הסטוריז של אשדוד היום

העלה סטורי

גאונות פוליטית: 'מהלך אפרים' השלים את ה'חתיכה החסרה' ללסרי

מהלך 'אפרים מיכאלי' ככל הנראה ייזכר, כמהלך שהכריע את הבחירות האלה ומנע, למעשה, את יציאתו של ראש העיר לסיבוב השני הגורלי

לפני כשלושה שבועות, נקראו עיתונאי העיר למסיבת עיתונאים מטעם ראש העיר, אשר הבטיח הצהרה מעניינת. בין כל שלל ההימורים הלא רבים שהיו, בהחלט עלה זה של מיכאלי להתאחד עימו ולמעשה להוריד את ההתמודדות שלו לראשות העיר. ואכן כך היה.

מיכאלי נכנס למסיבת העיתונאים וקרא מתוך דף את מה שהוכתב לו, ככל הנראה, והצהיר על פרישתו מהמירוץ לראשות העיר ותמיכתו סד"ר יחיאל לסרי לראשות. בזמנו, לרבים נראה היה מהלך שטותי וחסר כל טעם אך מביני העניין בפוליטיקה המקומית הפנימו את ההצהרה והמתינו ליום הבוחר.

ניתוח תוצאות הבחירות של יחיאל לסרי, אשר הגיע ל-41.5% מסך כל הקולות מלמד אותנו, כי הפער החסר בין הליכה לסיבוב שני לבין המצב הקיים (ניצחון כבר בראשון) היו כ-1,700 קולות.

מיכאלי, אשר המשיך את המירוץ למועצה, הצליח להשיג כ-760 קולות, שכמובן לא הספיקו לו למנדט והוא נותר בחוץ (הקולות האלה, אם אתם שואלים, ירדו לטמיון) אבל אילו היה ממשיך במירוץ לראשות העיר, ייתכן והיה מצליח להשיג כ-2,000 קולות לכל הפחות, שהם שווי ערך לדלתא החסרה ללסרי. המהלך עם אפרים מיכאלי, כעת ניתן להגיד די בבירור, השלים, למעשה, ללסרי את החתיכה החסרה והוביל אותו לניצחון בסיבוב הראשון.

האם נראה את מיכאלי בתפקיד בכיר כלשהו ברמה העירונית? נצטרך להמתין ולראות, אם כי כבר במסיבת העיתונאים אמר ראש העיר יחיאל לסרי, כי התמיכה של מיכאלי בו נעשתה ללא כל הבטחה או ציפייה לדבר מה, אלא לטובת העיר ותושביה.

מי הגה את הרעיון?

במסיבת העיתונאים אמר לסרי בבירור, כי העובדה שמיכאלי לא מסיר את מועמדותו למועצת העיר אולי תפריע ל'אשדוד בתנופה' אבל על המהלך אחראי כנפו. ובכן, גבי כנפו – ממלא מקום ראש העיר, אחראי על המהלך, אשר בעיני רבים בזמנו, נראה זניח אבל הוא ידע את מה שאחרים לא. הוא ידע לאורך כל הדרך את העובדה, שהמעבר בסיבוב הראשון תלוי על חוט השערה וניסה, ככל יכולתו, להימנע מהסיבוב השני שהיה מכניס את לסרי לבעיה קשה מול גוש הנגד ובכלל באווירה והצליח למנוע את מה שהיה נראה בלתי אפשרי.

 

 

 

 

כתיבת תגובה

האימייל לא יוצג באתר. שדות החובה מסומנים *

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.