הסטוריז של אשדוד היום

העלה סטורי

אלי נכט בכינון המועצה: "מזמין את כולם לחגוג נובי גוד בביג"; גבי כנפו: "אנחנו נחנוך אותו"

הערב, ערב כינון מועצת העיר הראשונה, התכנסו כל חברי המועצה הנבחרים וחברי המועצה מהקדנציה הקודמת, וכוננו יחדיו את מועצת העיר ה-11 של אשדוד, בראשות ראש העיר ד"ר יחיאל לסרי. האם כבר בכינון הישיבה הראשונה וערב חתימתו של נכט על ההסכם הקואליציוני מסתמן משבר?

יושבי הראש של הסיעות עלו בזה אחר זה ונאמו נאומים בפני הקהל. מי שבלט בנאומו היה אלי נכט, חבר המועצה אשר הכניס למועצה 2 מנדטים ובחר להזמין את הנוכחים באולם, להגיע לחגוג נובי גוד בביג פאשן. כאשר הקהל בחלקו התרעם על עצם ההזמנה, הבהיר נכט, כי לא מדובר בשטח ציבורי-עירוני אלא בביג, הנחשב שטח פרטי. בתחילת נאומו, דיבר נכט על שלושת ה-ש': שקיפות -לא עוד דלתיים סגורות, שותפות-אנחנו פה אך ורק בזכות הציבור שבחר בנו וכל תחום באחריותי אשתף את הציבור בכל דרך אפשרית, שינוי-השינוי כבר כאן. יש אנשים שמפחדים ממני ומהכניסה של לקואליציה וזה טבעי כי כל שינוי מלווה בפחד. נפעל ביחד עם חברי המועצה כדי לגבש מדיניות טובה ושקולה יותר. לסיום, ביקש נכט, כאמור, להזמין את התושבים לאירוע חגיגות נובי גוד בביג פאשן.

בהמשך סדר הנואמים, עלה גבי כנפו כיו"ר הקואליציה ואמר לקהל: "אנחנו נחנוך את אלי נכט. הוא אחד מ18 חברי המועצה אשר נדרש לחנוך אותם וללמד אותם", אמר כנפו ספר ברצינות ספק בפטרונות. מכאן נשאלת השאלה, האם עצם חתימתו של חבר מועצה על הסכם קואליציוני, פירוש הדבר הוא, כי הוא יוותר על כל עקרונותיו, מחשבותיו ורצונותיו בפני השלטון? יש הטוענים, כי זה חלק מהמשמעת הקואליציונית; אחרים גורסים, כי יש מקום לכל מגוון הדעות והמחשבות.

אם זו ישיבת המועצה הראשונה אזי אין ספק שמצפה לנו קדנציה סופר-מרתקת. בהצלחה לכל הנבחרים כולם!

 

 

 

כתיבת תגובה

האימייל לא יוצג באתר. שדות החובה מסומנים *

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.