הסטוריז של אשדוד היום

העלה סטורי

אפסו הסיכויים לאיחוד בין 3 המועמדים | המשימה: העלאת אחוז ההצבעה

הבוקר (שני), אפשר להגיד בוודאות מוחלטת – לא יהיה איחוד בין המועמדים ואיש מהם לא יסיר את מועמדותו לראשות העיר – אמירה חד משמעית זו נאמרת לאחר בחינה יסודית של הרצונות ויכולות המתמודדים ולכן מעכשיו כל שיח על 'איחוד' רק יחליש את מחנה 'לא לסרי' ויחזק את המחנה הנגדי

מי אשם במצב, בו לא קיים איחוד בין המועמדים? זו שאלה לא רלוונטית ואולי רלוונטיות הדיון תגיע בתום מסע הבחירות. בלתי אפשר לצפות ממי מהמועמדים להסיר מועמדות לאור השקעה של לפחות עשור במועצת העיר, השקעה אדירה של כסף ואחוזים בודדים מפרידים בין כל אחד מהמועמדים אשר בדרך כלל נמצאים בטווח סטיית התקן (4-5% למעלה או למטה).

סוגיה 1 – אין כוכב בולט בין 3 המועמדים

אלי לחמני, שמעון כצנלסון והלן גלבר – לכל אחד מהמועמדים יש את סיפור חייו שהוביל אותו להתמודד במירוץ החשוב הזה לראשות העיר. כל אחד מהשלושה השקיע את מיטב ההשקעה המנטלית והכספית במירוץ. נכון להיום, בין השלושה לא קיים כוכב אחד, המוביל בהרבה על היתר והאחוזים נעים, בדרך כלל, סביב סטיית התקן, כך שעד הבחירות יכולים לנוע שוב ושוב.

סוגיה 2 – הצבת 3 מטות רציניים מול מועמד אחד

איחוד חלקי בין 2 מועמדים בלבד, הגם שהיה קרוב מאוד לביצוע, לא בטוח היה מוביל לניצחון. ברגע ששלושת המטות (כצנלסון – לחמני – גלבר) עומדים מול מטה אחד (לסרי), אזי הכוח שלהם הינו כמעט פי שלושה מזה של לסרי הן מבחינת אנשים, מוטיבציה ואולי גם כסף. העוצמה שמביאים איתם 3 מטות, מעצם קיומם, יכולים להדאיג כל ראש עיר מכהן, גם האהוב ביותר.

סוגיה 3 – אין זמן להטמיע את האיחוד

הטמעת איחוד בין שלושה מועמדים או שניים דורשת זמן עיכול גם לפעילים בשטח וגם לכל הציבור. בתקופה זו, כשבועיים לפני הבחירות, העיר מוצפת בשלטי חוצות של כל המועמדים וזמן ההטמעה של איחוד, אילו היה קורה, היה דורש הצבת קמפיין חדש בנוסף, אשר היה אמור להתחיל לפני חודשיים לפחות, על מנת שיוכל יהיה להגיע לרמת הטמעה טובה בציבור. משלא קרה האיחוד אז – אין מה ללחוץ על קיומו היום.

סוגיה – אין זמן ליציאה לסקר משותף

סקר רציני בין 3 המועמדים ידרוש מכל מכון סקרים שמכבד את עצמו ואת תוצאותיו, לעבוד במשך 4-5 ימים, לפחות ובמידה והוא מחויב למהלך, שכן כל מכוני הסקרים בימים אלו עובדים בעומס גדול מאוד ומסרבים לעבודות נוספות עקב עומס וחוסר יכולת לעמוד במשימה. כיום, אנחנו נמצאים כ-11 ימי עבודה לפני הבחירות וכל בקשה או רצון, לכאורה, לצאת לסקר משותך בזמן זה הוא איננו אלא בגדר חלום שכבר לא יתממש.

המשימה – העלאת אחוז ההצבעה

בבחירות 2013, בהן לא הוכרז יום שבתון (חופשה ע"ח מעביד), עמד אחוז ההצבעה על 52%. לשם השוואה, אחוז ההצבעה בבחירות לכנסת, כאשר מוכרז יום שבתון, עמד על 72%. נתון זה מלמד יותר מכל על מעורבות פוליטית גבוהה בקרב תושבי אשדוד.

בבחירות 2018 לראשונה, הוכרז יום שבתון במטרה להגדיל את המעורבות ולהגדיל את אחוז ההצבעה. כמעט כל הסקרים מצביעים על שינוי בשלטון, רק במידה ואחוז ההצבעה יגדל לכדי 65-68% ומעלה.

המעורבות הפוליטית של תושבי העיר בשנה האחרונה – מחאת השבת, מחאת ההורים לילדי החינוך המיוחד, מחאת רובע טו' ועוד – בוודאי תוכל לגרום לאחוז ההצבעה לעלות והדבר תלוי בנו, התושבים האכפתיים.

3 מטות, מטרה אחת: העלאת אחוז ההצבעה | עצת המערכת

פעילי שלושת המטות – לחמני, גלבר וכצנלסון – התאחדו למטרה אחת והיא אחוז הצבעה גבוה בבחירות הנוכחיות. אחוז הצבעה גבוה יעניק בוודאות סיכוי טוב יותר מול ראש העיר המכהן ואילו רק פעילי המטות יעבדו במרץ מעכשיו ועד יום הבחירות כולל – אזי הסיכוי של המועמד שלהם לעלות לסיבוב השני מול ראש העיר וקבלת תמיכה וודאית של 2 המטות האחרים, עולה עשרות מונים על פני כל סיכוי למהלך אחר. חשוב להכיר את המצב הנוכחי, להפנים אותו ולהמשיך בדרך לשינוי, שכולנו כבר מבינים שהוא בדמם של מרבית התושבים שיצאו להצביע.

 

 

כתיבת תגובה

האימייל לא יוצג באתר. שדות החובה מסומנים *

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.