הלן גלבר
יו״ר הסתדרות לאומית - יואב שמחי ויו״ר ארגון הנמלים ומחוז דרום - אלון חסן מברכים את עובדי הנמל ומשפחותיהם, תושבי אשדוד והסביבה, בשנה טובה ומבורכת. שנת הצלחה ונתינה.
דף הבית > פוליטיקה > אלון חסן: ״ראש העיר יחיאל לסרי רע מאוד לתושבי אשדוד,חייבים להחליף אותו״

אלון חסן: ״ראש העיר יחיאל לסרי רע מאוד לתושבי אשדוד,חייבים להחליף אותו״

שמעון כצנלסון
שנה טובה לעיר אשדוד

תושבי רובע טו׳ והרבעים הדרומיים בעיר מאוכזבים נוכח ההחלטה של הנהלת העיר על בניית מגדלי מגורים בלב שכונת הווילות.

״זה הורס את הצביון של השכונה״
״שילמנו הרבה כסף כדי לגור בבנייה נמוכה״
״חלק מהשטח שהולכים לבנות עליו יזמים פרטיים הוא בכלל שטח ציבורי״
אלה רק חלק מהטענות, שמשמיעים התושבים ברבעים הדרומיים והם לא היחידים.
סיכום הסכם הגג שיצא ב״אשדוד היום״ (מופיע כאן בלחיצת כפתור) הראה לתושבי העיר כולה, כי בניה נוספת ללא כל מחשבה נראית לעין על מבני ציבור או לפחות אי הצגתם בפני הציבור עד כה, מעוררת שאלות רבות. חלק מהתושבים מביעים אכזבה ושואלים שאלות רבות כמו: מי הולך לבנות בכל אותם מקומות?, עם מי מעוניינת להיטיב הנהלת העיר?, האם עם תושבים מחוץ לעיר שגם יתמודדו על זכיה בדירות באשדוד?, האם עם היזמים העתידים לבנות?, או שמא הציבור הרחב – עליו אמורים נבחרי הציבור לחשוב וכאן, עושה רושם, כאילו נשכח הוא.
שני פרויקטים ,שלא אושרו במועצת העיר בספטמבר 2016, הובאו כאן במסגרת הסכם הגג שוב, לכאורה ב״לבוש שונה״, ונקראו ״פרוייקטים לצעירים״ ברובע המע״ר. כאשר ברור לכולם וללא צל של ספק, כי צעירים לא יוכלו לרכוש שם דירות. הם לא יכלו עד עכשיו לרכוש במע״ר אז כיצד יהיו מסוגלים עכשיו?.
שאלות רבות ומאבק אגרסיבי של תושבי רובע טו׳ אותו מוביל בגאון האיש החזק באופוזיציה – חבר המועצה אלון חסן.
עושה רושם, כי המאבק על הבית ברובע טו׳ יצבור תאוצה ככל שיתקרב מועד הבחירות (אוקטובר 18) ויהיה יצירתי ומעניין יותר.

ב-2/10/2017 התקיימה ישיבה במסגרת הוועדה המחוזית, אשר כללה נציגים מעיריית אשדוד. לאור העובדה, שראש העיר הבטיח לפני ראש השנה לתושבים, כי יבצע חשיבה מחודשת על התכנית ויבדוק אופציה לבטל אותה לגמרי – הפתעה גדולה נרשמה לאחר הישיבה ב-2/10/17 שם הוצגה עמדתה האמתית של עיריית אשדוד.

הרקע אשר נתנה הוועדה בעניין הבניה הרוויה ברובע טו' –

מדובר במתחם המיועד לעיבוי השטח העירוני ברובע ט"ו באשדוד הכולל תוספת של מעל 800 יחידות דיור בבנייה רוויה ובנוסף שטחים למבני ציבור ושטחי מסחר.
התכנית מציעה מבנים בני 9-27 קומות וכי סביבת התכנית מאופיינת בעיקר במבני מגורים נמוכים, בני קומה אחת עד שתיים.
בפני חברי הוועדה הוקרא מכתב מתאריך 26/09/17 שנשלח ע"י נציגים של תושבי השכונה, לפיו ראש העיר ומהנדס העיר
התחייבו לערוך בחינה מחודשת של התכנית וכי יש לבצע חשיבה מחודשת על מתכונת התכנית בשיתוף התושבים.
כמו כן, הוצגה בפניה הוועדה עמדת עיריית אשדוד לפיה היא תומכת בקידום התכנית במתכונתה הנוכחית.
הועדה ציינה, כי היא רואה בעיבוי עירוני פתרון רצוי והכרחי לנוכח הצורך האסטרטגי בתוספת משמעותית של יחידות דיור וכי אופי של בנייה רוויה הוא בלתי נמנע בתחום השטח העירוני. על כן, היא רואה לנכון לקדם את התכנית במתכונתה הנוכחית על אף מיקומה במרחב שהבניה והצפיפות בו נמוכה.

מכאן, הבינו תושבי רובע טו', כי ההבטחות שקיבלו מראש העיר היו הבטחות סרק ומעתה ואילך, בכוונתם להחריף את המאבק כנגד ראש העיר. איש לא תמים כאן. מדובר במאבק פוליטי ב-100% והתושבים מבינים, כי הסיכוי היחיד שלהם לשנות את רוע הגזרה, מבחינתם, הוא בבחירת ראש עיר אחר.

תגובתו של חבר המועצה אלון חסן:
״כפי שנחשף מה שהיה ידוע,ראש העיר מתעתע בתושבים,משקר אותם ומבטיח הבטחות סרק שלא עומד אחריהן דבר.לפני הפגישה עם ראש העיר אמרתי לתושבים,שלא יהיו לכם ציפיות,כמו שאני מכיר את ראש העיר ואת המערכת אני לא נותן לזה סיכוי אחד למיליון.אחרי הפגישה עם ראש העיר,אמרתי לעצמי ולתושבים שאני מופתע מאוד ואפילו בירכתי את ראש העיר.לא ציפיתי שראש העיר יואמר דברים ברורים וחדים לתושבי הרובע,אמר שיעשה הכל לשנות ואפילו לבטל את התכנית בדיוק כמו ששמעתם ושבועיים לאחר מיכן כאילו שלא אמר דבר.
ראש העיר במעשיו אלה הוכיח,שהוא לא ״סופר״ את התושבים ולכן אנחנו נעשה הכל שהוא לא יהיה ראש העיר בבחירות הקרובות.אנחנו נאבק בכל הכלים העומדים לרשותנו לשנות ואפילו לבטל את התכנית הרעה,שראש העיר יחיאל לסרי מתכנן לתושבים באשדוד.אני הייתי בעד תכנית גג לעיר אשדוד וגם היום אני בעד,אבל תכנית טובה ומועילה לזה שראש העיר יחיאל לסרי העביר במועצה.ראש העיר יחיאל לסרי רע מאוד לתושבי אשדוד,חייבים להחליף אותו.בהמשך נחשוף דברים נוספים,על הבטחות ראש העיר״.

הסכם הגג המתוכנן – פריסת כל המתחמים ומה שלא רוצים שתדעו

 

בדוק גם...

שחקן מ״ס אשדוד נחקר בחשד למעורבות בתאונת פגע-וברח

כדורגלן מוכר בעיר נחקר בחשד לגרימת תאונת פגע וברח בתל אביב המשטרה טוענת כי, בדמו …

שינוי גודל גופנים