בחירות טובות: ילדי נווה גלים מאשדוד בוחרים בשחמט

המפעל להכשרת ילדי ישראל הכריז על שנת תשע"ט כשנת השחמט ומאות ילדים ובני נוער התאהבו במשחק

השבוע התקיים טורניר שחמט בכפר הילדים נווה גלים באשדוד, מייסודו של המפעל להכשרת ילדי ישראל.  הטורניר הוא הראשון מבין שלושה והשתתפו בו חניכים ממסגרות המפעל להכשרת ילדי ישראל מאשדוד ומאזור הדרום כחלק מפרויקט שנת השחמט.

המראה הלא שגרתי, של  קבוצות של ילדים משחקים שחמט בחצר, במועדון ובכל מקום שיש בו לוח משחק הפך להיות שגרתי בעקבות "שנת השחמט" שהכריזו עליה השנה בארגון. שנה שבה החליטו להנגיש את המשחק לילדים ולבני הנוער כחלק מתרבות הפנאי וכחלק מהשקפה חינוכית. לצד השקעה בחוגי לימוד לילדים, החלו גם אנשי הצוות לשחק בינהם. העיקרון החינוכי שעמד מאחורי זה הוא דוגמא אישית. הנערים ראו את המדריכים משחקים והחלו מתקבצים ללמוד גם מצפיה.

שמעוני פרץ, מנהל נווה גלים: "השבוע התקיים בכפר הטורניר הראשון מתוך שלושה במסגרת אירועי השיא בשנת השחמט. ההשתתפות של הילדים, ההתעניינות והרוח הספורטיבית היו מרשימים ביותר. זה בהחלט לא מראה שגרתי שילדים ובני נוער בוחרים בשחמט על פני הסמארטפונים. השחמט הוא משחק מהנה ומאתגר המאפשר פיתוח חשיבה, תכנון מהלכים מראש, קבלת החלטות, התמודדות עם היריב וגם חתירה להישגיות ואת הערכים האלה אנחנו רוצים להנחיל לילדינו".

אשר בן שימול, סמנכ"ל חינוך במפעל להכשרת ילדי ישראל: "לראות את הילדים משחקים בהפסקות שחמט במקום לשחק בסמארטפונים זה מרגש מאד. המפגש עם יריב אנושי ולא וירטואלי חשוב לפיתוח מיומנויות בסיסיות בתקשורת ובמערכות יחסים חברתיים. הכרזנו על שנת תשע"ט כשנת השחמט בכפרי הילדים שלנו כדי להעצים את הילדים בדרך ייחודית. איציק כפיר, אומן שחמט, מלווה אותנו בהיבט המקצועי במהלך האימונים ובתכנון הטורנירים שיתקיימו בהמשך. ההיענות של הילדים ושל הצוותים החינוכיים גבוהה וכבר אפשר לראות את ההשפעה של המשחק על שעות הפנאי של הילדים".

בתמונה: טורניר שחמט

קרדיט צילום: יח"צ

אולי תתעניין ב...

פקקי ענק ביציאה הצפונית מהעיר

סייע בהכנת הכתבה: רוני סאיג פקקי ענק משתרכים ביציאה הצפונית ובכניסה לעיר. נכון לשעה 12:00 …

כתיבת תגובה

האימייל לא יוצג באתר. שדות החובה מסומנים *

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.

שינוי גודל גופנים