בית הדין לעבודה מציע לאלון חסן משכורת בתנאי שלא ייכנס לנמל אשדוד| חסן סירב בתוקף להצעה

אלון חסן, זכה זיכוי מטהר ומוחלט במשפט מורכב, אותו ניהל באופן מעורר הערכה.באופן המעורר תהיות, על אף הזיכוי, הנהלת הנמל לא מאפשרת לו להכנס לנמל אשדוד, מקום עבודתו. אתמול (חמישי), חסן ערער על ההחלטה בפני בית הדין הארצי לעבודה.

ההצעה של בית הדין לעבודה בעבור חסן היא לשלם לו משכורת בתמורה לכך שלא יכנס לנמל. חסן, כמובן, סירב בתוקף להצעה.

חסן הצליח להוכיח את חפותו במעל 300 סעיפים אשר עמדו כנגדו. על אף עובדת הזיכוי המהדהד, בהנהלת נמל אשדוד הוחלט לא להחזירו לעבודתו כמנופאי והשאלות סביב החלטה זו, רבות ועלולות לרמוז על כל הפרשה כולה והסיבה מלכתחילה ליציאתה לאור.

עו״ד פז מוזר ייצג את חסן בדיון ביום חמישי האחרון מול כבוד השופטת סיגל דוידוב-מוטולה וניסה לקבל תשובות לשאלת השאלות: איך יכול להיות מצב שאדם מזוכה זיכוי מוחלט, ממשיך להיות מושעה ממקום עבודתו? 

עו״ד קונפינו, המייצג אף הוא את חסן אמר: ״אני מייצג אלפי עובדי מדינה …ויש לנו עשרות שנות ניסיון בדיני עבודה. אני לא מכיר מקרה, שעובד זוכה בכזה זיכוי במחוזי ונמשכה ההשעיה שלו, גם כאשר הוגש ערעור. זה כל כך נדיר ויש סיבה לזה. הליכי ההשעיה במדינה נעשים מאוד מאוד בזהירות ובמשורה״.

הערעור מטעם המדינה על פסק דינו של חסן נקבע ל4/2/2019 . בית הדין הציע, שחסן ישהה בחופשה עד תום ההחלטה ושימו לב – תשולם לו משכורת זהה לעובד נמל הנמצא בחופשה ובלבד – שלא ייכנס לנמל.

אלון חסן סירב להצעת בית הדין ומתעקש לחזור למקום עבודתו.

מי חושש מכניסתו של חסן לנמל אשדוד? ומדוע? 

בית הדין לעבודה מציע אפילו לשלם לחסן משכורת ככל עובד, ובתנאי שיקפיד…לא להיכנס למקום עבודתו. אכן דבר והיפוכו. האין אמורים לקבל תמורה בעבור מתן משכורת? מי מעדיף לוותר על תמורה של עובד במקום העבודה וגם לשלם משכורת? האם בעסק פרטי ההתנהלות היתה זהה? שאם לא, צריכים להצביע ולבחון את ההתנהלות הקיימת במקרה זה ולהסיק מסקנות הלאה.

מקורות יודעי דבר מסרו ל״אשדוד היום״, כי החלטה בעניינו של חסן תהווה הלכה לכל עובד באשר הוא בהמשך הדרך וכך ייפעלו ולכן עיני רבים נשואות להחלטה המיוחדת הזו שתינתן בהמשך.

מערכת אשדוד היום תמשיך לעקוב ולעדכן.

אולי תתעניין ב...

גיבור היום: קובי לויטן נפצע כאשר זינק לעבר ילדה והציל אותה מפגיעת רכב קשה

כונן מד"א-הצלה דרום הגן על ילדה מתאונה ונפצע כונן מד"א-הצלה דרום קובי לויטן הבחין הערב …

כתיבת תגובה

האימייל לא יוצג באתר. שדות החובה מסומנים *

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.

שינוי גודל גופנים