בעיות חניה בפרויקטי תמ"א 38 בעיר

הדיירים לא מוכנים להעלות רכבם למעליות החניה בפרויקטים של תמ"א 38 ועל כן היזמים וארגון הקבלנים יבקשו ממהנדס העיר למצוא חלופה לחניות שמתווספות לבנייני תמ"א 38. הנושא עלה בפגישה בין יזמי תמ"א 38 לראש מינהלת התחדשות עירונית ביוזמת ארגון הקבלנים

 

בפגישת חברי ארגון הקבלנים יזמי תמ"א 38 והתחדשות עירונית באשדוד עם ראש מנהלת התחדשות עירונית באשדוד ליאור לוי: "מכפילי חניה הינם טורח לציבור ובכייה לדורות ויש להימנע מלהתקינם".

מנכ"ל ארגון הקבלנים שלומי בן עזרי: "אם הציבור חושב שמכפילי חניה מהווים אלמנט שלילי וכך חושבים גם היזמים, אפנה למהנדס העיר לבחון את הצורך בקיומם. מהמידע שהוצג לפניי יש לבחון את נושא מכפילי החניה לעומק, לא נשמע הגיוני שגם הציבור לא מעוניין וגם היזם ובכל זאת ממשיכים בביצוע".

הדברים נאמרו בפגישת היכרות והחלפת דעות בין נציגי יזמי תמ"א 38 עם ליאור לוי-ראש מינהלת התחדשות עירונית של משרד הבינוי והשיכון אשר התקיימה במשרדי ארגון הקבלנים באשדוד.

במסגרת תמ"א 38 מתווספות מספר דירות בכל פרויקט ולכן ישנו צורך להוסיף מספר חניות עבור הדיירים החדשים. בדרך כלל הפתרון שמוצע הוא  התקנת מספר מעליות חניה (מכפילי חניה)  שתופסות מקום של חניה אחת אך משמשות להחניית שני רכבים.

בפגישה שהתקיימה ביום שני בשבוע שעבר במשרדי הארגון, היזמים הציגו בפני ראש המינהלת, כי מכפיל החנייה הפך לפיל לבן, לגרוטאת מתכת: הדיירים לא מוכנים להשתמש במעליות החניה, הן מכוערות, פוגעות באיכות הסביבה ויוצרות רעש מטריד לדיירים כאשר דייר מגיע באמצע הלילה  ומבקש  להעלות את רכבו על מעלית החניה.  המעלית יוצרת גם בעיה נוספת: מי יהיה אחראי למימון עלויות האחזקה והתיקונים?

מתברר, שהחנויות הללו יצרו כבר כמה בעיות שדרשו טיפול ייחודי: חתלתול נפל לבור המהווה חלק ממעלית החניה ובכדי לחלצו הדיירים נדרשו להזעיק את אנשי מוקד 106 וגורמים נוספים עד שהצליחו לחלץ את החתלתול. במקרה אחר משאית התנגשה עם מעלית חניה ולמעלית נגרם  נזק רב. לדברי היזמים גם הדיירים דורשים ואף מתחננים בפניהם, לסלק את מעליות החניה משטחם.

חניון איזורי?

היזמים הציעו לראש המינהלת חלופה: לשלם כופר חנייה עבור החניות החסרות והעירייה מצידה תאתר מגרש ברובע בו מתקיימת התחדשות עירונית לצורך הפיכתו לחניון אזורי כאשר הקבלנים מוכנים לסייע בבניית אותו חניון. חשוב לציין, כי לא ניתן לקבל היתר בנייה לפרויקט תמ"א 38 אם במסגרת תכנית ההיתר חסרות חניות.

מינהלת התחדשות עירונית ממומנת על ידי משרד הבינוי והשיכון והעירייה כאשר תפקידה מצד אחד לתת מענה ויעוץ לתושבים ובין היתר בודקת חוזי ההתקשרות עם יזמי התמ"א, ומצד שני מסירה חסמים לאישור הפרויקטים במינהל ההנדסה.

שלומי בן עזרי מנכ"ל ארגון בוני אשדוד והשפלה מציין, כי בימים אלה יזומנו כל קבלני תמ"א 38 הפועלים באזור, במטרה לקיים דיון מקצועי במהלכו תיבחר נציגות מטעמם שתטפל  מול העירייה בסוגיות שונות העולות בנושא התמ"א.

צילום: יח"צ

 

 

 

אולי תתעניין ב...

רוכב אופניים חשמליים נפצע קל בתאונה

מתנדבי רפואת חירום של איחוד הצלה מסניף אשדוד הוזעקו לרחוב אחיעזר באשדוד בעקבות דיווח שהגיע …

כתיבת תגובה

האימייל לא יוצג באתר. שדות החובה מסומנים *

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.

שינוי גודל גופנים