים קשות לגני הילדים ולבתי הספר בקנה מידה נרחב, בעיות שידועות שנים ומועלות בצדק רב שנה אחר שנה ועד היום לא שמענו ציוץ מחברי המועצה כולם.

אופוזיציה יקרה, אילו רק הייתם עובדים באופן מגובש, עם תכנית עבודה מסודרת, מדברים עם הציבור באופן קבוע – יכולתם להבין שזה מה שכואב לתושבים. במקום זה, בחרתם להשתרך אחרי עדר, בחרתם בהצטרפות למחאות אחרי שצברו תאוצה במקום למצוא פתרונות לבעיות מראש, כי מה יותר קל מזה?. גם בפרויקט התחבורה רי-ווי השנוי במחלוקת אתם הצבעתם "בעד" ולא טרחתם לבדוק אופילו בשביל מה הצבעתם. אחר כך, עוד העזתם לבוא בטענות לאחרים במקום לעצמכם בלבד.

במקום לעבוד למען הציבור הייתם ועודכם עסוקים בבחירה הבאה שלכם. הציבור רואה ועוד יתחשבן אתכם בבחירות הקרובות. גם באופוזיציה יש עבודה ואפשר להוביל מהלכים. במקום זה, בחרתם במסלול בכיינות קבוע, לא מקצועי ולא תרמתם דבר וחצי דבר לקידום העיר. בזבזתם את הקדנציה הזאת ואולי גם את הקודמות לה, על בכיינות בלתי נגמרת וסחף במקום להוביל לעשייה ציבורית משמעותית. כמו שהציבור רואה את הזלזול שהוא קיבל מראש העיר, כך הוא מבין שאין באמת תקווה באופוזיציה הקיימת והדרך היחידה לשפר את העיר, לקדם אותה ולהוביל אותה קדימה למקום בו היא יכולה וראויה להגיע – היא באמצעות דם חדש. רענן.

בישיבת המועצה האחרונה, זכו ביושר חברי האופוזיציה בלגלוג מתמשך של לסרי אליהם: "אופוזיציה יקרה, כבר הרבה זמן לא הצחקתם אותי כל כך וכבר הרבה זמן לא שמעתי מכם שאתם פשוט לא מחוברים למה שקורה בעיר". אולי לא הוא האיש להגיד את הדברים אבל נוכח מילים חסרות המשמעות שנזרקו לאוויר מוקראות מדף נייר ונכתבו, כך לפי השערה, על ידי מישהו אחר, אפשר להסכים עם ראש העיר בדבריו. אלטרנטיבה – אתם ממש לא.

בדוק גם...

באים לקראת החרדים: המחיצות בחוף הים הורחבו במטרה לשמור על הצניעות

גורמים בעיריית אשדוד החליטו לבוא לקראת המגזר החרדי בעיר, והאריכו את המחיצות בחוף הים, במטרה …

שינוי גודל גופנים