אשדוד מכריזה על צו פיוס – לא לפילוג בין חרדים לחילונים!

הנהגת העיר הנוכחית באשדוד נמצאת במצב פוליטי מורכב ויש שיאמרו אף בעייתי.

בתום כמעט 2 קדנציות לא מוצלחות במיוחד, אשר כללו פרויקטים כושלים וכאלה הנמצאים במחלוקת ציבורית גדולה, שרוי השלטון במצב מביך בו  מקומו כלל אינו בטוח בקדנציה הבאה.

פרויקט הפרדת הפסולת הכושל; פרויקט התחבורה "רי-ווי" השנוי במחלוקת, מע"ר דרום – התכנית הכוללת שלא קיבלה את אישור מועצת העיר; הסכם הגג שעדיין לא ברור עתידו; מצב החינוך בעיר ועוד – הובילו את השלטון למצב בו, לכאורה, כמעט ואין לו הישגים להציג בפני הציבור. לפחות לא הישגים משמעותיים וחד משמעיים.

 

יש אשר יחלקו על דעה זו, אך מי שמרגיש היטב את השטח, משוחח עם תושבים רבים ובוחן את הנושאים בעין ביקורתית, יסכים לפחות עם חלק מהדברים שהוצגו.

 

מה עושה שלטון אשר לא ברור עתידו הפוליטי?

עבור כל שלטון, יצר ההישרדות וההישארות "על הכיסא" הינו משמעותי ביותר. שכן, אם השלטון לא נותר בתפקידו, אזי אין שום משמעות עבורו והשרביט עוברת ליד אחרת.

נראה, כי הפשוט ביותר עבור כל שלטון הוא ליצור, לכאורה, מצב בו יש פילוג בעם. לקדם נושא מסוים אשר ברור לכל, שעלול לייצר סערה תקשורתית אשר תסחף את הציבור אליו ואז, במקום לפתור את הבעיות עבור כל מגזר, יעסקו התושבים בשנאת חינם ביניהם. כמה קל.

תושבי העיר הזועמים בגין פרויקט הרי-ווי אשר לא ברור עתידו ועל נחיצותו, אם קיימת, אפשר לכתוב למכביר; תושבי העיר השייכים למגזר החרדי, אשר חלק מילדיהם עדיין לומדים בכיתות הנמצאות בקרוונים ארעיים. אלה בעיות קיימות שהשלטון חייב להתמודד עמן ולתת להן פתרונות. האם פותרים את הסוגיות? כפי הנראה כרגע – לא ממש.

במקום כל אלה, ניתן לראות פעולות של השלטון אשר ביתר שאת פועל ליצירת פילוג, לכאורה, בין שני המגזרים. מי שחי בעיר ומכיר יודע, שפילוג כזה כלל לא קיים והחיים המשותפים בעיר מסורתית המכבדת כל מגזר באשר הוא, הפכו לשם דבר במדינת ישראל ובצדק.

שנים רבות הציבור באשדוד חי באחדות נפלאה עם המגזר החרדי בעיר. הכבוד הקיים בין בני האדם בעיר לא קיים בהרבה ערים אחרות, אפילו לא בכאלה, שבהן יש ציבור חרדי גדול יותר.

"כולנו אחים", "כל אחד במקומו", "הם לא מפריעים לי" – אלה משפטים שניתן לשמוע בכל בית קפה "חילוני". שיחות בית הקפה הן המשקפות את רחשי העם, הרבה פעמים, ולכן חשוב להקשיב לתושבים במקום.

בסוף השבוע האחרון נוצר מצב, בו הנהגת העיר החליטה לאכוף ולחלק התראות לבעלי עסקים הנמצאים בפאתי העיר, כפי הידוע לנו, בניגוד לסטטוס – קוו הקיים כבר שנים.

 

טור דעה זה נכתב במטרה לעורר מחשבה בקרב כל אדם באשר הוא, לבל ישתמשו בו, חלילה, לייצר שנאת חינם בינו לבין אחיו. חובש כיפה או שטריימל, ככל שיהיה.

 

עיריית אשדוד סירבה להגיב על הדברים וככל שתעביר את תגובתה, הרי שזו תוכנס במלואה.

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

אולי תתעניין ב...

שוב תאונת דרכים על שדרות הרצל

שדרות הרצל הפך לכביש דמעם מאז יצא פרוייקט רי ווי לדרך לפני כשנתיים מאז החלו …

שינוי גודל גופנים