הסטוריז של אשדוד היום

העלה סטורי

אריה ללוש לכיסא ראש העיר – ניצחון או כישלון?

החלום ושברו ? אריה ללוש, מי שהיה שנים אופוזיציונר לוחם במועצת העיר וניסה מספר פעמים לרוץ לראשות העירייה, נחל ניסיון כושל נוסף עוד בטרם התחיל ברצינות. או אולי היה זה דווקא מהלך פוליטי מבריק ומוצלח לאנשים מסוימים?

עסקנים פוליטיים ניסו להריץ את אריה ללוש לראשות עיריית אשדוד. הניסיון, ככל הנראה, נכשל עוד בטרם התחיל ברצינות, עוד בשלב הגישושים. עם זאת, יש שמגדירים את הניסיון כמוצלח דווקא. האם זה סותר? הגיע הזמן לדבר על מה שהיה, כולל פרשנויות

כישלון?

מדוע החליט ללוש, נכון לרגעים אלו, לרדת מהמירוץ עוד בטרם התחיל? גורמים יודעי דבר אומרים, כי ללוש, לכאורה, ציפה לקבל מראש את תמיכת החרדים, אשר בוודאי היו מעניקים לו יתרון משמעותי מאוד בבחירות לראשות העיר. ללוש, מכיר היטב את הפוליטיקה הפנימית בעיר והבין, כי ללא תמיכת סקטור החרדים בראש ובראשונה, לא קיים לו הסיכוי להיבחר לראשות העיר. יכול להיות, כי ללוש פעל בחכמה בעניין הזה אבל יש שיגידו, כי ייתכן ו"קבר" , לכאורה, את הסיכוי שלו להיות ראש עיר באשדוד אי פעם. בכל זאת, מי יבחר בראש עיר, שמחליט האם לרוץ או לא לרוץ רק אם תהיה לו תמיכת החרדים מראש?… לאשדודים מגיע הרבה יותר.

בשורה התחתונה – נכון לרגעים אלו, לא עושה רושם שהמירוץ של ללוש ממריא לאנשהו.

או דווקא הצלחה?

עם זאת, היו מי שטענו, כי המהלך הפוליטי אומנם לא הוביל את ללוש לכס ראש העיר המיוחל, אך גרם ליושבים בקומה החמישית בעירייה ובמיוחד לכיסא של יחיאל לסרי, ראש העיר, להתנדנד במובן השלילי של המילה…האם באופן הזה  הצליחו אותם עסקנים, שניסו להריץ את ללוש, לזכות ביחס של ראש העיר? אומנם את ללוש המהלך לא שירת, אך כבר היה מי ששמע אותו אומר: ״אם הצלחתי לתרום לקירוב לבבות – כבר עשיתי את שלי״. נמסנו.

האם ראש העיר יחיאל לסרי סלח על המהלך?

ניתן להניח, כי מי שהודרה שינה מעיניו במשך מספר שבועות הוא לא אחר מאשר ד"ר לסרי. ללוש מהווה איום של ממש בעבורו, הואיל והחרדים באמת היו יכולים לתמוך בו ויתר הציבור היה רואה בו אלטרנטיבה ממשית, בטח לאור "סיבוך השבת" אליו נקלע לסרי בחודשים האחרונים. האם לסרי יסלח על הניסיון למהלך הפוליטי להריץ את ללוש מעל ראשו? האם יראה בכך מהלך לגיטימי? או שמא ממתין הוא כעת לסיום הבחירות ולאחריהן ישיב במהלך דומה? יהיה מעניין לראות את תגובתו של לסרי נוכח האנשים הקשורים, לכאורה, למהלך. . .

אם כך, ההצלחה לכבוש את כיסא ראש העיר, לה ייחל ללוש לא הגיעה; אולי הייתה זו הרפתקה חולפת עליה ללוש, אילו היה יודע בוודאות את תוצאותיה, היה מוותר מראש. מה שכן, אנחנו זכינו בשיעור קטנטן בפוליטיקה ולמדנו על הדרכים בהן ניתן להשפיע על ראש העיר, לכאורה, או לכל הפחות להדיר שינה מעיניו לכמה לילות. גם משהו.

~סוף דבר~

תגובות לכתבה:

אריה ללוש לא מסר את תגובתו עד למועד פרסום הכתבה. ככל שימסור, תגובתו תפורסם במלואה.

מקורבו של ללוש: "אני לא יכול להגיב במקומו".

תגובתו של יהודה אבידן: "אני לא מתעסק בנושא כבר חודשיים, ולא מתערב בשום צורה וכל מי שמנסה לקשור את השם שלי טועה ומטעה".

 

 

 

כתיבת תגובה

האימייל לא יוצג באתר. שדות החובה מסומנים *

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.