הסטוריז של אשדוד היום

העלה סטורי

בשורה להורים: החינוך בגילאי לידה עד 3 יועבר לאחריות משרד החינוך

בשורה מעודדת להורים לתינוקות: הממשלה אישרה את תכניתה של שרת החינוך, ד"ר יפעת שאשא ביטון ממפלגת ״תקווה חדשה״: מעונות היום בגילאי לידה עד 3 יעברו לאחריות משרד החינוך ויפוקחו בהתאם. הממשלה תשקיע 200 מיליון שקלים מתקציב המדינה, לטובת המהלך החשוב
▬▬▬▬▬▬▬▬

בשורה לציבור ההורים בישראל: הממשלה אישרה היום (ב') את העברת מעונות היום (גילאי לידה ועד שלוש) למשרד החינוך. בתוך כך, המשרד ייקח אחריות על כל המעטפת החינוכית של המעונות ובכלל זה על הפדגוגיה, הבינוי וההכשרות של הצוות החינוכי המועסק במעונות היום. סבסוד המעונות יישאר בידי משרד הכלכלה.

כחלק מקידום המעבר של המעונות למשרד החינוך יוקצו כ- 200 מיליון ₪, שיאושרו על ידי הממשלה במסגרת תקציב המדינה הקרוב. בנוסף לכך יכלול התקציב גם את החלק היחסי של התכנית הרב שנתית לחיזוק מעונות היום המתייחס לנושא התקינה, ההכשרות, מענים חינוכיים ייחודיים ועוד.

תהליך העברת מעונות היום אל משרד החינוך וכלל התחומים הנלווים להם יושלם עד לתאריך ה1.1.2022. מיד עם ההעברה במועד זה, המשרד יחל בהעמקת מבנה הפיקוח במסגרות אלו. תהליכי ההכשרה של צוותי החינוך החלו זה מכבר עם התיקונים לחוק הפיקוח וחוק המצלמות אשר הכניסה שרת החינוך ד"ר שאשא ביטון לפני כשלוש שנים בהיותה יו"ר הוועדה לזכויות הילד והם יורחבו עם העברתם למשרד החינוך. לקראת שנת הלימודים תשפ"ג. השרה תגבש יחד עם המשרד תכנית עבודה סדורה של כלל ההיבטים החינוכיים והתפעוליים הנוגעים למעונות היום.


תמונה מתוך pixabay

אולי תתעניין ב...

אימה ברובע ו׳: לקח נערה בת 14 לביתו ואנס אותה

זוועה ברובע ו׳: בן 40 חשוד שלקח נערה בת 14 ואנס אותה בביתו ברובע ו׳ …

2 תגובות

  1. עוד שינוי מבורך משולחנה של ד"ר שאשא ביטון שרת החינוך.

  2. בשעה טובה.

כתיבת תגובה

האימייל לא יוצג באתר. שדות החובה מסומנים *

אתר זה עושה שימוש באקיזמט למניעת הודעות זבל. לחצו כאן כדי ללמוד איך נתוני התגובה שלכם מעובדים.