בית הדין לעבודה ביטל פעם נוספת את המינוי של היועצת המשפטית של נמל אשדוד

לפני שנתיים, בית הדין לעבודה ביטל את מינויה של עו"ד ענבר טור שלום כיועצת המשפטית של נמל אשדוד. בימים האחרונים, ניתן פסק דין נוסף שמבטל שוב את המינוי ויוצא הפעם באמירות חריפות בהרבה כלפי ההתנהלות של נמל אשדוד ושל ועדת האיתור מטעמו. בין היתר נכתב, כי בנמל אשדוד היו "נעולים בדעתם" למנות את עו"ד טור שלום לתפקיד, בכל מחיר.

במאי 2015, דווח כי חברת נמל אשדוד בחרה לתפקיד היועצת המשפטית שלה עורכת דין שהועסקה קודם לכן כשכירה במשרד פרטי קטן אשר העניק שירותי גביית חובות לבנק הפועלים. במכרז הוענק לה דירוג כאילו הייתה היועצת המשפטית של הבנק. הניקוד הזה העניק לה יתרון ניכר וסלל את דרכה לזכייה במכרז, מה שהוביל לתביעה של עו"ד וולף שהתמודד במכרז והפסיד.

בספטמבר 2015 מצא הרכב של בית הדין לעבודה בתל אביב כשלים חמורים במכרז, ביטל את בחירתה של טור שלום והורה לוועדת האיתור להתכנס שוב ולבדוק את הניקוד שקיבלו המועמדים לתפקיד. חברי בית הדין קבעו שהניקוד שקיבלה היה "אבסורד", והם הורו לכנס את ועדת האיתור בתוך חודש.

 

מאז חלפו יותר משנה וחצי, שבמהלכן ועדת האיתור התכנסה לא פחות מ־13 פעמים ולבסוף בחרה שוב בטור שלום כיועצת המשפטית של הנמל. בית הדין שנדרש שוב לנושא, קובע כעת פעם נוספת כי התנהלות הנמל הנה פגומה. בפסק הדין הנוכחי יש אמירות קשות כלפי נמל אשדוד, נכתב בו ש"הוועדה התעלמה באופן קיצוני מהנאמר בפסקי הדין בכל הקשור לניסיון הנתבעת.התרשמנו שחברי הוועדה היו נעולים בדעתם בכל הקשור לבחירת הנתבעת, ועל כן התעלמו לחלוטין מחוסר הרלוונטיות של ניסיונה לתפקיד…".

חברי בית הדין סיכמו גם הפעם, שהחלטת ועדת האיתור בטלה וכפועל יוצא בטל מינויה של טור שלום. נפסק כי החברה תמנה כעת ועדת איתור בהרכב אחר, והיא תראיין את המועמדים ותנקד אותם בהתאם לעקרונות שהותוו בפסק הדין.

משמעות הדברים היא שוועדת האיתור שתתכנס תיאלץ להעניק ניקוד אפסי בסעיף זה לטור שלום, באופן שכנראה לא יאפשר לה להיבחר לתפקיד שוב.

מחברת נמל אשדוד נמסר בתגובה: "למרות שבית הדין דחה בהחלטתו את מרבית הסעדים והטענות שנתבעו ונטענו בתביעתו של עו"ד וולף, אנו מתכוונים לערער על הפסיקה. החלטתו של בית הדין שלא לקבל את הניקוד הקשיח שנקבע על ידי ועדת האיתור ראויה, בעינינו, לבחינה מחדש על ידי ערכאה שיפוטית גבוהה יותר. אנו משוכנעים כי הליך הבחירה שניהלה החברה לתפקיד היועמ"ש באמצעות ועדת האיתור היה ללא משוא פנים ובהתאם להוראות בית הדין לעבודה. חברת נמל אשדוד רואה בחיוב את החלטת בית הדין לדחות, בפעם השנייה, את טענותיו של התובע, כי מדובר במכרז 'תפור' או 'מוטה' לטובת מי מהמועמדים. בית הדין אף דחה את טענותיו של וולף כי נפל פגם במועמדות או בהתנהלות של היועצת המשפטית של החברה בהליך זה ואף קבע פוזיטיבית, כי כל המועמדים פעלו בניקיון כפיים".

*קרדיט צילום: שבתאי טל.

אולי תתעניין ב...

שוב פחי אשפה עמוסים| האם ראש מנהל התפעול מאבד שליטה?

גם הבוקר (ראשון), הצפה של תמונות מגיעות למערכת, כמעט כמו בכל יום, המעידות על הזנחה …

כתיבת תגובה

האימייל לא יוצג באתר. שדות החובה מסומנים *

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.

שינוי גודל גופנים