הסטוריז של אשדוד היום

העלה סטורי

'אשדודאנס' – בזבוז כספי ציבור המעיד על לחץ של השלטון?|מדוע תושבי העיר צריכים לממן פרסים כספיים לתושבים מחוץ לעיר?

פסטיבל 'אשדודאנס' הוא פסטיבל הריקוד השני בעיר אשדוד ויתחיל היום למשך 4 ימים

כל פסטיבל או אירוע אומנות באשר הוא מבורך, כמובן, אך האם תושבי העיר אשדוד צריכים לשלם מכספי הארנונה על כל כך הרבה פסטיבלים בשנה אחת?

אם נזכור את חגיגות יום העצמאות, שעלו למשלם המיסים כמה מיליונים טובים, נוסיף את פסטיבל 'עמים וטעמים', מדיטרנה, תור הזהב, מצעד הגאווה, פסטיבל רובע ו' היפ-הופ, שגם הוא פסטיבל ריקוד בפני עצמו… עולות תהיות ושאלות רבות בנוגע ל'אשדודאנס' – האם תושבי העיר זקוקים לפסטיבל ריקוד נוסף?

האם פסטיבל 'אשדודאנס' מתקיים במתכונת גדולה זו השנה הראשונה בשל היותה שנת בחירות? או שמא יצא הדבר במקרה? נציין, כי הפסטיבל מתקיים זו השנה השנייה אך השנה יהיה גדול הרבה יותר.

כמות המשתתפים בפסטיבל, המגיעים מחוץ לעיר, היא אדירה והפסטיבל יכלול גם חלוקה של כספים מתוך כספי הציבור למתמודדים בתחרות הריקוד. כצפוי, לצערנו, מרבית הזוכים בתחרות הריקוד שהייתה אתמול כלל לא אשדודים בני העיר, אם כך מדוע תושבי העיר צריכים למממן גם להם פרסים? לא נבין, לא נדע.

להלן הזוכים בתחרות הריקוד שהתקיימה אתמול. ניתן לראות למטה היכן הזוכים מתגוררים (רמז- מרביתם לא מתגוררים באשדוד)

 

 

 

 

 

 

 

חלוקת הפרסים הכספיים לזוכים בתחרות הריקוד, לפי הפרסום באתר "אשדודאנס":

 

 

מחירי הכרטיסים – ללא הנחות מיוחדות לתושבי העיר. שוב.

לפי אתר הפסטיבל, מחירי הכרטיסים להופעות שמציע הפסיטיבל הינן מלאים ושווים לכולם. כלומר, לאשדודים לא תהיה הנחה מיוחדת בשל היותם תושבי העיר. משמעות הדבר היא, שהאשדודים משלמים פעמיים על הפסטיבל : פעם אחת מכספי הארנונה שלהם; פעם שנייה – אם יגיעו להופעה כלשהי. להבדיל מתושבי חוץ, שישלמו רק על הופעה וכספי הארנונה שלהם בעיר מגוריהם ילכו לנושאים אחרים כדוגמת: חינוך, ניקיון העיר או, חלילה, שיפור תנאי בעלי העסקים הקטנים.

מרבית תושבי העיר כלל לא יגיעו לפסטיבל ולא ייהנו ממנו. כך יוצא מצב, לפיו כספי המיסים אותם משלמים בעמל רב תושבי העיר, מדי חודש, יגיעו לפסטיבל מאוד ספציפי בתחום הריקוד, שהוא בוודאי יהיה נחמד מאוד לחלק מהאנשים, אך בוודאות מוחלטת יותר –  לא ישרת את רובם.

 

לא שבענו מפסטיבלים השנה?

חלק מהניתוח לפיו בפסטיבל "מדיטרנה" הייתה נוכחות דלילה, יחסית, של אנשים במתחם האוכל שהוקם בסמוך למשכן, אמר, כי הסמיכות לפסטיבל 'עמים וטעמים' שנערך חודש לפני, הובילה לסוג של שובע. לקיים פסטיבלים זה מעולה, אך חשוב לתזמן אותם, כך שכספי הציבור ינוצלו כראוי ולא באופן ראוותני או בזבזני, לכאורה. עושה רושם, כי רעיונות הפסטיבלים הם גדולים, רבים וגם מבורכים, אך יש הטוענים, כי קיים צורך להגביר את הבקרה הכספית בהם.

רק השנה, הוציאה עיריית אשדוד כמה מיליונים טובים על שלל הפסטיבלים אשר רק את חלקם הזכרנו בכתבה זו.

להורים לילדים מיוחדים אומרים: לא; לפסטיבלים: כן.

העובדה, שיש ילדים עם צרכים מיוחדים, אשר עיריית אשדוד החליטה להעבירם לסביבה חינוכית אחרת, שונה ממה שהם הורגלו אליה ובניגוד לרצון ההורים, צריכה להדליק אצל כל תושב נורת אזהרה אדומה. האם זה סדר העדיפויות של הנהגת העיר שלנו? האם קיומם של פסטיבלים קודם להענקת תנאים הולמים ללימודים של ילדים עם צרכים מיוחדים? האם החברה שאנו רוצים להיות ושואפים אליה, מקדשת פסטיבלים על פני חינוך באשר הוא?

האם ריבוי הפסטיבלים משדר לחץ בשלטון?

שלטון, אשר בטוח במעשיו הטובים לטובת הציבור, כלל איננו צריך להרגיש חובה 'לפנק' את הציבור פינוק יתר בשנת הבחירות. אם השלטון ביצע עבודה במשך שנות שלטונו, הרי שהדבר בוודאי נראה לעיני הציבור וישנן ערים, בהן אין צורך אפילו בקמפיין בחירות אגרסיבי, שכן העשייה נראית, מורגשת ומרבית הציבור חש בה.

האם המצב באשדוד שונה? נראה, כי בעיריית אשדוד החליטו לפנק השנה, היא שנת הבחירות, באופן מיוחד את תושבי העיר בשלל פסטיבלים. חלקם מתקיימים מספר שנים וחלקם חדשים לגמרי. עריכת פסטיבל מתחילה בבחירת מפיק על – בדרך כלל לא אשדודי – אשר בונה תכנית ומבצע אותה בפועל. תמורת כמה מאות אלפי שקלים, במקרים החסכוניים, או מיליונים, הפסטיבל מוקם לתפארת מדינת ישראל. בערב הפסטיבל, דואגים, בדרך כלל, לנקות את המקום ובזה תמה העבודה. ככה פשוט מתבזבזים להם סכומי עתק, מתוך כיסו של הציבור.

פילוסוף חכם אמר פעם: "הם מבזבזים את הכסף שלנו עלינו ביתר קלות, שלא כמו את הכסף שלהם על עצמם".

האם כספי הציבור בעיר אשדוד מבוזבזים לאחר מחשבה קפדנית ומדויקת? האם מרבית הציבור היה רוצה שיתקיימו בעיר מגוון כה גדול של פסטיבלים, לעיתים, גם ללא צורך ממשי? שווה להוסיף שאלות אלו בסקר שביעות רצון התושבים הקרוב ולהפנים את התשובות הלאה.

מערכת "אשדוד היום" תעביר סיקור מתוך פסטיבל 'אשדודאנס'.

מתוך עמוד הפייסבוק:

 

 

כתיבת תגובה

האימייל לא יוצג באתר. שדות החובה מסומנים *

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.