בואך פסח: מי יעצור את פיטורי עובדי הרשות למאבק בהתמכרויות?


לפני מספר שבועות, פרסמנו ב"אשדוד היום" ידיעה, לפיה קיים חשש, כי ייתכן ויש בכוונת עיריית אשדוד לסגור את המרכז ליעוץ לנוער הפועל ברשות למאבק בהתמכרויות. מטרת המרכז היא טיפול וייעוץ לבני נוער ומשפחותיהם החל מחשד לשימוש ועד לטיפול בנערים ובנערות המעורבים ומשתמשים בחומרים פסיכו-אקטיביים כדוגמת סמי פיצוציות וכיוצא באלו.

משרד הרווחה החל לפעול במסגרת רגולציה ארצית לשינוי התקנים – מדובר בתקן וחצי במקום כ-7 תקנים שישנם במרכז. ברשות למאבק בהתמכרויות קיימים כיום עובדים אשר עומדים לאבד את פרנסתם. הם, כמובן, מוטרדים מאוד וחוששים, והכל, מבחינת חלק מהם לפחות, נעשה במהלך מפתיע וביישום מיידי.

בערב חג פורים, עודכנו העובדים במצב ולאחר מספר ימים כבר נשלחו להם מכתבים הקוראים להם לשימועים לפני פיטורים.

במכתבה של חברת המועצה הלן גלבר, היא כתבה לראש העיר כך:

"תמוה בעיניי, מדוע ראש תחום נוער בסיכון שמכהנת גם כמנהלת מרכז הייעוץ, בתפקיד הרחב שלה, נכללת ברשימת המפוטרים. נשאלת השאלה – האם יש כוונה לסגור את כל תחום הנוער ברשות? חשש זה מקבל משנה תוקף, כאשר בעבר הועברה יחידה נוספת (יחידת האיתור) מהרשות למנהל הרווחה".

חלק מעובדי הרשות טענו, כי, לדעתם, הדברים נעשו מעל ראשם מתוך אינטרסים זרים ולא עניינים, לכאורה. ומעבר לכך, הדאגה לכך שרצף הטיפול בנוער ייפגע ובעיקר באמון שנוצר בין המטופל למטפלת.

פעיל הציבור מישל ביטון, דירקטור ברשות למאבק בהתמכרויות, הקשיב קשב רב לעובדים והבטיח לפעול על מנת לנסות ולמצוא פתרון, כך שהמרכז ימשיך להעניק שירות והעובדים ימשיכו להתפרנס. ביטון נפגש עם שר הרווחה מר חיים כץ ושניהם ביחד הגיעו לפתרון זמני כרגע, אומנם, אבל כזה שמשהה את המצב כפי שהוא לפחות עד ה1/7/19.  

ביטון אמר היום: ״אני רוצה להודות לשר חיים שר, שהוא השר הכי חברתי. תמיד טענתי, כי רק יו״ר עובדים טוב כפי שהשר היה , יוכל להבין את כאבם של העובדים ואני מודה לו בשם עובדי הרשות״.

השר כץ עם מישל ביטון

אתמול (1/4/19), נשלח מכתב מגב' אריאלה עטיה, מפקחת הארצית במשרד הרווחה, המתייחס לדחיית יישום הרפורמה ליום 1/7/19 בנוגע לקליטת העובדים ברשויות המקומיות ובכך דחיית פיטורי העובדים מהרשות להתמכרויות,  כמו גם היא מודיעה כי הדיווח ימשיך כפי שהיה עד היום.

 במכתב נוסף ששלחה הגב' גלבר לראש העיר נכתב: "לאור דחיית יישום הרפורמה, אני פונה אליך למשוך את מכתבי הפיטורין ובכך תמנע את הפגיעה הקשה בפעילות הנוער ואת הפגיעה בפרנסתם של  העובדים. נקווה שעד ליישום הרפורמה, אם בכלל, תוצג תכנית שתיתן מענה תקציבי הן לאותם פעילויות והן לאותם עובדים וזאת מבעוד מועד".

להלן המכתב של גלבר במלואו:

מכאן והלאה, מי יימנע את סגירת המרכז? מי יעצור את פיטורי העובדים כשבועיים לפני חג הפסח?

מנכ״לית הרשות למאבק בהתמכרויות (מהו״ת) הגב׳ סימונה מורלי סירבה להגיב לדברים.

מעיריית אשדוד טרם הועברה תגובה בנושא.

אולי תתעניין ב...

תאונת דרכים קשה ברחוב יצחק הנשיא. 2 פצועים פונו

הבוקר (ראשון), בשעה 09:53 התקבל דיווח במוקד 101 של מד"א במרחב לכיש על תאונת דרכים …

כתיבת תגובה

האימייל לא יוצג באתר. שדות החובה מסומנים *

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.

שינוי גודל גופנים