בג"צ הכריע: "גופת התינוק תנותח באופן הדרגתי"

בג"צ הכריע היום והחליט לאשר את ניתוח גופת התינוק, אשר מצא את מותו, ככל הנראה, עקב דבר עבירה

כך החליט בג"צ:

בפני בג"צ עמד מקרה טרגי של פטירת תינוק. "שמענו את טיעוני הצדדים, על מנת לקבל הבהרות במהלך החקירה".

ההבהרות התקבלו בהרחבה ובפירוט רב רב גם מראש צוות החקירה של המשטרה ומד"'ר זייצב, מומחה מהמכון לרפואה משפטית.

לאחר שעשה כן בית הדין הגבוה לצדק, השתכנע, כי מחומר החקירה עד כה עולה חשד סביר, כי המוות נגרם בעבירה וכי נתיחת הגופה חיונת כדי לברר את סיבת המוות.

בג"צ נתן את דעתו גם לטענות הנכבדות באשר לשמירה על כבוד המת ועל האיזונים הנדרשים בהקשר זה, אך הגיע בג"צ למסקנה, כי אין מנסו בנסיבות העניין מן הנתיחה בשל תרומתה הצפויה המשמעותית לקביעת סיבת המוות ובהיעדר חלופה חקירתית פוגענית פחות.

במסגרת המגבלות הנובעות מהשלב בו נמצאת החקירה, ציין בג"צ, כי אין לשלול סיבת מוות נוספת בשלב זה על הסיבה שעלתה מגרסאות ההורים ואין מדובר רק בשאלות שעניינן רק אופן הטביעה.

בג"צ טען, כי חשוב להטעים כפי שהובהר במהלך הדיון: אין מדובר בניתוח שתכליתו היא כפי שנטען על ידם "שלילת טענות הגנה אפשריות" אלא ניתוח שתכליתו היא זו הקבועה בדין: "קביעת סיבת המוות".

בשלב מתקדם של הדיון העלו באי כוח העותרים הצעה שעניינה העברת הממצאים הראשוניים העולם מן החקירה ממומחה מטעמם על מנת שיחווה אף הוא את דעתו ואשר לצורך בנתיחה.

בג"צ לא מצא בסיס להצעה זו בדין ומכל מקום ועל אף כך עמד בג"צ בדיון – היא מעוררת את כל הקשיים הטבועים במסירת פרטים מוכמנים מחקירה שטרם הסתיימה. בגצ בנימוקיו ציין, כי נמסר לו, כי הנתיחה תבוצע במתכונת הדרגתית על מנת לצמצם ככל הניתן את הפגיעה בכבוד המת.

עוד ציין בג"צ, כי בהתאם להסכמת המדינה, תתאפשר נוכחות רופא במעמד הנתיחה מטעם המשפחה. אשר על כן, תימסר לבאי כוח העותרים הודעה בקשר למועד הנתיחה.

"לבנו עם התינוק המנוח", ציינו השופטים בבג"צ.

בהתאם למפורט בג"צ דחה את העתירה למניעת נתיחת גופת התינוק.

בירושלים החלו הפגנות חרדים.

 

אולי תתעניין ב...

ועידת השׁוּפוּנִי

כנס בתחום החינוך נערך היום (ראשון) במרכז ״כיוונים״ בעיר, ״וועידת חינוך״ קראו לה מארגניה. נצייין, …

כתיבת תגובה

האימייל לא יוצג באתר. שדות החובה מסומנים *

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.

שינוי גודל גופנים