בעל דרש מגרושתו מחצית מהזכייה בלוטו והופתע מתשובת בית המשפט

אישה מוכרת ברחבי העיר אשדוד זכתה בלוטו ב-13 מיליון שקלים, הבעל לשעבר דרש חצי מהפרס. הגרוש תבע מאשתו לשעבר מחצית מסכום הזכייה, אבל גילה שבית המשפט חושב אחרת לגמרי.

לפני כארבע שנים, אישה בשנות החמישים לחייה מאשדוד זכתה בפרס הראשון בלוטו בסכום של 13 מיליון שקל. הזכייה המשמחת אירעה שנה לאחר שהתגרשה מבעלה וסיימה 28 שנות נישואין, במהלכם נולדו להם ארבעה ילדים.

האישה רכשה בכספי הפרס שלוש דירות ושני מגרשים כהשקעה עתידית. מי שהתלהב פחות היה הבעל לשעבר, שתבע ממנה מחצית מסכום הזכייה והרכוש. האישה סירבה בתוקף, השניים חתמו על הסכם גירושין שהסדיר את כל ענייני הממון והדירה שהיו להם.

דרישות הבעל

הבעל לשעבר לא ויתר והגיש תביעה לבית המשפט לענייני משפחה באשדוד בה דרש לחייב את אשתו לתת לו מחצית מכספי הזכייה והרכוש שצברה אשתו, שכן זמן קצר לאחר שהתגרשו הם המשיכו לחיות יחד כידועים בציבור וקיימו קשר זוגי לכל דבר ועניין. הוא גם דרש שאשתו תחזיר לו סכום של 170 אלף שקל עבור שתי דירות בבעלותו שהשכירות עליהן עברה לחשבונה של האישה.

טענות האישה

מנגד, האישה טענה, כי לאחר שבעלה חתם על הגט לא היה ביניהם שום קשר זוגי והם נשארו לא יותר מאשר חברים טובים. היא דרשה מבית המשפט לחייב את בעלה להחזיר לה 170 אלף שקל שקיבל ממנה כהלוואה ועוד כספים אחרים שהוציא ממנה במרמה.

החלטת השופטת עפרה גיא

כבוד השופטת עפרה גיא החליטה לדחות את תביעת הבעל לשעבר לקבל מחצית מכספי הזכייה בנימוק, שהיחסים ביניהם אמנם היו חבריים ורגשיים והם בילו ביחד עם ילדיהם ובני משפחותיהם וחבריהם אבל ניהול משק הבית לא חל על רכושם המשותף.

לדבריה, במעמד מתן הגט הצדדים החליטו לנתק את היחסים והרכוש ביניהם. היא הדגישה, כי מאז התגרשו השניים לפני כשש שנים היה ניתוק והפרדה מוחלטת ביניהם בנוגע לרכושם. יחד עם זאת השופטת קבעה, כי אוסף המכוניות שהיו ברשות אשתו בעת שהיו נשואים יועבר אליו.

תמונה ראשית באדיבות שאטרסטוק

אולי תתעניין ב...

שינוי המגמה בשלטון לסרי ממשיך: בניית קומה נוספת ב״ביג״ על אף התנגדות החרדים

הערב, במסגרת ועדת בניין עיר, התקבלה החלטה, המאשרת הקלה מ 14 ל 21 מטר גובה, …

כתיבת תגובה

האימייל לא יוצג באתר. שדות החובה מסומנים *

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.

שינוי גודל גופנים