הסטוריז של אשדוד היום

העלה סטורי

בלעדי ל"אשדוד היום" – ראיון עם חבר המועצה הפורש צחי אבו

ראיון עם חבר המועצה שהתפטר לאחרונה, עו"ד צחי אבו

נפגשנו לראיון עם חבר מועצת העיר, שפרש רק לפני שבוע וחצי מתפקידו ושאלנו אותו את כל השאלות המעניינות – מדוע התפטר, מי מבין חברי המועצה הכי מוערך לדעתו, הישגיו כחבר מועצה ושאלת השאלות – מי המועמד שיחליף אותו? (רמז – לא עו"ד שמואל מישוק).

ראיון נדיר ובלעדי ל"אשדוד היום".

 

צחי אבו, בן 41 , יליד אשדוד, נשוי ואב ל4 ילדים. צחי, בעל עסקים בעיר ויזם נדל"ן, הוא בנו של יחיאל, אף הוא קבלן גדול ומוביל בעיר.

למה צחי כל כך מעניין? רבים מתושבי העיר חשים קרבה גדולה למשפחת אבו באשר היא. אב המשפחה – יחיאל אבו, הקים במו ידיו, אימפריה גדולה ורבים האשדודים, שזכו לרכוש מידו דירה. אחת לפחות.

 

איכות הבנייה הגבוהה והסטנדרטים הגבוהים, עליהם הוא לעולם לא מתפשר ומלווים אותו תמיד- איכות, יופי ובטיחות – נמצאים בכל פרויקט שלו, כאשר דיירי הפרויקט מציינים בגאווה את שם הקבלן, הדירה זוכה לערך מוסף.

בבחירות 2013, החליט צחי להתמודד בראש סיעה עצמאית "אשדוד אחת". הסיעה בראשותו הגיעה להישג של 2 מנדטים. למועצה, נכנסו צחי ומספר 2 – משה דנינו.

 

צחי ידוע כאדם צנוע, שמעדיף להישאר הרחק מאור הזרקורים. על פרטיותו הוא שומר בקנאות ומסרב לענות על שאלות ש"עוברות את הקו", מבחינתו, לכיוון הפרטי. עכשיו, כשהוא כבר איננו מכהן כחבר מועצה, זאת זכותו המלאה.

 

מה שלומך, בימים אלו?

מרגיש טוב. ממשיך לפעול במרץ בעסקיי הפרטיים, ולמעשה, מרגיש הקלה משמעותית עם התפטרותי מתפקיד ציבורי.

 

הבחירות בעוד שנה וחצי, אם כך מדוע התפטרת מתפקידך כחבר מועצת העיר עכשיו? מדוע לא המתנת לבחירות?

התחושה הזאת, שעליי להתפטר, מלווה אותי כבר חצי קדנציה וניסיתי כבר זמן מה למצוא את הדרך שלי לעזוב את התפקיד ולפנות את הכיסא. מרגע שהתגבשה אצלי ההחלטה לא להתמודד בבחירות הבאות החלטתי לפנות את הכיסא וראיתי בכך משהו מיותר להישאר. כ- 80% מהוועדות בהן נכחתי, הייתי בניגוד עניינים ולכן היה קשה מאוד לעבוד. לישיבות המועצה, התמדתי להגיע, ניסיתי לפעול ולפתח נושאים חשובים בעיר, שיעזרו לאנשים רבים, ונתקלתי בניגוד עניינים. אני יזם בעיר, ולכן כל מה שקשור ביזמות היה אסור לי להציע, מחשש לניגוד עניינים.

 

מה עמדתך על פרויקט התחבורה RE-WAY ? אתה חושב שהוא ייטיב עם תושבי העיר?

הסבלנות קשה אך פירותיה מתוקים. נחכה ונראה מה יהיה. לא מאמין שהפקקים יישארו אני חושב שצריך להמתין לתום הפרויקט ואז לבחון את תוצאותיו.

 

מה ההישג הכי משמעותי שלך, לדעתך, כחבר מועצה?

בתור יו"ר וועדת המכרזים, העברנו החלטה לעדיפות לרכש מקומי ובגבולות של 5%.

כיו"ר איגוד ערים ואיכות הסביבה – החלפנו את המשרדים וקידמנו כמה תחנות לניטור אוויר חדשות ברחבי העיר. ב3 השנים האחרונות, אשדוד ירדה בדירוג הערים המזוהמות באופן משמעותי. כמעט בכל נושא בעיר, מודגש נושא איכות הסביבה. בתחום זה פעלנו בשיתוף פעולה בנושאי חינוך לאיכות הסביבה ואיכות הסביבה בכלל ביחד עם יו"ר איגוד ערים – ד"ר ענת רוזן. זה המקום להודות לה על שיתוף הפעולה ועל העבודה האינטנסיבית שלה לקידום הנושא.

 

שאלת השאלות: מי יחליף אותך כחבר מועצה? האם השמועה על עו"ד שמואל מישוק נכונה?

הייתי רוצה לראות את עו"ד שמואל מישוק מצטרף למועצה. לצערי, הוא מסרב בכל תוקף וכל הפרסומים שפורסמו היו למען שכנועו של שמואל. לצערי, עוד לא הצלחתי לשכנע אותו להסכים. עד היום, שבוע וחצי מיום שהתפטרתי, לא ידוע מי יחליף אותי.

אז, למעשה, הפרסומים שעו"ד שמואל מישוק יחליף אותך במקומך במועצת העיר לא היו אלא "ספין תקשורתי"?

כל הפרסומים שפורסמו היו במטרה להפעיל לחץ על שמואל מישוק להיכנס למועצה. לצערי, כל המאמצים נכשלו ושמואל לא ייכנס למועצה.

 

מה דעתך על ראש העיר יחיאל לסרי?

אני חושב שראש העיר הוא ראש עיר מצוין ובכוונתי לתמוך בו בבחירות הקרובות. הוא הוביל את העיר קדימה בהרבה מובנים. בן אדם קשוב למצוקות ומנסה לפתור אותן.

 

 

מי מבין חברי המועצה, לדעתך, עושה עבודה ציבורית טובה?

חברת המועצה לובה בורשטיין מסיעת "אשדוד ביתנו". לובה מקבלת קהל בכל יום, מופיעה בכל וועדה, פותרת בעיות של ארנונה של תושבים, יושבת במשך שעות ועסוקה בקבלת קהל של אנשים פשוטים שצריכים עזרה. מסורה לעבודה, טובה ונעימה. אני מאוד מעריך אותה.

 

נראה, כי בסך הכל אתה מסכם את החוויה כ"טוב שהיה ועוד יותר טוב שנגמר", לא?

אני ממליץ לכל מי שמתעסק ביזמות בהיקפים גדולים לא יכול להיות גם פוליטיקאי גדול. הסיבה להתפטרותי, בין היתר, היא משום שלא הצלחתי להביא לכדי מימוש את היותי נבחר ציבור. זאת גם הסיבה שהתפטרתי.

יש מנעד גדול של נושאים שמי שמתעסק ביזמות נדל"ן זה פוגם לו בפוליטיקה וזה מעקר את התוכן מלהיות איש ציבור.

 

בבחירות האחרונות ראינו שהיו לך פעילים מאוד מסורים ותושבים שמאוד רצו שתיבחר והעניקו מעצמם בשביל שזה יקרה. מה יש לך להגיד לכל אותם 7,000 איש שהצביעו לך?

פוליטיקה ועסקים פרטיים לא מסתדרים ביחד ולכן קמתי ועזבתי. את מקומי יירש אדם ראוי לא פחות, כך אני מקווה.

אני טיפוס שבורח מפרסומים ויח"צ. יכולתי להפעיל מערך יח"צ אבל אין לי עניין בזה. יש לי עניין בעשייה אמתית שקטה. ללא זרקורים וללא פנסים.

נאחל לעו"ד צחי אבו הצלחה רבה בהמשך הדרך.

נכתב ע"י תמי אברהמי.

 

 

כתיבת תגובה

האימייל לא יוצג באתר. שדות החובה מסומנים *

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.