הסטוריז של אשדוד היום

העלה סטורי

אשדוד מובילה בשכיחות מחלת הסרטן אצל גברים; בבני ברק נרשמה השכיחות הנמוכה ביותר

באשדוד התושבים חולים יותר?מספר התושבים החולים בסוכרת ונוטלים כדורי שינה וכן שיעור חולי הסרטן בקרב גברים באשדוד הוא הגבוה ביותר בארץ, כך קובע דו"ח אי־שוויון בבריאות שמפרסם הבוקר (שלישי) משרד הבריאות.

מחלת הסרטן אצל גברים – אשדוד מובילה

בהתאם לדו"ח, שמעביר מידע סטטיסטי אודות מצבם הרפואי של התושבים ב–16 הערים הגדולות בישראל, 379 מתוך כל מאה אלף גברים באשדוד חולים בסרטן.

הדו"ח מתייחס לערים שמספר תושביהן עולה על מאה אלף, ובסך הכל סוקר 4.4 מיליון אזרחים. הדו"ח מדרג את הערים לפי 14 מדדים, דוגמת תוחלת חיים, תמותת תינוקות, שכיחות של מחלות שונות, עישון ופעילות גופנית ועוד.

לעומת אשדוד וחולון, שמובילות במספר חולי הסרטן, בבני ברק נרשמה השכיחות הנמוכה ביותר של המחלה בקרב גברים ונשים — 264 גברים חולים מתוך כל מאה אלף ו–280 ביחס דומה. כאשר מדובר בפרט בסרטן השד, בתל אביב נמצאה השכיחות הגבוהה ביותר של המחלה — 119 חולות במחלה מתוך כל מאה אלף. גם בסעיף זה בני ברק נמצאת בתחתית הרשימה, ובה נרשמו 91 מקרי סרטן השד ביחס דומה.

מחלת הסוכרת – אשדוד מובילה

באשר למחלת הסוכרת, נמצא שאשדוד ובת ים מובילות את הרשימה עם 60 חולי סוכרת מתוך כל אלף בני אדם, ואילו ברמת גן השיעור עומד על 42 מקרים ביחס דומה.

צריכה של כדורי שינה – אשדוד מובילה

הדו"ח התייחס גם לנתוני השימוש של האזרחים בכדורי שינה. באשדוד נמצאה הצריכה הגבוה ביותר של הכדורים, כאשר 10% מהאוכלוסייה צורכת אותם לעומת 7% מהממוצע הארצי.

כתיבת תגובה

האימייל לא יוצג באתר. שדות החובה מסומנים *

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.