הסטוריז של אשדוד היום

העלה סטורי

בית מלון יוקרתי על הים או שמירת סביבת החוף טבעית?

 

תושבי העיר אשדוד מוזמנים לשתף אותנו בהעדפתם – בניית בית מלון יוקרתי על שפת היום או שמירת הסביבה החופית הטבעית?

בשנים האחרונות, אשדוד האיצה את הפיתוח התיירותי בעיר. מה שחיזק את מעמדה הם בתי המלון היוקרתיים שנבנו ומושכים אליהם אוכלוסיה רבה מחוץ לעיר ולארץ. תחום התיירות בעיר חייב להיות בתאוצה מתמדת, שהרי זה המנוע הכלכלי של העיר מכל הבחינות וכיום המיצוי שלו נמצא רק בראשיתו.

בועז רענן, הפורום הציבורי לאיכות הסביבה באשדוד: "מדובר בתכנית מפלצתית וחסרת תקדים הפוגעת באופן ישיר בתושבי השכונה בפרט ותושבי העיר אשדוד בכלל"

עו"ד יותם שלמה, הקליניקה לרגולציה סביבתית באוניברסיטת בר-אילן: "דרשנו ממוסדות התכנון לבחון חלופות, לעצור את קידום התכנית ולהניע תהליך משמעותי של שיתוף ציבור"

'הפורום הציבורי לאיכות הסביבה באשדוד' קורא לציבור התושבים באשדוד לחבור אליו ולהתנגד לתכנית 603-0219899  המופקדת בוועדה המחוזית להתנגדויות עד לתאריך 14.5.2017. 

את הפורום מייצגת בהתנגדות משפטית הקליניקה לרגולציה סביבתית באוניברסיטת בר-אילן.

עניינה של התכנית הנו שינוי ייעוד קרקע ממלונאות ונופש בגובה מותר עד 3 קומות לבניית מלון בן 9 קומות ומבנה מגורים בן 14 קומות. הפרויקט נמצא בשטח המזרחי לרח' הטיילת אך מוגדר בתחום "הסביבה החופית".

 

התכנית סותרת את הצהרת ראש העיר, ד"ר יחיאל לסרי, אשר חתם על "האמנה להגנת החוף" בכנס בינלאומי לקיימות בה הוצהר על:  "מתן אפשרות לכל אדם ליהנות מהסביבה החופית, לקידום מעורבות ציבורית בקבלת החלטות, ומניעת בניה חוסמת נוף ואויר בקו החוף." (אשדוד, 9 בנובמבר 2015).

תכנית המתאר של אשדוד שמרה מאז ומתמיד על בנייה נמוכה לאורך החוף, פרט למרינה, ודאגה למלונות רבים בתחום המרינה ובמקומות אחרים אשר אין הסתר נופי ממגורים, כך שלא יחסרו חדרי מלון בעיר והתיירות תשגשג.

 

תכנית זו סותרת, כאמור, את אופייה התכנוני של אשדוד ומאפשרת בנייה של שני מפלצות בטון זרות למקומן בקרבת שכונה מגורים נמוכה אשר נבנתה לפי כל הכללים התכנוניים של השכונות הסמוכות לחוף ובקו החוף.

מתן היתר לתכנית זו יגרום ליזמים רבים לשנות את התכניות המוסכמות, והחוף המדהים יהפוך במהירות לשכונות מגורים גבוהות, החוסמות את המראה לים בכול העיר, כדוגמת ת"א.

בואו והצטרפו. ניתן לחתום באמצעות האינטרנט באתר 'עצומה': "מצילים את חופי אשדוד". חפשו בגוגל, או:

www.atzuma.co.il/ashdodbeach

 

 

אולי תתעניין ב...

אגף העליה והקליטה ארגן מופע חנוכה חינם לילדי אשדוד

אגף העליה והקליטה, אשר הממונה עליו היא חברת המועצה סטלה וינשטיין, ארגן מופע חנוכה לילדי …

כתיבת תגובה

האימייל לא יוצג באתר. שדות החובה מסומנים *

אתר זה עושה שימוש באקיזמט למניעת הודעות זבל. לחצו כאן כדי ללמוד איך נתוני התגובה שלכם מעובדים.