הסטוריז של אשדוד היום

העלה סטורי

בראשון: הפגנת מחאה מול בניין העירייה בעניין מיגור האלימות בגני הילדים| וינשטיין: ״נקים אתר שיעדכן איזה גנים נמצאים בפיקוח״

סרטון ההתעללות בפעוטות הותיר הורים רבים במחשבות ובפחדים, שמא ילדיהם היו או עלולים להיות בסיטואציות דומות. פרשת הגננת המתעללת מראש העין נחשפה לפני מספר ימים ואילו היום (שבת), הוצת בית המגורים שלה, אשר שימש כגן הילדים, בין היתר. האם הגנים הפרטיים והעירוניים יחוייבו בהתקנת מצלמות אשר יעבירו בשידור חי את המתרחש בגן הילדים? לצערנו, טרם. מחר (ראשון), בשעה 19:00, מתוכננת הפגנת מחאה מול בניין העירייה.

הורים רבים חושבים, כי התקנת מצלמות בגני הילדים עשויה למנוע מקרים קשים של אלימות ואפילו רק מעצם הידיעה שיש מצלמה שמעבירה בשידור חי להורים כל מה שקורה בגן הילדים.

חברת המועצה סטלה ויינשטיין מבטיחה, כי העירייה תחייב גנים פרטיים, המטפלים בילדים בגילאי 0 עד 3 להתקין מצלמות זאת לצד תכנון להקמת אתר שיעניק מידע להורים כאילו גנים יש מצלמות. עיריית אשדוד, כך לדבריה של וינשטיין, תפעל למימוש חוק הפיקוח על מעונות יום, שחוקק בכנסת ב-22/10/18.

חברת המועצה סטלה ויינשטיין שיתפה אותנו בתחושותיה, כאם לילדים קטנים:

הורים יקרים בימים אחרונים, כמו כולנו אני מסתובבת עם בטן מתהפכת. הצילומים שיוצאים מגן הזוועות בראש העין הופכות את הבטן והלב. הכעס משתלט על ההיגיון ואין ספק שממשלת וכנסת ישראל צריכה לדעת שאנחנו ההורים לא נשתוק עוד. בהזדמנות זו חשוב לי לחדד, שאשדוד היא חלוצה ובזכות יוזמה שחוקקתי לפני מספר חודשים, ב 1.9 אשדוד תהיה העיר הראשונה במדינת ישראל עם פיקוח צמוד של הרשות המקומית. בזכות צוות חשיבה מצומצם אך יעיל שהקמנו הכולל את מנכ"ל העירייה, מנהלת אגף רווחה ומנהלת מחלקת המשפחתונים בעירייה, התחלנו בתוכנית פעולה, שבסופה בסוף חודש אוגוסט יהיה אתר שיכלול מידע על כל הגנים הפרטיים המפוקחים בעיר, כבר היום הצטרפו מעל 150 גנים כאלו.
יחד עם זאת, אף רשות מקומית לא יכולה להסתדר ובאמת לכסות את כל העיר מבחינת פיקוח ללא תמיכה תקציבית ראויה, ובאם החוק הארצי לא יתוקצב כראוי על ידי הממשלה, וכספים לא יעברו לרשויות המקומיות לצורך כך, הוא יהיה משולל שיניים. בנוסף אנחנו חייבים לדרוש ענישה!!! גן פרטי שעובד ללא רישיון, לכל גן כזה יש לדרוש שתהיה ענישה פלילית! התעללות בתינוקות ופעוטות תחשב כניסיון לרצח, עם עונש מאסר של מעל לעשר שנים. פיקוח וענישה חמורה הם הפתרון למצב האבסורדי הזה שילדינו מופקרים חסרי ישע לחסדיהם של כל אחד שרק ירצה לפתוח גן, גם המטורפים בינהם…
ההפגנה נערכת מחר ב 7.7 בשעה 19:00 ברחבת העירייה, תבואו ותתמכו בנו, בעצמכם, ובילדים שלנו!

נדגיש, כי עיריית אשדוד לא חוקקה חוקי עזר בנושא, על אף דבריה של ויינשטיין וכן על פי המידע במשרד הפנים. טרם ברורה הבשורה שעיריית אשדוד תבצע בשונה מערים אחרות, על מנת למנוע מקרי אלימות בגני הילדים. הקמת צוות החשיבה היא אכן צעד מצויין בדרך למיגור התופעה הבזויה אך עוד ארוכה הדרך.

כתיבת תגובה

האימייל לא יוצג באתר. שדות החובה מסומנים *

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.