הסטוריז של אשדוד היום

העלה סטורי

בלעדי: מדוע הופסקה בניית מלונות ״הילטון״ על חוף לידו?| ריאיון עם היזם קובי אברהמי 🎥

בניית מלונות ״הילטון״ על שפת חוף לידו בעיר עוררה לא מעט מחלוקת, בעיקר על ידי מי שחשבו, שבנייה סמוך לחוף הים עלולה להזיק לרצף של החופים בעיר. בשבועות האחרונים, נראה, כי הדחפורים והטרקטורים נעלמו מהשטח ונשאלת השאלה: מדוע? היזם קובי אברהמי מתעקש: ״נחזור מיד לבניה לאחר הגשמים״

בניית מלונות ״הילטון״ על שפת חוף לידו החלה כבר לפני מספר חודשים והיה נדמה, כי היזם פועל באינטנסיביות להתחלת הבנייה. תושבים פנו למערכת ״אשדוד היום״ בתהייה נוכח חוסר הפעילות שנראה באתר הבניה בשבועות האחרונים. אומנם מדובר על מזג אוויר סגרירי וגשום, אך באתרי בנייה אחרים בעיר טרם ראינו עצירה כלשהי, אם כי האטה בוודאי קיימת.

בתאריך ה-03/12/19 פנו היועצים המשפטים של צלול ואדם טבע ודין, ליו״ר הועדה המחוזית לבניה מר דוד לפלר, עם העתק למנכ״לית מנהל התיכנון הגבת דלית זילברג, ולגורמים שונים בעיריית אשדוד. כך נכתב בראש המכתב אותו שלחו: ״עלינו לפנות אליך מטעם אדם טבע ודין וצלול בנושא דחוף, אשר מחייב את התערבות הועדה המחוזית לשם אכיפת החוק על הועדה המקומית, וזאת בנוגע להיתר בלתי חוקי על פניו שניתן ע"י הוועדה המקומית לתכנון ובנייה באשדוד, כדלקמן:
בתכנית 2/119/03/3 "מלונאות ונופש בחוף לידו – אשדוד" קבוע ייעוד למלונאות בתחום חוף הים. בכל מקרה, האישור הכלול בתכנית זו לבניה במרחק של פחות ממאה מטר מקו המים הוא בלתי חוקי בעליל, שכן בניה בתחום זה נאסרה בתמ"א 13 עוד ב-1983, וכידוע תכנית מקומית אינה יכולה לסתור תכנית מתאר ארצית״.

התנהלות היזם לאחר קבלת המכתב מעוררת גם כעת תהיות רבות, בקרב הציבור וחברי ׳מטה המאבק נגד הבניה על קו החוף באשדוד׳, עת העבודה באתר הופסקה בסמיכות מעוררת פליאה לשליחת המכתב, לכאורה.

מערכת ״אשדוד היום״ מול היזם קובי אברהמי

בשיחה של מערכת ״אשדוד היום״ עם היזם קובי אברהמי, טען אברהמי, כך: ״לא הפסקנו לעבוד, פשוט יש גשמים ולכן העבודה הופסקה משום שלא ניתן לבנות בגשם אבל אנחנו תמיד שם״. עוד הוסיף בדבריו אברהמי: ״באשדוד יש הרבה פוטניצאל עם חופים מהממים ויפים. אני מאמין, כי ברגע שאנחנו ניכנס למקום יבואו עוד אנשים לאשדוד והעיר תהפוך ליעד תיירותי של ממש. יש מסעדות, דיונות, נחל לכיש והכל מתחבר ביחד. אני מאמין באשדוד״. עוד שיבח היזם אברהמי את כנס התיירות שנערך בעיר לפני מספר שבועות על ידי החברה לתיירות וציין: ״בכל מקום שאני הולך אני משבח את העיר אשדוד. פותחים לי דלתות בכל מקום בעירייה וזה חשוב מאוד להתקדמות של הפרויקט״.

בשיחה של מערכת ״אשדוד היום״ עם רוני סאיג– ראש מטה המאבק, אמר סאיג: ״אל לנו לנוח ולשקות על שמריינו, המאבק נגד התקדים הלה טרם הסתיים, ועלינו להוסיף ולגייס כוחות מקרב הציבור על מנת להביא לביטולו הסופי״.

כתיבת תגובה

האימייל לא יוצג באתר. שדות החובה מסומנים *

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.