הסטוריז של אשדוד היום

העלה סטורי

אסקפיזם באדום

מאבק הסמלים בין ״הפועל אשדוד״ ל״הפועל האדומים״ עולה ליגה: כעת, מנהלת הליגה הלאומית העבירה הנחיה חד משמעית- הפועל האדומים ייקראו א.ס אדומים אשדוד

אסקפיזם באדום: מאבק הסמלים בין הפועל האדומים, הנקראים מהיום א.ס האדומים אשדוד להפועל אשדוד הוותיק. במשך שנים, קראו לעצמם הפועל ״האדומים״ אשדוד בשם על אף שהשם לא אושר להם מעולם. לאחרונה, עלו ״האדומים״ לליגה לאומית ומנהל הליגה הכריעה בסוגיה הכואבת לאוהדים מזה שנים. מעתה, תקרא הקבוצה ״א.ס אדומים אשדוד״. אולי לרבים מהקוראים, הנושא נשמע מינורי וחסר חשיבות אך האוהדים שוצפים מאותה ההחלטה ועד עכשיו. השם א.ס, כך מתברר, מרחיק את האוהדים, שמרגישים שההשקעה שלהם לאורך השנים בקבוצה עולה בתוהו עכשיו כששמה שונה.

אֶסְקֶפִּיזְם (בעברית בּוֹרְחָנוּת) היא הסחת דעת נפשית, באמצעים שונים (כגון בידור, בילוי, צריכת סמים ועוד), במטרה "לברוח" ממצבים שנתפסים מלחיצים ולא נעימים במציאות היומיומית.

הפועל אשדוד ״האמיתית״ נמצאת אולי בליגה ג׳ אך האוהדים הנאמנים לא זזים לשום מקום ומחכים בציפייה דרוכה לעלייתה של הקבוצה לליגה ב׳ והלאה. פגשנו את יו״ר הקבוצה שרלי אטיאס, לשיחה גלויה מלב אל לב, שבה הוא מבקש לפרגן ולקרב.

מייסד המועדון והיו״ר לשעבר יעקב שטרית

״לפני 6 שנים המועדון נוסד על ידי איש הציבור יעקב שטרית ואיציק מויאל (יו״ר הסתדרות העץ והבניין). אני הגעתי לקבוצה באותה השנה, קיבלנו את הסמל ואת הזכות לקרוא לקבוצה הפועל אשדוד״, אומר שרלי. ״חשוב לציין, שיש לנו גיבוי מלא גם ברישומים וגם ממנכ״ל הפועל יורם אורנשטיין, מאיציק מויאל ופרופסור בן חמו מנהל מרכז הפועל״, מדגיש שרלי.

שרלי לא מזניח את הפוליטיקה המקומית ומבין, שהדרך לעלייה לליגה ב׳ עוברת דרך המשפיעים ביותר בספורט בעיר, הלא הם ראש העיר ויו״ר רשות הספורט יורם אסרף:

״אני רוצה לפרגן ליורם אסרף יו״ר רשות הספורט על המאמצים הגדולים. הוא עושה הכל במטרה לעזור לנו ולכלל הספורט בעיר: בתקציבים, במתקנים ובזכותו ותודות לו אנחנו שורדים. גם בקשות קיצוניות כאלה ואחרות הוא מאשר ומאוד עוזר״. עוד מוסיף שרלי ״גם ראש העיר עוזר מאוד, היו לי כמה פגישות עם ראש העיר שהעביר ליורם את שרביט הביצוע אבל אישר לנו הכל. באמת אין מה להגיד על ראש העיר הוא פשוט מצוין. ראש העיר מתפלל איתי בבית הכנסת מדי שבת ואני מאוד מעריך אותו״.

שרלי מתעקש שאין לקבוצת הפועל אשדוד שום יריבות עם ״הפועל האדומים״, שום מלחמה, על אף המצטייר אולי במקומות אחרים. ״אנחנו מאחלים להם בהצלחה. ועובדים איתם בשיתוף פעולה פורה ביום יום״, אומר שרלי. ״אילו היה לנו בעל הבית כמו רוני חג׳ג׳ היינו מאוד שמחים, שישקיעו בנו כספים והיינו מצליחים לעלות ליגה, כיף להם שהוא שם איתם״, אומר שרלי.

״אנחנו בהפועל אשדוד עושים עבודת קודש בהבאה של בני נוער עם מצוקות שונות, מעניקים להם מסגרת ותנאים טובים למרות המגבלות התקציביות שלנו. אנחנו מנסים לקדם אותם לבוגרים והמטרה היא לעלות לליגה ב׳. זה מועדון חינוכי יותר מהכל״.

״אנחנו לא מסתכנים עם חובות כספיים ואומנם זו הבעיה שלנו אבל אנחנו מאושרים בכל מצב, גם אם נשאר בליגה ג׳. בסוף אנחנו נעלה״, מסיים שרלי באופטימיות זהירה.

אולי תתעניין ב...

אגף העליה והקליטה ארגן מופע חנוכה חינם לילדי אשדוד

אגף העליה והקליטה, אשר הממונה עליו היא חברת המועצה סטלה וינשטיין, ארגן מופע חנוכה לילדי …

תגובה אחת

  1. מעניין מה היה קורה אילו המצב היה הפוך ולהפועל המשחקת בליגה ג היה משקיע והם היו מגיעים לליגה א ומעלה, האם אוהדי א. ס המשחקת בליגה לאומית היום היו ממשיכים לתמוך בקבוצה גם במידה והיה נשארת בליגה ג?
    ברור שלא.

כתיבת תגובה

האימייל לא יוצג באתר. שדות החובה מסומנים *

אתר זה עושה שימוש באקיזמט למניעת הודעות זבל. לחצו כאן כדי ללמוד איך נתוני התגובה שלכם מעובדים.