בשעה זו בכבישי העיר: ה״רונדו״ המסורתי של מסיימי כיתות יב׳

כמדי שנה, גם היום, בשעת צהריים זו, מיטב התלמידים המסיימים את כיתות יב׳ יצאו לסיבוב ה״רונדו״ המסורתי, המציין את סיום שנת הלימודים ותחילת החופשה בטרם יתגייסו לצה״ל.

שימו לב נהגים, בשעה זו, נערך סיבוב ה״רונדו״ המסורתי של תלמידי כיתות יב׳ אשר סיימו ללמוד היום ומציינים את תחילת החופש הגדול והחיים עצמם, למעשה. נציין, כי מדובר בנהגים חדשים על פי רוב או לא מיומנים די הצורך. היציאה ל״רונדו״ המסורתי יוצא במטרה לציין סוף של תקופה כתלמידים ויציאה לדרך חדשה בתור אנשים בוגרים.

מה יש לאשדוד להציע לצעירים אלו?

המרכז המעודד צעירים להתגייס לשירות משמעותי בצה״ל נסגר לאחרונה ופעילותו הועתקה למרכז ״כיוונים״ ולא ברורה השפעתו על המרכז על כמות המתגייסים לשירות משמעותי בצה״ל. גם עם הנתונים יש בעיה הואיל והם מגיעים רק לאחר 3-4 שנים מרגע שמחזור לימודים מסיים כיתה יב׳ משום שרק לאחר השירות ניתן לבחון את משמעותו. לכן בהסתכלות על הנתונים, תמיד מדברים על 4 שנים אחורה ולא ניתן כל כך להסיק על הדברים אלא לאורך השנים. ידוע, כי אחוז המשרתים גיוס משמעותי באשדוד הינו נמוך ביחס לערים גדולות אחרות.

מעט מאוד מוסדות אקדמאיים, המציעים מגוון מצומצם של אפשרויות לימוד, יגרמו לרבים ממסיימי כיתות יב׳ לצאת מחוץ לעיר על מנת לממש את הפוטנציאל האקדמי הנמצא בהם ואם ברצונם ללמוד מקצועות כמו: חינוך, משפטים, הוראה וכן הלאה, יצטרכו לצאת בהכרח מחוץ לעיר, נכון להיום.

אולי תתעניין ב...

ליגת התיכונים בכדורסל יצאה לדרך

היום יצאה הליגה לתיכונים בכדורסל לעונה נוספת. מדובר באירוע הספורט האנרגטי והצעיר ביותר בעיר. 9 …

כתיבת תגובה

האימייל לא יוצג באתר. שדות החובה מסומנים *

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.

שינוי גודל גופנים