אלון חסן עותר לבג"צ וטוען: "התנהלות שערורייתית שחייבת להדאיג כל אזרח שוחר צדק בישראל"

בצעד אמיץ, עתר היום (רביעי) לבג"צ אלון חסן, חבר מועצה, יו"ר ארגון הנמלים ומחוז דרום בהסתדרות הלאומית ויו"ר ועד נמל אשדוד לשעבר. העתירה הינה כנגד פרקליט המדינה שי ניצן, היועץ המשפטי לממשלה אביחי מנדלבליט ועו"ד עמיחי חביביאן, התובע בתיק בעניינו מטעם פרקליטות מחוז דרום.

 

העתירה הוגשה על ידי עו"ד חן הולנדר ועו"ד אשר אוחיון, ובה טען חסן, כי עם כל הרצון להתבטא בצורה מאופקת, לא ניתן להימנע מהמסקנה המצערת, שמדובר בהתנהלות שערורייתית שחייבת להדאיג כל אזרח שוחר צדק בישראל.

בהתאם לבג"צ שהוגש היום (12/9/18), העתירה העלתה טענות כנגד ההחלטה על הגשת הערעור בשני מישורים: המישור הראשון, מייחס פגם ערכי, לכאורה, של התנהלות בחוסר הגינות כנגד חסן ואחיו. פגם, שכרוך בקבלת החלטה כל כך קריטית תוך שימוש לרעה בסמכות השלטונית מתוך רצון להציל את כבודה של הפרקליטות עצמה ולכופף את ידו של כובד השופט יואל עדן.

המישור השני, עניינו בכך שקבלת ההחלטה להגיש ערעור במקרה הזה לדעתם, נגועה בחוסר סבירות קיצוני, הואיל ולדעת מגישי הבג"צ, מדובר בהגשת ערעור כנגד ממצאי מהימנות וקביעות עובדתיות.

עוד נכתבה בעתירה לבג"צ ביקורת על התנהלותה של משטרת ישראל ושל השוטר ערן מלכה בפרט.

המחלקה הפלילית בפרקליטות המדינה, הגישה בחודש מאי האחרון לבית המשפט העליון ערעור על פסק דינו של בית המשפט המחוזי בבאר שבע, בו זיכה את אלון חסן ואת בן דודו, דוד חסן, מכל העבירות אשר יוחסו להם בכתב האישום.

המדינה הדגישה, כי עיקרו של הערעור, שהוגש באמצעות מנהל המחלקה הפלילית בפרקליטות המדינה, עו"ד יוסף (ג'ואי) אש, הוא בטענה לפיה המעשים שבית המשפט המחוזי קבע, כי בוצעו על ידי אלון ודוד חסן מקיימים עבירות של מרמה והפרת אמונים של עובד ציבור וכן מרמה והפרת אמונים בתאגיד.

בתמונה: עו״ד חן הולנדר, העותר בתיק:

אולי תתעניין ב...

חגיגות פורים: הילדים המתינו, סטטיק ובן-אל איחרו להגיע

אירועי השיא של חג הפורים נערכו היום (שישי) בפארק אשדוד-ים ובהשתתפות אלפי תושבי העיר. מי …

כתיבת תגובה

האימייל לא יוצג באתר. שדות החובה מסומנים *

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.

שינוי גודל גופנים