הסטוריז של אשדוד היום

העלה סטורי

בחירות לכנסת באפריל 19- מה יוכלו גבי כנפו ויחיאל לסרי להציע למתמודדים בארצי?

בשעה האחרונה, הפיצו ראשי מפלגות הקואליציה, לפיה הבחירות לראשות הממשלה ולכנסת ייערכו ב-9 באפריל 2019, ד' בניסן, תשע"ט. מה ההשלכות באשדוד, לאור תוצאות הבחירות הגבוליות ביותר של ראש העיר ד"ר יחיאל לסרי?

הודעת ראשי מפלגות הקואליציה כדלקמן:

מתוך אחריות תקציבית ולאומית החליטו ראשי מפלגות הקואליציה, בהסכמה ופה אחד, לפזר את הכנסת וללכת לבחירות חדשות בתחילת אפריל לאחר קדנציה של ארבע שנים מלאות. השותפות בכנסת ובממשלה תימשך גם בתקופת הבחירות.

הבחירות ייערכו, כאמור, ב9 באפריל, 2019.

כיצד ישפיעו הבחירות לראשות הממשלה בעיר אשדוד? לאור תוצאות הבחירות הגבוליות ביותר, ויש שיאמרו אף מביכות בדמות 41% אשר רובם נשענים על אוכלוסייה חרדית, כזו שבכל אופן לא תצביע מח"ל, וגם בגזרת המנדטים – 2 בלבד לראש העיר ולסגנו. משמעות הדבר היא, שראש העיר יחיאל לסרי וסגנו גבי כנפו, הראו בבחירות האחרונות, כי כוחם תש אל מול עשייה של עשור שנים ולכן, גם יכולת ההשפעה שלהם ברמה הארצית לא צפויה להיות גבוהה במיוחד. האם חברי הכנסת והשרים המכהנים ערים לעובדה זו?עובדה היא, כי ראש העיר וסגנו הצליחו להביא כ-7,000 קולות בלבד לרשימה שלהם ועליהם מתבסס עיקר כוחם והשפעתם. האם מספר זה הוא משמעותי ברמה הארצית? לכל הפחות, לא כפי המצופה מראש עיר המכהן עשר שנים בתפקיד בעיר השישית בגודלה בארץ.

מה המשמעות מבחינת ש"ס? ש"ס המקומית בראשות אבי אמסלם, הצליחה להביא 20,000 קולות בוחרים השווים ערך לכמעט מנדט ברמה הארצית. מהבחינה הזו, השר דרעי הימר נכון על אמסלם והציפייה היא, כי אמסלם יצליח להביא את אותה כמות הבוחים לש"ס ברמה הארצית, לכל הפחות.

'אשדוד היום' יבחן את הסוגיה ביתר שאת בחודשים הבאים עלינו לטובה ועד לבחירות באפריל 2019.

תמונה מתוך כנס הבחירות של ד"ר לסרי ב-28/10/18.

 

 

כתיבת תגובה

האימייל לא יוצג באתר. שדות החובה מסומנים *

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.