הסטוריז של אשדוד היום

העלה סטורי

ביזיון: חברי המועצה יניב קקון ומאיר אברז'ל עבדו בארגונים הנתמכים ע"י 'הקרן החדשה' התומכת גם בארגון 'בצלם'

הקרן החדשה לישראל הוא ארגון שנוי במחלוקת אשר דובר עליו רבות במהדורות החדשות. בין היתר, תומכת 'הקרן החדשה' בארגון 'בצלם'; 'האגודה לזכויות האזרח בישראל' אשר בעקבות העתירה שהגיש, בג"צ אסר על מדיניות החכרת קרקעות ליהודים בלבד ועוד כהנה וכהנה ארגונים.

 

כחלק מעבודת תחקיר נרחבת, גילינו פרטים אשר יתכן שיגרמו לרבים מתושבי העיר למחשבות ולהרהורים בנוגע להצבעה שלהם במערכת הבחירות האחרונה.

מסתבר, כי 2 חברי מועצה חדשים: יניב קקון ומאיר אברז'ל עבדו בארגונים אשר חלק מהמימון שלהם הגיע מה'קרן החדשה לישראל'. בזמן שחיילי צה"ל עושים לילות כימים בהגנה עלינו ועל המולדת, חלקם אף נופל בקרבות או באימונים, מצאה לנכון ה'קרן החדשה' לתמוך, בין היתר גם בארגון 'בצלם' אשר מפרסם מעת לעת גם באמצעות הפייסבוק, מידע אודות 'הכיבוש', לכאורה, שמדינת ישראל נוקטת כלפי הפלסטינים. על יתר הפרובוקציות של ארגון 'בצלם' בוודאי שמעתם באמצעי תקשורת אחרים ואנחנו כאן ב'אשדוד היום' לא נכביר במילים נוספות על הארגון ומטרותיו.

נביא כדוגמה רק 2 פוסטים של ארגון 'בצלם':

 

הופתענו לגלות, כי ארגון 'הקרן החדשה' הכריז באתר הפומבי שלו על תמיכה בארגון 'שחרית', בו עבד יניב קקון – יו"ר אשדודים לטענתו בין השנים: 2014-2017.

נכון, כי לא הייתה יכולה להיות לקקון השפעה על דרכי המימון של מקום עבודתו, אך היה מצופה, כי יבחן את הדברים ויבדוק היטב האם מימון זה מהקרן החדשה תואם את השקפת עולמו? האם תמיכה בארגון כמו 'בצלם' היא חיונית במדינת ישראל? האין אנחנו במדינת ישראל נאלצים לעבור מספיק מלחמות ומאבקים על מקומנו הקטן בעולם?

מתוך אתר הקרן החדשה לישראל:

 

בדיקה נוספת של מערכת 'אשדוד היום' הראתה תוצאות, לפיהן גם הארגון בו עובד כיום חבר המועצה מאיר אברז'ל – מס' 2 ב'אשדודים', ארגון בינ"ה ,בעבר,  נתמך אף הוא מה'קרן החדשה לישראל'.

 

תגובות לכתבה:

גם כאן בתגובות ציפינו, כי די לנו מחברי מועצה מבוגרים ומתחמקים למיניהם אשר מצאו את עצמם מחוף למועצה בבחירות האחרונות והציפייה היא, כי הציבור יקבל הסבר הולם מפי הגבורה ולא העברה לארגון זה או אחר.

ביקשנו את תגובתו של יניב קקון לדברים והוא הפנה אותנו לארגון 'שחרית' והרי תגובתם המלאה:

"שחרית מקדמת טוב משותף בחברה הישראלית וחיבורים בין קהילות ברמה המקומית והארצית. ל'שחרית' גורמי מימון רבים והקרן החדשה הייתה אחד מהם. בין חברי הועד המנהל בשחרית ניתן למצוא חברים מכל הקשת הפוליטית ומכל גווני הקהילות בישראל". 

 

תגובתו של מאיר אברז'ל לדברים:

"נכון להיום, כבר מספר שנים בינ"ה לא מקבלת תרומה מהקרן החדשה. בעבר, הארגון קיבל תרומה לפעילות שהארגון עשה בשכונות מוחלשות בדרום תל אביב וברחבי הארץ על מנת לחזק את השכונות ולקיים מנהיגות תושבים מקומיים. חוץ מזה, בינ"ה זה ארגון גדול ועיקר התקציב שלו הוא מקרן פיוזיין, משרד הביטחון, משרד הבריאות ועוד".

 

בשיחה שלנו עם מר ערן ברוך – מנכ"ל בינ"ה, לאחר ניסיונות פניה במייל ובוואטסאפ, שאלנו כיצד העובדה שהקרן החדשה תומכת כספית בארגון בראשו הוא עומד וכיצד זה מתיישב עם האג'נדה שלו, השיב ברוך, כי הוא לא מעוניין לדבר איתנו וניתק את השיחה עוד בטרם הספקנו להוציא הגה נוסף.

 

התמונות של קקון ואברז'ל לקוחים מעמודי הפייסבוק שלהם.

כתיבת תגובה

האימייל לא יוצג באתר. שדות החובה מסומנים *

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.