הסטוריז של אשדוד היום

העלה סטורי

בשנתיים הקרובות ייבנו בעיר 8,721 דירות ומתוכן אפס במחיר למשתכן- מי שכח את צעירי העיר?

8,721 דירות חדשות צפויות להתווסף לעיר אשדוד בשנתיים הקרובות מתוכם אפס (!) דירות במחיר למשתכן. מי שוב שכחו את צעירי העיר שנאלצים לעבור להתגורר בערים אחרות גם בשל מחירי הדיור הגבוהים באשדוד?

מחקר יד 2: אוכלוסיית העיר צפויה לגדול ב-12% כתוצאה מתוספת הבנייה

מאות אלפי דירות חדשות צפויות להתווסף לשוק הדיור הישראלי בשנים הקרובות, ולהגדיל בעשרות אחוזים את אוכלוסיות הערים כתוצאה מהבנייה – כך עולה ממחקר שבוצע באתר יד 2. 

באשדוד צפויות להתווסף בשנתיים-שלוש הקרובות 8,721 יחידות דיור חדשות, מה שצפוי להגדיל ב-12.1% את אוכלוסיית העיר כתוצאה מתוספת הבנייה. 77% יהיו בפרויקטי התחדשות עירונית ו-23% בבנייה חדשה.באשקלון צפויות להתווסף 9,115 יח"ד חדשות ולהגדיל ב-18% את אוכלוסיית העיר – 83% במסגרת מחיר למשתכן ו-17% בבנייה חדשה. אשקלון מדורגת במקום השישי מבין הערים בישראל שצפויות לגדול בשנים הקרובות, ואשדוד במקום התשיעי.

המחקר בדק את כמות היתרי הבנייה המבוססת על נתוני הלמ"ס, ואת הבנייה החדשה בפועל בכל הערים בהתבסס על מידע שנאסף על-ידי צוות המידענות של יד 2 מפרויקטים בכל הארץ ונתוני הרשויות המקומיות – רק לדירות שנמצאות כבר בתהליך בנייה ובבקשה להיתר בנייה. את הנתונים הצליבו במחלקת המחקר עם מספר הנפשות הממוצע למשק בית וכך נגזר הגידול הצפוי באוכלוסיית כל עיר. הבדיקה גם הפרידה בין סוגי הפרויקטים בכל עיר – בנייה חדשה, התחדשות עירונית (תמ"א 38/1, תמ"א 38/2 ופינוי בינוי), ובנייה במסגרת מחיר למשתכן – והנתונים עשויים לרמז על אופייה הצפוי של כל עיר בטווח הזמן הבינוני.

לדברי ורד צרפתי-זבולון, יו"ר ארגון הקבלנים באשדוד וסגנית נשיא התאחדות הקבלנים בוני הארץ, "כבר עכשיו קיים מחסור חמור בדירות באשדוד שאף התגבר עקב משבר הקורונה. לפי המחקר של יד 2, כ-27 אלף תושבים חדשים צפויים להצטרף לעיר והם יצטרכו דירות לגור בהן, אבל בעיר אין כיום מספיק בנייה כדי לענות על הביקושים. אני קוראת לממשלה החדשה שתיבחר לדאוג לתושבי אשדוד, לעודד את הבנייה בעיר כדי שניתן יהיה לספק לתושבים קורת גג. יש להגביר משמעותית את קצב מתן היתרי הבנייה ולשחרר חסמים נוספים שמעכבים משמעותית את הבנייה בישראל".

ורד צרפתי צילום: ערן אלרגנט

המדורגות הראשונות לפי מחקר יד 2 הן הערים בית שמש שצפויה לגדול ב-34.5% כתוצאה מתוספת של כ-9,200 דירות חדשות; בת ים במקום השני צפויה לגדול בכ-24% עם תוספת של 14 אלף יח"ד; במקום השלישי מודיעין שצפויה לגדול גם כן ב-24%; קריית גת במקום הרביעי עם גידול צפוי של 22% באוכלוסיה; רמת גן במקום החמישי עם תוספת צפויה של 14,200 יחידות דיור שתגדיל ב-20.3% את אוכלוסיית העיר.

תמונה ראשית מתוך pixabay

אולי תתעניין ב...

תאונת דרכים בסמוך למחלף אשדוד: נהג רכב פונה במצב בינוני

כביש 4: נהג רכב נפצע בינוני בתאונת דרכים במחלף אשדוד דוברות איחוד הצלה – מחוז …

2 תגובות

  1. בונים בונים ובונים…מישהו חשב לרגע
    שכל בניה של תמ"א 38 גורם לצפיפות אוכלוסין וירידה באיכות החיים, ושלא נדבר על מקומות חניה שאף אחד לא שם דגש על זה… ולמה שישימו? כי כל מי ששותף לפרוייקט הזה מסודר עם חניה או שתים פרטית ואין לו מה לדאוג!
    מראש העיר עד לקבלן כולם מסודרים!
    אזרחים טיפשים שמנווטים ע"י עסקנים ופוליטיקאים תאבי בצע!
    "עד מתי רשעים יעלוזו וגאים ירימו קרן"

  2. לסרי הביתה! טו לכלא? או לבידוד ממושך בלי לצאת רק נזק אתה גורם.

כתיבת תגובה

האימייל לא יוצג באתר. שדות החובה מסומנים *

אתר זה עושה שימוש באקיזמט למניעת הודעות זבל. לחצו כאן כדי ללמוד איך נתוני התגובה שלכם מעובדים.