הסטוריז של אשדוד היום

העלה סטורי

אם לילד בחינוך המיוחד: ״שיקצצו בשכר בכירים בעירייה ולא בהסעות לבן שלי״

שערוריית ההסעות לילדי החינוך המיוחד עולה מדרגה: ״כנראה שאת מחזיקת תיק החינוך שרון מרק מעניין רק להצטלם ולהציג פוסטים שוליים, בעיניי, בעמוד שלה. תכל׳ס נראה, שלדאוג לילדים שלנו זה לא בראש מעייניה וחבל, כי לצד כותרות התפקיד המפוצצות חייבת להיות עשייה משמעותית וכזו אין או שכולם פשוט יילכו הבייתה ואז יישאר כסף להסעות של הילד שלי״, אמרה אם לילד בחינוך המיוחד שהופסקה לו ההסעה כעת

לדעת רבים, מחזיקת תיק החינוך שרון מרק אומנם לא התבלטה בעשייה משמעותית כלשהי לאורך 20 החודשים האחרונים, המהווים כבר שליש קדנציה ונותנים מושג אמיתי על יכולות ואופי. עם זאת, ההורים לילדי החינוך המיוחד ציפו ממנה להרים את הכפפה בתחום חשוב זה ולדאוג להמשך הסעות לילדיהם, שהיו זכאים לכך וקיבלו זאת מתחילת השנה.

בכתבה אשר פרסמנו אתמול ב״אשדוד היום״ נכתב, כי לפי פניות של הורים למערכת ״אשדוד היום״, חלק מילדי החינוך המיוחד לא יוכלו לשוב לספסל הלימודים, הואיל ובעירייה טרם החזירו את מערך ההסעות למתכונת מלאה ואילו הסובלים העיקריים הם הילדים בראש וכמובן ההורים. כיצד מצפים מההורים לחזור למקומות העבודה כאשר אין פתרונות מלאים לכל הילדים, בטח לחינוך המיוחד? לא ברור. אבל זה המצב גם היום.

כעת, המאבק של ההורים עולה מדרגה והם מבטיחים באוזננו: ״אם בעירייה לא יתעשתו ויתקנו את העיוות הזה, ויחזירו לילדים שלנו את ההסעה, אז נעלה ללשכת ראש העיר ולא נצא עד שיהי פתרון הולם. הרי אם לא יימצאו פתרון אז בכל אופן נשאר מובטלים בבית״, אמרה אם נחושה ביותר.

״בתחילת השנה קיבלו הסעה בעבור הילד ולא היתה שום בעיה. פתאום עכשיו, אחרי שישבנו חודשיים בבית ולא התפרנסנו גילינו, שלא נקבל הסעה. התחילו למדוד לנו שוב את המרחק מהבית ועוד בקו אווירי, כאילו שיש ילד שמובילים אותו מהבית לגן או לבית הספר עם מסוק״, אמרה לנו בחנק אמא לילד בגן בחינוך המיוחד.

״אם לא תהיה לילד שלי הסעה המשמעות היא, שלא נוכל לחזור למעגל העבודה ואז איך נתפרנס? מה בדיוק רוצים שנעשה? ובכלל מה הסיבה לחסוך על חשבון הילדים שלנו? יש הוראות של משרד הבריאות וזה בסדר. אפשר לעמוד בהן יפה מאוד רק שיתגברו את מערך ההסעות כמו שצריך. מה הבעיה? אז פחות שופוני יהיה בעיר אבל לילדי החינוך המיוחד יהיה פתרון להגיע למוסדות החינוך, זה לא יותר חשוב תגידי?״, אמרה לנו אם לילד שהוחלט כעת לא להעניק לו שירות הסעה לאחר שהיה זכאי לכך בתחילת השנה.

מה הסיבה לכך, שחלק מהילדים ממשיכים לקבל הסעה ואילו היתר לא? שאלנו ומסתבר, שבעיריית אשדוד החליטו למדוד את המרחק מהבית ומי שלא עמד בקריטריון של יותר משני קילומטרים, הורדה לו הזכאות.

״דווקא עכשיו, כשהמצב הכלכלי קשה יותר ושביר, יש מי שמחפש לחסוך פתאום על חשבוננו?״, אמרה לנו אם לילד. המדידה בדקה מרחק אווירי ואילו הנסיעה בכביש, כך העידו ההורים, כמובן ארוכה יותר. אז מי צודק? ובכלל, אם מלכתחילה לא היו זכאים אז למה קיבלו את ההסעה מתחילת השנה כבר ופתאום כעת הוחלט להפסיק? מדוע החסכון, לכאורה, נעשה על חשבון גבם של ילדי החינוך המיוחד? האם בעיריית אשדוד לא הפיקו לקחים ממאבקים קודמים? האם בעירייה לא השכילו להבין, שדווקא אוכלוסיה זו חייבת לקבל את מירב תשומת הלב הארגונית והתקציבית כאחד?

היכן חברי מועצת העיר אשר הניפו בגאווה את דגל הצרכים המיוחדים? מדוע קולם בעניין הזה לא נשמע? האם הג׳וב חשוב מהעשייה עצמה בשטח? הציבור לא ישתוק.

מעיריית אשדוד טרם נמסרה תגובה.

שרון מרק טרם מסרה תגובה.

תמונה מתוך pixabay

כתיבת תגובה

האימייל לא יוצג באתר. שדות החובה מסומנים *

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.