הסטוריז של אשדוד היום

העלה סטורי

אמסלם פותח את הדלת והלב ומכריז: "אשדוד של אהבה ולא של שנאת אחים"

אבי אמסלם, יו"ר סיעת ש"ס, זינק מהמקום השלישי ברשימת ש"ס למקום הראשון, וב-7 החודשים האחרונים, אף מכהן כסגן ראש העיר. נראה, כי הוא היה כאן מאז ומעולם. המסר העיקרי שלו: "אשדוד של אהבה ולא שנאת אחים ושנאת חינם". ריאיון עם האיש, אשר נושא על כתפיו אחריות גדולה על העיר וציביונה.

 

את אמסלם פגשנו בשעות הבוקר במשרדו, בקומה החמישית בעיריית אשדוד. באולם המועצה מתקדמות ההכנות לקראת ספירת הקולות ביום שלישי הקרוב ואילו ביתר המשרדים שוררת הדממה. רק אצל אמסלם הלשכה שוקקת חיים ומלאה באנשים, שרק מבקשים 'להחליף מילה' עם אמסלם. הוא לא משיב את ידם של המבקשים ריקם ויודע להתייחס ולתת מענה לכולם ובאופן טבעי לחלוטין. כפי הנראה, אמסלם מצליח להחזיר את הכבוד לתפקיד אנשי הציבור ורואה במתן המענה את חובתו האישית.

 

מתרגש?

"בוודאי. המסע הוא מרגש. בן אדם עובד מאוד קשה ובמשך תקופה ארוכה ולכן כשמגיעות הבחירות הוא חייב להתרגש. אני אדם רגשן ואוהב להתרגש זה בריא זה טוב ואני חושב שהביטוי: 'הזורעים בדמעה ברינה יקצורו' יתפוס גם פה, בעזרת השם".

 

מה העמדה שלך בנוגע לקמפיין של מפלגת ש"ס, שהוא מופנה בכלל לקהל החילוני, שהרי בדרך כלל לא נוהגים לצלם את המתמודדים ולתלות שלטים בכל רחבי העיר.

"בעבר, תפקדתי כמנהל איזור דרום של ש"ס והייתי אחראי על כל התחום המוניציפלי מאשדוד ועד אילת. כאן באשדוד, האחריות מוטלת עליי. זו אחריות אישית וציבורית מאוד גדולה. אני חייב להיות אחראי לכל מילה שיוצאת מהפה ואתה נמצא תחת פוקוס 24/7. בשונה מכולם, שעסקו בהסתות כנגד אחרים, אני החלטתי לעסוק באמת שבי, בחינוך שקיבלתי, בשורשים ובהטמעת האמתיות שבי וכך לצאת לשטח. והשטח מקבל ואוהב אותנו וזה עובד. כך יצאנו לדרך ואנחנו רק עם הקו המאחד, האוהב ו"אשדוד של אהבה ולא שנאת אחים ושנת חינם".

 

ראינו בכמה ערים, כי הצבעים בקמפיינים של ש"ס דומים לאלה של אשדוד? האם מדובר בקמפיין ארצי של ש"ס?

"הקמפיין שלנו באשדוד יצא ראשון ולפני כולם, ואני שמח שאשדוד הפכה למודל והצלחנו לעזור בהרבה מקומות, נתנו את הדעת. ש"ס זה בית טבעי ששייך לכולם ואנחנו מסייעים כל הזמן זה לזה 'שבת אחים גם יחד'. אין אצלנו פריימריס אלא דעת קהל בלבד ולכן אנחנו מסייעים זה לזה בשמחה גדולה. שמחתי לראות בכמה ערים את הקמפיין עם אותם צבעים שלנו.

אשדוד היא עיר מיוחדת, איכותית, כיליד העיר, אחד שגדל ברחוב משמר הירדן וכשסיירתי בשכונות הוותיקות והחדשות נהניתי לראות את הציבור האמיתי הטבעי המוקיר, שחי קיים ונמצא איתנו בגאווה ובגאון. אין ספק שבקלפי ירגישו את זה. הרחוב מדבר אחדות ואחווה".

 

מי לדעתך ייבחר לראשות העיר ?

"ד"ר יחיאל לסרי. חד משמעית. אמרתי את זה כבר בעבר ואומר עכשיו הוא ייבחר להיות ראש עיר ואין משהו אחר. במקום יחיאל לא הייתי עושה קמפיין בכלל. יש 4 מתמודדים שכל אחד עסוק באחר, מי משסע יותר, מי קיצוני מול החרדים, מי הולך לפרוץ המחסומים בשבת. בשבועיים האחרונים לא שמעתי את הקו שהם התחילו איתו. גם הם רוצים את הקול השפוי, המתון של בניה ובוניה של העיר זה התרבות, זה החינוך. לשמחתנו, השנאה לא יכולה להגיע לשם. השבוע, היתה לי שיחה עם אלי נכט (מתמודד למועצת העיר) והוא הזדעזע מ: 400 בתי כנסת באשדוד ועוד אין אבל בע"ה עוד יהיו 400! המשמעות של אמירה כזו היא קשה, כי מה מצפים, שמי שרוצה ללכת לבית כנסת לא תהיה לו אפשרות? אלפי אנשים הולכים לבתי כנסיות מדי שבת וחג וכל אחד חי כרצונו וגם עם אוכלוסייה שונה ממנו. למה להרוס את זה? למה להכניס פילוג שלא קיים?".

 

אומנם כהונתך כסגן ראש עיר קצרה בקדנציה הנוכחית, אבל האם היה נושא שחשבת שהוא חשוב ולא הצלחת לקדם?

"אני מכהן בתפקיד סגן ראש העיר בסך הכל 7 חודשים ואני מרגיש, שהקומה החמישית כולה התחילה לעבוד. מאז שנכנסתי לתפקיד, אני מקפיד להגיע בכל יום ללשכה, מקבל קהל, אין זמזמים בדלת ואני קשוב לכולם. זה החינוך שקיבלתי ועם זה אני בע"ה אמשיך. באנו לעבוד ולעזור בתיק הרווחה זה תיק שנוגע בי וקרוב לליבי, ויש לנו הרבה יעדים שלא הצלחנו להגשים, כי נכנסנו לתקופת בחירות ומיד לאחר הבחירות, בכוונתנו להמשיך להגשים את כל היעדים והמטרות שהצבנו לעצמנו".

 

האם יש תיק מסוים שתתעקש לקבל בקדנציה הבאה?

"כרגע אני עסוק בבחירות. רווחה מאוד מעניין אותי. אני לא יודע מה הלאה. כמה שנהיה בש"ס יותר חזקים ככה ניתן מענה רחב יותר לציבור גדול ונהיה שותפים ביותר מקומות. אני רוצה להעצים את ש"ס ואת מורשת ישראל. אחרי הבחירות נדבר שוב ותהיה תשובה ספציפית יותר" .

 

שכלת את אמך בחודשים האחרונים. אתה מצטער שהיא לא תזכה לראות אותך בשיאך?

"אין מחסור יותר קשה מאמא. אי אפשר בכלל לתאר את זה במילים. אני מאמין שהיא מתפללת עלינו מלמעלה ושהיא רואה את הכל".

זו פעם ראשונה שאתה מנהל באופן מלא את הקמפיין באשדוד וכל האחריות מוטלת על כתפיך. ממה הופתעת?

"מה שהפתיע אותי במיוחד היה לקבל את החום, החיבוק והאהבה של תושבי העיר אשדוד, לראות את מאור הפנים שהתקבלנו בו בכל מקום, את הפרגון והעידוד. עובר אדם, שאתה לא מכיר אותו ומאחל לך הצלחה או צופר לך ומסמן עם היד.  אין מרגש מזה. הציבור שמאחל לך הצלחה ושותף מלא איתך לדרך. רק באשדוד אפשר לקבל את זה".

 

האם תפקיד ברמה הארצית מעניין אותך?

"לא. אני עסוק ברמה המקומית ואשדוד היא הבית".

 

מה יחסך לכך, שיש הטוענים, כי ש"ס מתרסקת ברמה הארצית?

"אנשים הספידו את ש"ס לא פעם ולא פעמיים ובכל מיני סקרים שנעשו היו תוצאות מסוימות ובקלפי תוצאות אחרות לגמרי. ש"ס היא תנועה ומפלגה תורנית שחיה, נושמת ופועלת במרץ למען התושבים. ש"ס זו המפלגה הכמעט יחידה, שיש לה נציגים בכל עיר במדינה. אין עיר שאין בה נציגים של ש"ס, בשונה ממפלגות אחרות שיש להן מנדטים ברמה הארצית אבל במקומי הם כלום. אפילו למפלגת הליכוד בעיר אין נציג. אז להגיד על ש"ס, שזו תנועה שאין לה כוח? טעות. מדובר בתנועה חזקה מאוד שעוד תתחזק".

 

לאחרונה, פורסם דו"ח התרומות. האם אתם קיבלתם תרומות כלשהן?

"לא קיבלנו שום תרומה מאף אחד וגם לא ביקשנו. עבדנו עם התקציב הארצי שקיבלנו מש"ס ואנחנו מתנהלים אך ורק עם התקציב הזה".

 

האם צפויים שינויים במועצה הדתית?

"המועצה הדתית תגדל בעוד 2 חברי מועצה ואז יהיו 11 חברי מועצה ומטבע הדברים זה ישנה את הנוף והמרקם בהתאם למפלגות שיהיו במועצת העיר".

 

אפשר להגיד שאתה מרוצה מהקמפיין של ש"ס בעיר?

"אני לא עשיתי קמפיין אלא הצגתי את האמת שלי לציבור. כל מי ששילם לקמפיינרים, ולקח סלוגנים פשוט מוכר אוויר, אין שם שום אמת. אני הצגתי אג'נדה, קו. דיברתי על חינוך, נגעתי ברווחה ובכל בעיות הבירוקרטיה ברחבי העיר. בכל נושא חברתי כזה או אחר או בעיה באשר היא אני נמצא כאן למען התושב.

השוני הראשון שש"ס תביא בראשותי, הוא לא עוד טיפול מגזרי אלא נציג של כלל התושבים מכלל הרבעים ללא יוצא דופן, בלי קשר לשייכות פוליטית כאשר בראש מעייננו הנושא החברתי והטיפול האישי בכל אדם באשר הוא".

 

האם נראה אותך כיו"ר ועדת בניין עיר בקדנציה הקרובה?

"אנחנו נהיה בכל מקום שאפשר לעזור, להשפיע ולשפר את איכות חיי התושבים. אין מקום בעירייה שש"ס לא תהיה בו. ניגע בכל נושא בעיר, כי אנחנו רואים את עצמנו מטפלים בכלל בעיות העיר ולכן נהיה בכל מקום".

 

 

 

 

אולי תתעניין ב...

אימה ברובע ו׳: לקח נערה בת 14 לביתו ואנס אותה

זוועה ברובע ו׳: בן 40 חשוד שלקח נערה בת 14 ואנס אותה בביתו ברובע ו׳ …

כתיבת תגובה

האימייל לא יוצג באתר. שדות החובה מסומנים *

אתר זה עושה שימוש באקיזמט למניעת הודעות זבל. לחצו כאן כדי ללמוד איך נתוני התגובה שלכם מעובדים.