הסטוריז של אשדוד היום

העלה סטורי

“אל תוליכו שולל תושבים״/עו״ד קובי לוי מייעץ למועמדים למועצת העיר


עו״ד קובי לוי כותב ל״אשדוד היום״ טור דעה נוקב במיוחד.

וכך הוא כותב:

לא הצלחתי להתעלם אתמול מ"ידיעה" לא פחות ממרעישה , לפיה מופעל מכבש לחצים על אחד המועמדים שהעמיד עצמו לבחירה למועצת העיר בבחירות הקרובות ,להתמודד בבחירות לראשות עיריית אשדוד(לא פחות).

ניסיתי לדמיין לעצמי כיצד אותו מועמד הודף באומץ ובגבורה את אותם לחצים , כיצד הוא יושב בסלון ביתו לצפות בטלוויזיה ולפתע צלצול אינטרקום אשר מפר את שלוות הבית מאזרחים מודאגים המבקשים לעלות אל ביתו בשעת לילה ולשכנעו להתמודד על ראשות העיר, או אולי שיחות טלפון בלתי פוסקות אותן מקבל המועמד ללא הרף ואשר משבשות את שגרת יומו , או שמא אזרחים אשר עטים עליו עת יוצא הוא לרחוב ואינם מרפים ממנו עד אשר ירצה אותם ויצהיר, כי יתמודד במרוץ לראשות העיר -או אז יוכלו הם לשחרר אנחת רווחה.

כמובן שלא מניה ולא מקצתיה, "ידיעות" מרעישות וכתבות תדמית מוזמנות צצות חדשות לבקרים בכלי התקשורת המקומיים וכל מועמד – "מלמיליאן"…..

למעשה, אם המציאות במחוזותינו לא הייתה כה עגומה אזי התופעה הזו הייתה כל כך משעשעת ולנו חברים יש כרטיסים בשורה הראשונה למופעי האימים של מועמדים קיקיוניים אלה ואחרים.

אך אל לנו להתייחס בבדיחות הדעת לתופעה זו שכן היא לא פחות ממדאיגה, מדאיגה ביותר אפילו.

בבחירות למועצת וראשות העירייה שהתקיימו בשנת 2013 השתתפו 94,491 בעלי זכות בחירה, מתוכם (תחזיקו חזק) 17,000 תושבים אשר יצאו והטריחו את עצמם לקלפי ביום הבחירות אך קולם לא נשמע.

כן, 17,000 תושבים (למען הדיוק 17,172)שהשליכו את זכות ההצבעה שלהם לפח האשפה, 17,000 פתקי הצבעה , פתקים אשר היו יכולים לשנות את הרכב מועצת העיר ושקולים ל-5 מנדטים לערך…..וכל זאת מדוע? משום שאותם 17,000 איש הצביעולמפלגות שמלכתחילה לא היה להן שום סיכוי ריאלי לעבור את אחוז החסימה ולכן כל מפלגה שכזו שהצביעו לה כמה מאות קולות לא נספרו במניין הקולות , לא השפיעו ונזרקו לאשפה- הלכה למעשה.

מפלגות כגון אלה:

יש עתיד דוד קקון 885 קולות

הליכוד סלומון פורטל 895 קולות

עצמה לאשדוד יגאל צבניאשוילי 922 קולות

הבית היהודי נריה און 1017 קולות

מכל הלב יחיאל מלכה 1459 קולות

ולא אמנה כאן את כל אותן הרשימות שלא צלחו את מעבר אחוז החסימה ,אך האמינו לי -ישנן 12 רשימות ו-17,172 קולות שירדו למצולות כמו אבן…

יש בי כעס על כל אותם מתמודדים אשר יודעים, כי אין להם שום סיכוי ממשי להיבחר למועצת העיר אך בכל זאת פועלים ממניעים אישיים אינטרסנטיים צרים וימשיכו במרוץ עד לקו הסיום ביודעם כי הם מוליכים שולל מאות אנשים וגורמים להם לבזבז את זכות ההצבעה המוקנית להם.

אולם כפי הנראה מה שהיה הוא שיהיה , שיגעון הגדלות של אלה החפצים כל כך להיות בתודעה האשדודים אחת לחמש שנים מעביר אותם כפי הנראה על דעתם ואני מניח שדברים אלה יפלו על אוזניים ערלות.

כל אותם אלה המעלים ברשתות החברתיות סטטוסי "שבת שלום", "שבוע טוב" ו"חג שמח" וכעת מעוניינים לקבל מעט תשומת לב והכרה, לא ישכילו ויפרשו מהמרוץ המטורף והמיותר הזה(גם אלה שניסו בפעם הקודמת ונכשלו כישלון חרוץ). זה לא יקרה, אך כולי תקווה שכל אותם אלו שישכימו ביום הבחירות ויכתתו רגליהם אל הקלפי הסמוכה למקום מגוריהם לא יתפתו להצביע למפלגות חסרות סיכוי "לגרד" את אחוז החסימה.

צאו והצביעו למפלגות ולגושים הגדולים המרכיבים את מועצת העיר, חזקו את הגוש הקרוב ביותר לאג'נדה שלכם , לאלה בעלות הסיכויים לעבור באופן ודאי את אחוז החסימה.

אני מניח שימים ספורים לפני מועד הבחירות יתפרסמו סקרים בלתי תלויים בעזרתם ניתן יהיה להעריך אילו מפלגות הן בעלות סיכוי לעבור את אחוז החסימה.

אל תצביעו למפלגות חסרות סיכוי ואל תלכו שולל אחרי המועמדים שמפצירים בכם לא להתייחס לאותם סקרים וכי יש באמתחתם רשימות של 7,000 אנשים- הם מרמים אתכם, פשוטו כמשמעו.

ולכל אותם אלה שבוער בהם הרצון לשנות, בעלי שגעון הגדלות, מחפשי תשומת הלב או what ever – רוצים להיות חברי מועצת עיר? התחילו לשנס מותניים לקראת בחירות 2023, החלו בפעילות ציבורית באחת מהתנועות המרכיבות את מועצת העיר וקרובות לאג'נדה שלכם או צרו פעילות ציבורית משלכם(עיינו ערך תנועת אשדודים שפעלו ללא הרף משך חמש השנים האחרונות) אבל אל, פשוט אל תבואו לבלבל לנו את המוח ארבעה חודשים לפני מועד הבחירות על כמה אתם מוצלחים ויודעים ושהשמש זורחת לכם מהאחוריים. אל תייצרו פייק ניוז ואל תוליכו שולל את המקורבים לכם רק בכדי להעלות עוד פוסט ממומן ותמונה שלכם שסוחף אחריו לייקים מאמא אבא והדודה והדוד.

וזכרו: להצביע היא חובה דמוקרטית חשובה אך להשפיע, לא פחות חשובה ממנה!

מזדהים? שתפו!

כתיבת תגובה

האימייל לא יוצג באתר. שדות החובה מסומנים *

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.