ארגון העסקים המקומי עם בשורה טובה לעסקי המזון

ארגון העסקים המקומי באשדוד רושם הישג נוסף בעבור תושבי העיר אשדוד. תיקון חוק העזר העירוני בחודשי הקיץ יקנה לעסקים שעת פעילות נוספת עד השעה 24:00 במקום 23:00 שהיתה מעוגנת בחוק העזר העירונית. בארגון העסקים המקומי עד כה לא קיימת אישה בצוות ההנהלה

בחודש הקיץ יוצאת השבת בשעה מאוחרת והכדאיות הכלכלית לפתוח בשביל קצת יותר משעתיים הופכת לבעייתית ולעסקים קטנים פשוט לא משתלם לפתוח.

השעה הנוספת שהתווספה מאפשרת לבעלי העסקים ייצור של עוד שעת עבודה בערב עבודה חזק והופכת את הקערה על פיה. העסק מקבל אפשרות לעבוד ולתת שירות במוצאי שבת ללא הפסד. מדובר אמנם בשעה אחת אך קריטית והיה צורך בשינוי חוק העזר העירוני ובצו מיוחד של מנכ״ל העירייה שנענה לדרישות הארגון ומצא את ההיגיון הבריא בתוך השיקול של בעלי העסקים. מדובר בפיילוט שהחל בשנה שעברה והשנה חודשה ההחלטה לשנה נוספת.

שר הכלכלה והתעשייה אלי כהן:
"אני מברך את עיריית אשדוד ואת איגוד העסקים הקטנים והבינוניים בעיר על היוזמה החשובה, שנותנת לעסקים לפעול בחודשי הקיץ במתכונת הזו ובמקביל מאפשרת גם לתושבים ליהנות יותר. נכון יהיה אם מהלך שכזה יקודם בכל הרשויות ברחבי ישראל. לא בכדי עיריית אשדוד זוכה כבר שנתיים ברציפות במקום הראשון במדד הרשויות המקדמות בתחומן את העסקים הקטנים והבינוניים, שהם המנוע הכלכלי החשוב במשק הישראלי".

מעיריית אשדוד נמסר:

״עיריית אשדוד מאפשרת במסגרת מדיניות האכיפה שלה, את המשך הפיילוט המבוקש, במסגרתו בתי אוכל הממוקמים ב:מרכזונים, מרכזים מסחריים ובשלוחות המוכרות של אזורי הבילוי ,התיירות והפנאי ,בימי חמישי ומוצ"ש בחודשים יולי אוגוסט ,יקבלו שעת התארגנות נוספת מעבר לנהוג בהתאם לחוק העזר. בכל מקרה בו תתקבל תלונה על הקמת רעש אחרי השעה 23:00 יגיעו נציגי השיטור העירוני לעסק במטרה שבעל העסק יפעל להקטנת המטרד…כמוכן, המשלוחים על גבי קטנועים ייפסקו לא יאוחר מהשעה 24:00.״

ארגון העסקים העירוני באשדוד שקם בשיתוף משרד הכלכלה ועיריית אשדוד מצליח פעם נוספת לשתף פעולה אל מול המוסדות העירוניים לטובת העסקים הקטנים, כך נעשה מול הרשותהעירונית ״מהות״ שבהסכם שת״פ תשתמש הרשות ברשימת חברי הארגון כרשימת ספקי שירותים ובעוד הסכם בו יזכו בעלי העסקים הקטנים להנחה משמעותית לכל פעילויות התרבות של המשכן לאמנויות הבמה ועוד קידומי בעיות מול הפקידות הבכירה.

דוד קקון, יו״ר הארגון מסר:״אני מודה יחד עם חבריי לארגון לראש עיריית אשדוד ד״ר יחיאל לסרי ולמנכ״ל עיריית אשדוד מר אילן בן עדי שמושיטה יד ככל שרק ניתן לסייע וכולי תקווה שהשת״פ יימשך, אחרי 3 חודשים של פעילות אנו מתחילים לראות ניצוצות של עשייה שלא הייתה קיימת בעיר״. 

אולי תתעניין ב...

עץ קרס ברובע ג׳ וחוסם את המדרכה

בחצי השעה האחרונה, רוחות עזות מגיעות מכיוון הים, בליווי גשם. עץ קרס ברובע ג׳ כתוצאה …

כתיבת תגובה

האימייל לא יוצג באתר. שדות החובה מסומנים *

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.

שינוי גודל גופנים