הסטוריז של אשדוד היום

העלה סטורי

אלי נכט מניף את דגל החינוך: "בכוונתי לדאוג שהורים לא ישלמו יותר מכפי שאושר ע"י כנסת ישראל"

תחילת שנת הלימודים מעוררת בהורים ובתלמידים כאחד התרגשות גדולה ורצון להצלחה

מדי שנה, נדרשים ההורים לתשלומי הורים בעבור בתי הספר, כאשר לא מעט הורים, עם מספר ילדים במערכת החינוך, מוצאים עצמם משלמים אלפי שקלים בשנה ולא תמיד ברורה הסיבה לכך. בנוסף, לא פעם הנהלת בתי הספר מחליטה לבטל פעילויות בשל חוסר בתקציב, או מסיבות אחרות והכסף, שכבר שולם בתחילת השנה על ידי חלק מההורים, לא מוחזר אליהם. הייתם מדמיינים מצב בו שירות ששילמתם עליו לא ניתן וגם הכסף התאדה ולא מוחזר? במערכת החינוך מקרים כאלה קיימים.

אלי נכט, המועמד למועצת העיר, דורש אכיפת תשלומי ההורים, בדיוק לפי מה שאושר בוועדת החינוך של הכנסת רק במאי האחרון ולא מעבר:

"תשלומי ההורים לבתי הספר הם חשובים, משום שהם מאפשרים לבית הספר לערוך פעילויות מעבר לשגרה. עם זאת, אני שומע שיש מקרים בבתי ספר מסוימים, בהם גובים סכומים פי כמה ממה שאושר והדבר מטיל עומס על כתפי ההורים וגורם לרבים מהם לא לשלם בכלל. אז מה הועלנו בזה? ועדת החינוך של הכנסת אישרה על פי קריטריונים בדוקים את הסכומים וזה אמור להספיק. כל גבייה מעבר מקשה על ההורים ובכוונתי לבדוק כל פניה שתגיע אליי בנושא במלוא הרצינות. כאבא לילדים במערכת החינוך העירונית, חשוב לי להיות כאן בעבור התושבים שמרגישים שאין להם למי לפנות בנושאי החינוך, לפתור בעיות וליזום רעיונות". 

להלן טבלת תשלומי ההורים – לגזור ולשמור – 

 

כתיבת תגובה

האימייל לא יוצג באתר. שדות החובה מסומנים *

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.