הסטוריז של אשדוד היום

העלה סטורי

אשדוד בתחתית טבלת מדד איכות החיים

הלשכה המרכזית לסטטיסטיקה פרסמה היום (שלישי) את תוצאות מדד איכות חיים ב-16 הערים הגדולות במדינת ישראל לשנת 2019 (בעידן טרום-קורונה). נתונים מביכים לעיר אשדוד שכמעט סוגרת את הרשימה במקום ה-14 מתוך 16 כאשר לפניה ניצבות: אשקלון, בית שמש ובני ברק

הלמ״ס (הלשכה המרכזית לסטטיסטיקה) פרסמה היום את תוצאות מדד איכות החיים לשנת 2019. בכל המדדים, יחס הגבוה מ-1 מצביע על איכות חיים טובה יותר בהשוואה לממוצע הארצי. לעומת זאת, יחס שבין 0 ל-1 מצביע על איכות חיים פחות טובה בהשוואה לממוצע הארצי.

שלוש הערים שקיבלו את הציון המשוקלל הנמוך ביותר הן אשדוד, בת ים וירושלים.

הפרמטרים לבחינת המחוזות והערים בארץ חולקו ל-52 מדדים שונים של איכות חיים, כאשר השקלול הכולל שלהם מציב התפלגות המלמדת על איכות החיים בערי ישראל ובמחוזות שלה. 

אשדוד מובילה בתחושת הביטחון הגבוהה ביותר בסביבה מקוונת.

ההשוואה שנעשתה על ידי הלמ"ס כללה את 16 הערים הגדולות בישראל (מעל 100 אלף תושבים). לצורך ההשוואה נעשה שימוש ב-38 מדדים אשר זמינים עבור כל 16 הערים. המדדים נלקחו מתוך רשימה של 80 מדדים שפותחו לשנת 2019 במגוון תחומים: תעסוקה, בריאות, ביטחון אישי, דיור ותשתיות, חינוך, סביבה, מעורבות חברתית, פנאי, טכנולוגיות מידע, רמת חיים חומרית ורווחה אישית וחברתית. 

הערים חולקו לשלוש קבוצות לפי הציון הכולל שלהן במדדים הללו: ערים עם ציון כולל גבוה במדדי איכות חיים (כפר סבא, רמת גן, רחובות, תל אביב-יפו וראשון לציון), ציון כולל בינוני במדדי איכות חיים (חולון, פתח תקווה, באר שבע, חיפה, נתניה ובני ברק) וציון כולל נמוך במדדי איכות חיים (בית שמש, אשקלון, אשדוד, בת ים וירושלים).

להלן דירוג של 16 הערים הגדולות במדד איכות החיים, כאשר אשדוד במקום ה-14 כמעט סוגרת את הרשימה:

 1. כפר סבא
 2. רמת גן
 3. רחובות
 4. תל אביב-יפו
 5. ראשון לציון
 6. חולון
 7. פתח תקווה
 8. באר שבע
 9. חיפה
 10. נתניה
 11. בני ברק
 12. בית שמש
 13. אשקלון
 14. אשדוד
 15. בת ים
 16. ירושלים

אולי תתעניין ב...

שחקן חיזוק לסניף הליכוד בעיר- ניסים לסרי

מערכת הבחירות מתעוררת בסניף הליכוד באשדוד- בכירי הסניף נפגשו היום עם השרה מירי רגב, ביניהם …

8 תגובות

 1. הקומבינה האשדודית

  פשוט ביזיון לאיזה תחתית לסרי והמועצה ידרדרו אותנו…
  ממש פח אשפה.

 2. לסרי נכשלת כישלון מוחץ

  ניהולך הכושל כבר שנים וגזירת הסרטים האדומים של תקופת צילקר לא תכסה על כישלונך המוחץ! הבעיה שהאגו של חברי האופוזייציה היא שהביאה עלינו את שלטונך אבל לא לעולם חוסן!!!!…. נכשלת הבייתה!!!!….

 3. לסרי נכשלת כישלון מוחץ

  בושה וחרפה העיר מנוהלת כמו באסטה בשוק עסקני לסרי דירדרו את העיר בכל התחומים חינוך כבישים עסקים מקומות תעסוקה צפיפות התחרדות כפייה דתית הגירה שלילית אזורים מוזנחים ברבעים הוותיקים חוסר רגישות לתושב קנסות ותיעדוף קבלנים להרס הטבע כישלון ניהולי חמור ביותר של שופוני לסרי תפנה את מקומך ניכשלת!!!!….

 4. זה הכל צילקר! הוא אשם במחדל ! לסרי קיבל ירושה בלתי אפשרית . מה אתם רוצים ממנו ? תרדו מסרי הוא לא מסוגל לנהל מרפאה של גן ילדים אתם רוצים שינהל עיר שלמה?
  צילקר אתה אשם !- תתפטר מייד.
  לסרי , עשה טובה תכניס עצמך לבידוד, ככה תעשה פחות נזק.
  צילקר הביתה!!! עם לסרי

 5. לסרי נכשלת כישלון מוחץ

  כישלון חרוץ של ניהול כושל הרס ושפיכת כספים מיותרים על שופוני במקום לחדש את התדמית של העיר של פשע אלימות שחיתות יוקר מחייה ועיר של שינה לא עשה הדוקטור כלום ספון בלישכתו היפה !!!!….

 6. כולם מאשימים את לסרי איפה שהיה הכושל ממונה על התברואה שלא עושה כלום חוץ מליגזור סרטים ואיפה מיקי אסולין שלמה רוטנברג צביקה קוזעקרו מנהלים כושלים שלא יודעים לעבוד לא עושים כלום יושבים במשרדים ומקבלים משכורות עתק ביזבוז משווע לשלוח אותם הביתה אנשים שדרוגים רק לכיס שלהם בושה וחרפה הגיעו מהצבא אחריי שזרקו אותם לכאורה חושבים שעדיין הם בצבא גם שם לא עשו כלום העירייה הפכה חממה ליוצאיי צהל את כל הפצועים הביאו מישם נכון שיש גם טובים מאוד אבל הם נשארים בגלל זה זה העיר ניראת כך צריך להעיף אותם הביתה להביא תושבי העיר שאכפת להם ולא אנשים מיחוץ לעיר שלא יודעים כלום חוץ מלברבר יאלא נמאסתם כבר תושביי העיר תיתעוררו העיר נהרסת לסרי זה רק קישוט יאלא נמעסתם הביתה

 7. כולם מאשימים את לסרי איפה בניה קצנלסון הכושל ממונה על התברואה שלא עושה כלום חוץ מליגזור סרטים ואיפה מיקי אסולין שלמה רוטנברג צביקה קוזעקרו מנהלים כושלים שלא יודעים לעבוד לא עושים כלום יושבים במשרדים ומקבלים משכורות עתק ביזבוז משווע לשלוח אותם הביתה אנשים שדרוגים רק לכיס שלהם בושה וחרפה הגיעו מהצבא אחריי שזרקו אותם לכאורה חושבים שעדיין הם בצבא גם שם לא עשו כלום העירייה הפכה חממה ליוצאיי צהל את כל הפצועים הביאו מישם נכון שיש גם טובים מאוד אבל הם נשארים בגלל זה זה העיר ניראת כך צריך להעיף אותם הביתה להביא תושבי העיר שאכפת להם ולא אנשים מיחוץ לעיר שלא יודעים כלום חוץ מלברבר יאלא נמאסתם כבר תושביי העיר תיתעוררו העיר נהרסת לסרי זה רק קישוט יאלא נמעסתם הביתה

 8. כולם מאשימים את לסרי איפה סניה קצנלסון הכושל ממונה על התברואה שלא עושה כלום חוץ מליגזור סרטים ואיפה מיקי אסולין שלמה רוטנברג צביקה קוזעקרו מנהלים כושלים שלא יודעים לעבוד לא עושים כלום יושבים במשרדים ומקבלים משכורות עתק ביזבוז משווע לשלוח אותם הביתה אנשים שדרוגים רק לכיס שלהם בושה וחרפה הגיעו מהצבא אחריי שזרקו אותם לכאורה חושבים שעדיין הם בצבא גם שם לא עשו כלום העירייה הפכה חממה ליוצאיי צהל את כל הפצועים הביאו מישם נכון שיש גם טובים מאוד אבל הם נשארים בגלל זה זה העיר ניראת כך צריך להעיף אותם הביתה להביא תושבי העיר שאכפת להם ולא אנשים מיחוץ לעיר שלא יודעים כלום חוץ מלברבר יאלא נמאסתם כבר תושביי העיר תיתעוררו העיר נהרסת לסרי זה רק קישוט יאלא נמעסתם הביתה

כתיבת תגובה

האימייל לא יוצג באתר. שדות החובה מסומנים *

אתר זה עושה שימוש באקיזמט למניעת הודעות זבל. לחצו כאן כדי ללמוד איך נתוני התגובה שלכם מעובדים.