הסטוריז של אשדוד היום

העלה סטורי

ארגון הקבלנים באשדוד מנותק ממגיפת קורונה: ״החזרת פועלים פלסטיניים היא גזר דין מוות כלכלי לקבלנים״

המטה לבטחון לאומי (מל״ל) החליט להחזיר את הפועלים הפלסטינים אשר נמצאים באתרי הבניה בחזרה לרשות הפלסטינית על מנת למנוע הדבקה ובעקבות מספר מקרי תחלואה בקרב העובדים. ארגון הקבלנים באשדוד מדבר על הנזק שייגרם עם סגירת ענף הבנייה: ״גזר דין מוות כלכלי לקבלנים״

בשנים האחרונות, האמירו מחירי הדירות באשדוד באופן כזה, שגרם לתושבים רבים ילידי העיר אשדוד, לעבוד להתגורר בערים אחרות, בעיקר בשל המחירים הגבוהים באשדוד.

הקבלנים הבונים בעיר אשדוד זוכים ללובי חזק ומשמעותי בדמות ארגון הקבלנים, אשר דרכו, הם מעבירים מסרים לאמצעי התקשורת ולמעשה מממשים את רצונם הלכה למעשה.

הפליאה ביותר התגובה של ארגון הקבלנים, בצל ההחלטה להחזיר את הפועלים הפלסטינים לביתם ברשות הפלסטינים, במטרה למנוע הדבקות בקרבם ובאופן כללי במדינת ישראל, שהרי כל עוד הפועלים נמצאים בשטח, הרי שיש מי שמפקח עליהם ומסייר במקום והשמירה על הבריאות היא לכולם.

התגובה של ארגון הקבלנים אומנם מובנת, לאור הרצון להמשיך את הבנייה ויהי מה אך ההתעלמות המסתמנת מהמצב הבריאותי הכולל במדינת ישראל, מעוררת תהיות ושאלות קשות. האם ענף הבניה מנותק לחלוטין ממה שקורה בארץ? בעולם? האם העובדה, שבעלי עסקים אחרים סגרו את עסקיהם, לא אמורה להשליך על אתרי הבניה גם?

להלן התגובה המלאה של ארגון הקבלנים להחלטה להחזיר עובדים פלסטיניים לביתם, על מנת למנוע התפשטות בהדבקה בנגיף קורונה:

"החזרת העובדים הפלסטינים הנה מכה קשה וכואבת לענף. כניסה להשבתה של הענף יגרום נזק קשה מאוד הן לענף הבניה והן לכלכלת המשק. ענף הבניה הוא ענף ראשי שמחזיק תחתיו ענפים רבים כגון מיזוג, אינסטלציה, חשמל, תקשורת, אלומיניום ועוד. בימים האחרונים השקענו מאמץ עילאי לאפשר לענף לעבוד במתכונת סבירה / מצומצמת, סגירתו הנה גזר דין מוות כלכלי לקבלנים רבים וטובים".

תגובה אחת

  1. אירגון פשע שיודע לקחת כסף בלי לתת שירות לקבלנים משתף פעולה עם הרשיות נגד הקבלנים צריך למחזר אותו מחדש .

כתיבת תגובה

האימייל לא יוצג באתר. שדות החובה מסומנים *

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.